Europos jaunių irklavimo čempionate visos lietuvių įgulos pateko į pusfinalį

Belgijoje Bloso-Hacevinkelio ežere penktadienį prasidėjo Europos jaunių (iki 19 metų) irklavimo čempionatas. Į startą stojo 450 sportininkų iš 31-os valstybės, kurie varžėsi kvalifikaciniuose plaukimuose.

Visos penkios čempionate dalyvaujančios Lietuvos įgulos iškovojo kelialapius į pusfinalius, kuriuose irkluos sekmadienį.

Merginų porinę dvivietę (varžėsi 18 įgulų) irklavusios Viktorija Senkutė ir Indrė Kvartūnaitė į pusfinalį pateko tiesiausiu keliu. Merginos savo parengiamajame plaukime užėmė antrąją vietą ir papildomo plaukimo joms nebereikėjo.

Vienintelė pirmenybėse dalyvaujanti vienvietininkė (16 irkluotojų) Sonata Petrikaitė savo kvalifikaciniame plaukime taip pat užėmė antrąją vietą ir iškart pateko į pusfinalį.

Tarp 14 įgulų besivaržantys keturvietininkai Matas Lukoševičius, Saulius Ilonis, Julius Lesauskas ir Žilvinas Barakauskas taip pat žengė tiesiai į pusfinalį. Vaikinams kvalifikaciniame plaukime užteko užimtos trečios vietos.

Žilvino Visocko ir Emilio Abelkio pavienio irklo dvivietė įgula kvalifikaciniame plaukime užėmė 4-ąją vietą. Vaikinams teko irkluoti papildomame plaukime, kuriame jie buvo treti ir iškovojo kelialapį į pusfinalį. Iš viso šioje klasėje varžėsi 16 įgulų.

Tokiu pačiu keliu pusfinalį pasiekė ir porinę dvivietę (22 įgulos) irklavę Dovydas Nemeravičius bei Armandas Kelmelis. Kvalifikaciniame plaukime vaikinai užėmė antrąją vietą, o paguodos plaukime įveikė visus varžovus ir pateko pusfinalį.

Europos jaunių irklavimo čempionato pusfinaliai ir finalai sekmadienį prasidės 10 valandą ryto.