Eurolygos trileris Vilniuje „Lietuvos rytui“ baigėsi nusivylimu

Vilniaus „Lietuvos rytas„ namų aiktelėje iškovojo antrąją pergalę šio sezono Eurolygoje. Tiesa, vilniečiams nepavyko pasiekti maksimalaus tikslo - laimėti daugiau nei 6 taškų skirtumu. Visgi pergalė prieš Bambergo „Brose Baskets“  67:62 (15:15, 20:13, 15:15, 17:19) leido išsaugoti viltis kovoje dėl patekimo į “Top16" etapą.

Komentaras„Brose Baskets“ vyr. treneris Chrisas Flemingas. Sveikinu „Lietuvos rytą“ su pergale. Jie parodė didžiules pastangas ir energiją. Jie nusipelnė laimėti. Kalbant apie mūsų žaidimą, taip, mes pralaimėjome. Tačiau esu labai laimingas, kad kovojame dėl patekimo į „Top16” ir savo likimą kitą savaitę galėsime nuspręsti nesidairydami į kitus.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 19 (10 atk. kam.), Leonas Radoševičius 11 (9 atk. kam., 6 kld.), Janis Blūmas 8, Simas Buterlevičius 8, Nemanja Nedovičius 7. „Brose Baskets“: Boštjanas Nachbaras 12, Maikas Zirbesas 12, Casey Jacobsenas 10, Antonas Gavelis 9.

Rungtynių eiga. I kėlinys. „Lietuvos rytas“ mačą pradeda tokios startinės sudėties: N. Nedovičius, S. Buterlevičius, R. Seibutis, M. Katelynas ir L. Radoševičius

M. Katelynas rungtynes pradeda galingu dėjimu į varžovų krepšį. Dvitaškį prideda R. Seibutis – 4:0 (3 min).C. Jacobsenas ir B. Nachbaras atsako tritaškiais metimais, 2 taškus pelno S. Buterlevičius. L. Radoševičius įspūdingai blokuoja varžovo metimą, R. Seibutis pataiko iš vidutinio nuotolio. Įpusėjus kėliniui vilniečiai pirmauja 9:6.

N. Nedovičius didina vilniečių persvarą iki 5 taškų, B. Nachbaras atsako dvitaškiu.  R. Seibutis dar kartą taiklus – 13:10 (7 min). L. Radoševičius sumeta abu baudos metimus. „Lietuvos rytas“ gynyboje „pramiega“ Sh. Fordą, kuris pelno 2 taškus. K. Tadda taikliai atakuoja iš toli, tuo tarpu vilniečiams tritaškiai kol kas nekrenta. Po I kėlinio - 15:15.

II kėlinys. Vilniečiai žaidžia netiksliai, P. Samardžiskis prasižengia puolime. J. Blūmas pataiko iš toli - 19:15 (12 min). D. Ivanovas deda iš viršaus, J. Blūmas greitajame puolime didina šeimininkų pranašumą iki 9 taškų! „Brose Baskets“ gynėjas A. Gavelis smeigia tritaškį. S. Babrauskas antrą kartą šiose rungtynėse iš dvejų baudų pataiko tik vieną.

R. Seibutis pataiko tiksint paskutinėms atakai skirto laiko sekundėms, vokiečiai atsako 4 taškais iš eilės - 27:22 (16 min).  L. Radoševičius sumeta abu baudos metimus. Vokiečių klubą jau kurį laiką taškus renka vien baudų metimais. Kėlinį užbaigia taiklūs N. Nedovičiaus ir S. Buterlevičiaus tritaškiai. Po dviejų ketvirčių priekyje „Lietuvos rytas“ - 35:28.

Rezultatyviausiai iki didžiosios pertraukos sostinės klubo gretose rungtyniavo R. Seibutis (8 tšk.), S. Buterlevičius, N. Nedovičius ir J. Blūmas (po 5).

III kėlinys. R. Seibutis pataiko su 24 s. sirena, varžovai taip pat atsako 2 taškais. S. Buterlevičius tritaškiu metimu iš savo vietų pakelia susirinkusius žiūrovus. R. Seibutis prideda dar 2 taškus ir vilniečiai susikrauna 10 taškų pranašumą - 42:32 (26 min). R. Seibutis pataikydamas iš vidutinio nuotolio tęsia „Lietuvos ryto“ spurtą.

C. Jacobsenas atsako tolimu šūviu. M. Zirbes po krepšiu „išmaudo“ M. Katelyną, vilniečiai atsako dvitaškiu. „Brose Baskets“ vis dažniau randa spragų po šeimininkų krepšiu - 46:39 pirmauja „Lietuvos rytas“ (27 min). Vokiečių klubą į priekį tempia sėkmingas M. Zirbes žaidimas.

R. Seibutis realizuoja abu baudos metimus. P. Samardžiskis atsikovojęs kamuolį pelno 2 taškus. Po trijų kėlinių pirmauja „Lietuvos rytas“ - 50:43.

