Europos paplūdimio tinklinio čempionate lietuvės pralaimėjo vokietėms

Austrijoje vykstančiose Europos paplūdimio tinklinio pirmenybių finalinio etapo varžybose, kuriose dalyvauja po 32 pajėgiausias Senojo žemyno vyrų ir moterų poras, pirmą pralaimėjimą patyrė pajėgiausia Lietuvos pora - Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė.

Trečiadienį 23-ąjį reitingą turinčios lietuvaitės keturių porų G grupės mače per 28 minutes - 0-2 (17:21, 9:21) - turėjo pripažinti septintų pagal skirstymą vokiečių Chantal Laboureur ir Julios Sude pranašumą.

Ketvirtadienį grupės varžybas I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė baigs akistata prieš suomes Essi Hasu ir Anniiną Parkkinen (26 reitingas), kurios trečiadienį 2-1 (16:21, 21:15, 19:17) įveikė švedes Tadvą Yoken ir Camillą Nilsson, kurios pakeitė į turnyrą neatvykusias čekes Kristyną Kolocovą bei Marketą Slukovą.

Po pastarojo mačo tapo aišku, kad vietas atkrintamosiose varžybose užsitikrinę Lietuvos bei Suomijos duetai varžysis dėl antrosios vietos G grupėje, o abi pergales iškovojusi Vokietijos pora tiesiai pateko į pirmenybių aštuntfinalį.

Pirmajame grupės mače Lietuvos paplūdimio tinklininkės varžoves iš Švedijos nugalėjo po 41 minutės kovos - 2-1 (17:21, 21:11, 15:8).

Europos čempionato prizų fondas tiek moterų, tiek vyrų varžybose - po 100 000 eurų. Nugalėtojoms atiteks po 500 pasaulio (FIVB) reitingo taškų ir 20 tūkst. eurų čekis.