Europos taurė: D.Songaila siautėjo Ukrainoje, jo ekipa šventė pergalę

Trečiadienį sužaistos likusios vienuolika antrojo pagal pajėgumą Senajame žemyne 2012-2013 metų sezono Europos taurės vyrų krepšinio turnyro, kuriame aštuoniose grupėse varžosi 32-i komandos, trečiojo turo rungtynės, kuriose penki lietuviai pelnė 57 taškus.

Trečiąją pergalę iš eilės iškovojo ir vienvaldžiu E grupės lyderiu tapo Simo Jasaičio ir Manto Kalniečio Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) klubas, namuose 91:66 (21:17, 25:19, 26:12, 19:18) sutriuškinęs pirmąją nesėkmę patyrusią bei antrojoje vietoje likusią Stambulo „Galatasaray Medical Park“ (Turkija) komandą.

M. Kalnietis nebuvo registruotas rungtynėms, o S. Jasaičio indėlis į pergalę - 16 taškų, 3 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, 2 klaidos ir 3 pražangos. Per 39 minutes (39:11) jis pataikė 2 tritaškius iš 5, visus 4 dvitaškius bei abu baudų metimus.

Rezultatyviau už lietuvį nugalėtojų gretose žaidė tik Jimmy's Baronas (23 tšk.) ir Nickas Calathesas (20 tšk.0.

Svečiams Jamontas Gordonas pelnė 12 taškų, Milanas Macvanas - 11, Cenkas Akyolas - 10.

Pirmąją pergalę iškovojo trečiojoje pozicijoje likusi Dariaus Songailos Donecko „Doneck“ (Ukraina) ekipa, namuose po pratęsimo 92:87 (14:20, 20:10, 22:27, 19:18, 17:12) įveikusi autsaiderį Sopoto „Trefl“ (Lenkija) penketuką.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs lietuvis pelnė 24 taškus, po krepšiais atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir prasižengė 3 kartus. Per 31 minutę (30:44) D. Songaila pataikė 10 dvitaškių iš 15 bei visus 4 baudų metimus.

Geriausiai Lietuvos krepšininkui talkino Vojdanas Stojanovskis (18 tšk.), D'Oras Fischeris (17 tšk.) bei Doronas Perkinsas (15 tšk.).

Pralaimėjusiųjų gretose sėkmingiausiai žaidė Frankas Turneris (23 tšk.), Filipas Dylewiczius (19 tšk.) ir Adamas Waczynskis (14 tšk.).

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (Rusija)          3  0  268:220
2. Stambulo "Galatasaray Medical Park" (Turkija)  2  1  232:224
3. Donecko "Doneck" (Ukraina)                     1  2  235:237
4. Sopoto "Trefl" (Lenkija)                       0  3  231:285

Antrąją nesėkmę patyrė trečiąją vietą C grupėje užimantis ir Ramūno Butauto treniruojamas Rygos VEF klubas su Antanu Kavaliausku bei Donatu Zavacku, savo aikštėje 84:91 (11:20, 23:28, 25:15, 25:28) nusileidęs trečiąją pergalę iškovojusiems grupės lyderiams Liubercų „Triumf“ (Rusija) krepšininkams.

23 taškus šeimininkams pelnė Dairis Bertanas, 14 - Earlas Rowlandas, po 10 - Kasparas Berzinis ir Antanas Kavaliauskas.

Per 23 su puse minutės (23:22) vidurio puolėjas iš Lietuvos pataikė visus 4 dvitaškius bei realizavo 2 baudų metimus iš 3. Be to jis atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo varžovo metimą, dusyk suklydo ir išnaudojo 5 pražangų limitą.

D. Zavacko sąskaitoje 7 (tritaškiai 1/3, dvitaškiai 1/1, baudos 2/3) taškai, klaida ir 2 pražangos (per 22 min. 50 sek.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Tywainas McKee (32 tšk.), Sergejus Karasiovas (19 tšk.) ir Kyle'as Landry's (17 tšk.).

Kitose grupės rungtynėse Kvakenbriuko „Artland Dragons“ (Vokietija) komanda namuose 76:71 (16:17, 22:20, 17:18, 21:16) įveikė Le Mano „Sarthe Basket“ (Prancūzija) ekipą.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Liubercų "Triumf" (Rusija)                     3  0  251:234
2. Le Mano "Sarthe Basket" (Prancūzija)           1  2  231:232
3. Rygos VEF (Latvija)                            1  2  246:252
4. Kvakenbriuko "Artland Dragons" (Vokietija)     1  2  227:237

Trečiąją nesėkmę iš eilės patyrė D grupės autsaideris Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) klubas su Simonu Serapinu, svečiuose 81:97 (21:31, 21:27, 22:18, 17:21) pralaimėjęs Bandirmos „Banvit“ (Turkija) krepšininkams.

Vos 2 minutes ir 3 sekundes aikštelėje praleidęs lietuvis spėjo kartą prasižengti.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Valensijos "Basket" (Ispanija)                 3  0  261:212
2. Bandirmos "Banvit" (Turkija)                   2  1  276:251
3. Viurcburgo "S.Oliver Baskets" (Vokietija)      1  2  227:275
4. Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina)                 0  3  228:254