Europos kurčiųjų čempionate Lietuvos jaunieji lengvaatlečiai iškovojo tris medalius

Vokietijoje baigėsi trečiasis Europos kurčiųjų U23, jaunimo ir jaunių lengvosios atletikos čempionatas, kuriame tris medalius iškovojo ir Lietuvos sportininkai.

Jaunių (iki 17 metų) grupėje du aukso medalius iškovojo rokiškėnas Mažvydas Paurys.

Rutulio stūmimo sektoriuje jis įrankį nustūmė 15,29 m ir net 2,94 m aplenkė antroje vietoje likusį vokietė Eriką Heydrichą bei 4,03 m – bronzą iškovojusį latvį Paulį Kalninį.

Disko metikų varžybose M. Paurys įrankį nuskraidino 38,23 m ir, pagerinęs čempionatų rekordą, vos 10 cm aplenkė sidabru tenkintis turėjusį vokietį E. Heydrichą.

Ir šioje rungtyje trečias liko latvis P. Kalninis – 28,27 m.

Trečiąjį medalį Lietuvai – sidabro – iškovojo jaunimo (iki 19 metų) grupėje antrą vietą tarp rutulio stūmikų užėmęs Šarūnas Zdanavičius. Jis įrankį nustūmė 13,19 m ir 1,23 m atsiliko nuo čempionu tapusio ruso Marko Markovičiaus.

Bronza tenkinosi lenkas Prezemyslawas Sczcerba – 10,87 m.

Pirmenybėse dalyvavo dar du lietuviai – trijose bėgimo rungtyse startavęs Jaroslavas Vasiukas – užėmė šeštas vietas 200 m (24,58 sek.) ir 400 m (55,92 sek.) nuotoliuose, o 800 m (2:11,69) distancijoje tenkinosi ketvirta pozicija. Taip pat 800 m bėgęs Artūras Puriaška (2:16,16) buvo penktas.