Elektrėnų „Energija“ įspūdingai pradėjo ledo ritulio turnyrą Baltarusijoje

Fantastiškai rungtynes pradėjęs 26-erių metų Povilas Verenis per 12 pirmųjų rungtynių minučių pelnė tris įvarčius, o Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai triuškinančia pergale startavo Baltarusijos aukščiausiosios lygos rungtynėse.

Šeštadienį „Energija“ svečiuose 9:3 (4:1, 2:0, 3:2) sutriuškino Žlobino „Metallurg“ ekipą, kuriai tai buvo trečiasis pralaimėjimas iš eilės. Sekmadienį (13:00 val.) „Energija“ ir „Metallurg“ susitiks dar kartą.

Pasak pranešimo, pirmosiomis rungtynių minutėmis komandos apsikeitė pražangomis, tačiau nė viena nesugebėjo išnaudoti kiekybinės persvaros. Praėjus aštuonioms minutėms pirmąjį „Energijos“ įvartį šiame sezone pelnė Povilas Verenis (8:02, rez. perd. Deividas Kazlauskas), kuris netrukus surengė tikrą šou.

Vos po kiek daugiau nei minutės „Metallurg“ ledo ritulininkas Jevgenijus Tjanas sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o P.Verenis (9:53, rez. perd. Vytautas Jagelavičius ir Ilja Četvertakas) padvigubino persvarą. Nors netrukus jau V. Jagelavičius užsidirbo 2+10 baudos minučių, tačiau po minutės ant nubaustųjų žaidėjų suolelio sėdo ir „Metallurg“ žaidėjas. Žaidžiant keturi prieš keturis „Energijos“ lyderis P. Verenis (12:05, rez. perd. I. Četvertakas) dar kartą nuginklavo varžovų vartininką ir per dvylika pirmųjų sezono rungtynių minučių pelnė tris įvarčius.

„Energija“ ir toliau tęsė varžovų vartų šturmą, o šešioliktąją kėlinio minutę savo įvarčių sąskaitą atidarė „Energijos“ debiutantas Jevgenijus Čugajus (15:07, rez. perd. Artiomas Sidorovas), o rezultatas tapo triuškinantis – 4:0. Nors po dvylikos sekundžių „Metallurg“ žaidėjas Zacharas Poličukas pelnė įvartį, tačiau „Energijos“ pranašumas prieš antrąjį kėlinį išliko solidus - 4:1.

Antrasis kėlinys „Energijai“ prasidėjo ne ką prasčiau nei pirmasis – Aimas Fiščevas (23:14, rez. perd. D. Kazlauskas ir Aivaras Bendžius) ir V. Jagelavičius (23:52, rez. perd. I. Četvertakas ir A. Bendžius) per 38 sekundės pelnė po įvartį, o „Energijos“ pranašumas pasiekė penkis įvarčius - 6:1. Kėlinio pabaigoje abi komandos prasižengė ir į trečiąjį kėlinį pradėjo žaisdami keturi prieš keturis.

Toks modelis ir vėl parankus buvo „Energijai“ – Edvinas Boroška (40:55, rez. perd. V. Jagelavičius) jau pirmąją kėlinio minutę pasižymėjo taikliu metimu ir padidino pranašumą iki šešių – 7:1. Po keturių minučių antrą savo įvartį įmušė A. Fiščevas (44:45, rez perd. E. Boroška), o skirtumas padidėjo iki septynių įvarčių – 8:1.

Nors vėliau „Energija“ atsipalaidavo, o „Metallurg“ įmušė du įvarčius (3:8), tačiau rungtynių pabaigoje prie P. Verenio prisijungė ir A. Fiščevas (58:42, rez. perd. E. Boroška), kurio trečiasis įvartis sugrąžino šešių taškų persvarą (9:3). Per likusį laiką komandos nepasižymėjo, o elektrėniečiai sezoną pradėjo įspūdinga pergale.

Statistika

A. Fiščevas – 3 įvarčiai, P. Verenis – 3 įvarčiai, E. Boroška – 1 įvartis, 2 rez. perd., V. Jagelavičius – 1 įvartis, 2 rez. perd., J. Čugajus – 1 įvartis, I. Četvertakas – 3 rez. perd., A. Bendžius – 2 rez perd., D. Kazlauskas – 2 rez. perd., A. Sidorovas – 1 rez. perd., V. Kholodkovas – 1 rez. perd.