Europos orientavimosi sporto čempionato finale startuos tik K. Rybakovaitė

Po poilsio dienos vidutinės trasos kvalifikacinėmis varžybomis ketvirtadienį tęsėsi Europos orientavimosi sporto čempionatas Čekijoje. Tiek moterys, tiek vyrai startavo suskirstyti į 3 pogrupius, iš kurių į finalą pateko po 17 greičiausių sportininkų.

Pasak Lietuvos orientavimosi sporto federacijos, pirmenybės Lietuvos komandai ir toliau klostosi sudėtingai: iš 8 startavusių lietuvių į finalines vidutinės trasos varžybas pateko vienintelė Kristina Rybakovaitė.

Moterų B pogrupyje startavusi K. Rybakovaitė 3,3 km su 16 kontrolinių punktų įveikė per 28 min. bei 13 sek. ir užėmė septynioliktą vietą. Nugalėjo britė Cat Taylor, trasą įveikusi per 25 min. bei 6 sek.

Inga Kazlauskaitė A pogrupyje užėmė 21-ą vietą. Nugalėjo čekė Dana Šafka Brožkova (25:07), lietuvę aplenkusi 6 min. ir 10 sek.

C pogrupyje nugalėjo šveicarė Judith Wyder, trasoje sugaišusi 23 min. bei 27 sek. Teklė Emilija Gvildytė finišavo 22-a (+5:50), o Sandra Paužaitė – 27-a (+7:58).

Vyrų A pogrupyje greičiausias buvo švedas Johanas Runessonas, trasą įveikęs per 28 min. ir 29 sek. Vytautas Beliūnas užėmė 32–ą vietą, atsilikęs 6 min. bei 35 sek.

B pogrupyje nugalėjo norvegas Carlas Godageris Kaasas, trasą įveikęs per 28 min. ir 42 sek. Jonas Vytautas Gvildys finišavo 21-oje vietoje, atsilikęs 3 min. bei 16 sek.

C pogrupyje pirmąją vietą užėmė šveicaras Matthiasas Kyburzas, trasą įveikęs per 28 min. ir 8 sek. Donatas Stulgys užėmė 28-ą (+5:57), o Martynas Tirlikas – 33-ią (+6:55) vietą.

Vyrai turėjo įveikti 4,7 km su 21-22 kontroliniais punktais trasą.