Europos jaunimo sunkiosios atletikos čempionate - pirmieji medaliai

Izraelyje vykstančiame Europos jaunių (iki 20 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) sunkiosios atletikos čempionate pirmuosius medalius Lietuvai iškovojo klaipėdiečiai Vitalijus Sudnikas ir Aleksandra Stepanova.

Jaunimo varžybų svorio kategorijoje iki 56 kg bronzą iškovojęs Vitalijus Sudnikas išrovė 82 kg sveriančią štangą, išstūmė 96 kg ir dvikovėje surinko 178 kg.

Uostamiesčio sunkiaatletis iškovojo ir mažuosius bronzos medalius rovimo bei stūmimo veiksmuose.

Čempionu šioje svorio kategorijoje tapo ispanas Michaelis Otero (233 kg - 105 + 137), o sidabras atiteko turkui Zekiui Tuncerui (194 kg - 83 + 111).

Per žingsnį nuo prizininkų pakylos dvikovėje liko Aleksandra Stepanova, užėmusi ketvirtąją vietą merginų jaunimo varžybų svorio kategorijoje iki 48 kg. Ji išrovė 60 kg sveriančią štangą, išstūmė 81 kg ir, dvikovėje surinkusi 141 kg, vos 2 kg atsiliko nuo bronzą iškovojusios lenkės Monikos Grzesiak (143 kg - 64 + 79).

Beje stūmimo veiksme iškėlusi 81 kg A. Stepanova iškovojo mažąjį bronzos medalį.

Senojo žemyno čempione šioje svorio kategorijoje tapo ukrainietė Jana Djačenko (165 kg - 75 + 90), o sidabras atiteko kitai Lenkijos atletei Agatai Fus (148 kg - 65 + 83 kg).

Senojo žemyno pirmenybėse startuos dar aštuoni Lietuvos sunkiaatlečiai.