IV kėlinys. Svečiai lemiamą ketvirtį pradeda 5 iš eilės taškais. S. Babrauskas pataiso komandos draugo metimą - 52:48 (32 min). S. Babrauskas nesugeba apsiginti prieš greitąjį vokiečių gynėją ir jį keičia N. Nedovičius. Sėkminga atkarpa -  J. Blūmas įsūdo tolimą bombą, R. Seibutis taiklus iš vidutinio nuotolio. L. Radoševičius išrašo dar vieną bloką - 57:50 (35min.)

J. Blūmas prasižengia 4 kartą. N. Nedovičius perima kamuolį ir sudrebina varžovų krepšį dėjimu. Vokiečiai gelbėjasi baudų metimais. L. Radoševičius pelno 2 taškus. N. Nedovičius pavogia dar vieną kamuolį, tačiau sėkmingai užpulti nesugeba.

Likus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos 2 min. komandas skiria tik trys taškai - 61:58. Įmeta Dejanas Ivanovas, vieną baudos metimą prideda R. Seibutis - 64:58. Po J. Blūmo dvitaškio aikštės šeimininkai atitrūksta - 66:58. Baudų metimo loterijoje laimi vokiečiai. Šie aidint finalinei sirenai pelno 2 taškus. Tai reiškia, kad vilniečiai paskutiniajame Eurolygos ture nebebus savo likimo šeimininkai. Nors pergalė iškovota, tačiau nepakankamu taškų skirtumu.

Išlikimas. Svečiai iš Vokietijos net ir pralaimėję neprarastų galimybių žengti toliau. Tačiau tuomet „Brose Baskets“ krepšininkai dešimtajame ture turėtų laukti palankių rezultatų iš kitų arenų.

Tuo tarpu vilniečių stovykloje viskas labai paprasta – juodai raudonai balti privalo nutraukti užsitęsusią pralaimėjimų seriją. Jei sostinės klubas iškovotų pergalę didesniu nei 6 taškų skirtumu, kitą savaitę „Lietuvos rytui“ užtektų paprastos pergalės prieš vietos Stambulo „Bešiktaš“. Pralaimėjimo atveju tai bus paskutinės Eurolygos rungtynes Vilniuje šį sezoną, o kitos savaitės mačas Turkijoje taps formalumu ir mūšiu dėl garbės.

Trileris. Reikia pažymėti, kad visų šių planų vos nesugriovė Belgrado „Partizan“ krepšininkai. Vėlų ketvirtadienio vakarą serbai kibo į atlapus „Barcelona“ ekipai. Ispanai sveika kailį iš „Pionir“ arenos išnešė tik po pratęsimo (68:67). Prieš savaitę serbai namuose vienu tašku įveikė „Lietuvos rytą“, tačiau fortūna antrą kart iš eilės „Partizan“ nešyptelėjo.

Poilsis. Vienas iš „Lietuvos ryto“ lyderių Renaldas Seibutis akcentavo agresyvią gynybą ir tikėjosi, kad komanda pagaliau subrendo pergalėms. Prieš savaitę Serbijoje gynėjas galėjo išplėšti pergalę, taip gerokai sustiprindamas komandos šansus kovoje į „Top16” traukinį. Deja, tuomet lietuvio metimas skriejo pro šalį. Šią savaitę treneriai R. Seibučiui suteikė papildomo poilsio. Pasak pačio žaidėjo, jis jaučiasi puikiai ir bus deramai pasiruošęs mūšiui dėl išlikimo.

Namų darbai. Vilniečių strategas Darius Maskoliūnas prieš lemiamą mačą teigė, kad svarbiausia bus neleisti įsižaisti vokiečių snaiperiams. Treneris taip pat pabrėžė, kad privalu sustabdyti „Brose Baskets“ mėgstamą derinį „du prieš du“ ir greitąjį puolimą. Pavojingiausiais žaidėjais D. Maskoliūnas įvardino Bostjaną Nachbarą, Antonį Gavelį ir Casey Jacobseną. Pirmieji du buvo „Lietuvos ryto“ duobkasiai rungtynėse Bamberge. Tuomet puolėjai sužaidė geriausias rungtynes Eurolygoje šį sezoną. Abu jie pelnė po 22 taškus.

Atsakymai. Savų kozirių turi ir vilniečiai. R. Seibutis pelnydamas 24 taškus Vokietijoje pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą Eurolygoje. Varžovai turėtų baimintis ir vis didesnį pagreitį įgaunančio N. Nedovičiaus žaidimo. Praėjusią savaitę Belgrade jis sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes Eurolygoje (16 tšk.). Jei jaunasis „Lietuvos ryto“ legionierius šį vakarą žais komandos labui, o rytiečių aukštaūgiai savo pareigas atliks patikimai, „Lietuvos rytas“ pajėgus pasiekti revanšą.