Druskininkuose – neįprastas lankininkų sezono uždarymas

Praėjusį sekmadienį Druskininkuose vyko kiek neįprasto formato paskutinės šiemet lankininkų varžybos lauke - Rudens pirmenybės.

„Šaudymas miške" arba „miško šaudymas", kaip jį vadina lankininkai, gerokai skiriasi nuo įprastų sportinių varžybų, kuriose sportininkai šaudo iš įvairių, tačiau žinomų atstumų (90, 70, 50 ir 30 metrų). Jose nebūna šaudymo į taikinį nuokalnėje ar įkalnėje, šaudymo iš nežinomų atstumų (5-60 metrų), tačiau taip „šaudoma miške".

Dalyvaudamas tokiose varžybose, lankininkas turi išmanyti, kaip strėlės skrydį paveiks pakeistas taikymosi kampas, nujausti nežinomą atstumą ir dar daug kitų subtilybių. Be to, miško šaudyme naudojami „įvairesni" lankai - olimpiniai, skriemuliniai, tradiciniai ir kiti. Paprastai sportinėse varžybose dažniausiai dalyvauja tik olimpiniai ir skriemuliniai lankai.

Rudens pirmenybės buvo gal kiek neįprastos pripratusiems prie „tradicinių" sportinių varžybų dalyviams - šių metų Lietuvos čempionui Mindaugui Baranauskui bei tarptautinės klasės sporto meistrui Vladui Šigauskui. Tačiau jie netruko prisitaikyti - užėmė atitinkamai pirmąją bei antrąją vietas skriemulinių lankų grupėje. Bronzą šioje grupėje pelnė Tomas Liekis. Pirmas olimpinių lankų grupėje buvo Povilas Paukštė. Paprastųjų lankų grupės prizininkų trejetas - Nerijus Švedas (1 vieta), Jonas Krasauskas (2 vieta) ir Antanas Norvydas. Tarp moterų šioje grupėje pirma - Laura Urvakytė, antra - Asta Švedienė. Gausiausioje tradicinių lankų grupėje nugalėtoju tarp vyrų tapo Mantas Balsys, antrąją bei trečiąją vietas užėmė Genadijus Žuravliovas ir Vytautas Sinkevičius. Nugalėtoja moterų tarpe - Inga Kizeliauskaitė, antra - Aida Grigienė, trečia - Roma Vaitmonienė. Jauniausiųjų grupėje pirmąsias vietas užėmė Mantvydas Subačius ir Patricija Svetlauskaitė.

Šiame straipsnyje: lankininkairudens pirmenybės