„Dragūno“ rankininkai po ketverių metų pertraukos iškovojo LRF taurę

Šalies čempionas Klaipėdos "Dragūnas" po ketverių metų pertraukos susigrąžino Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurę. Pajūrio atstovai sekmadienį Pasvalyje vykusiose finalo rungtynėse po nervingos kovos susitikimo pabaigoje 26:24 (11:11) įveikė Kauno "Granito-Gajos-Kario" klubą.

Dar prieš šio turnyro finalo ketverto varžybas "Dragūno" vyr. treneris Artūras Juškėnas garsiai sakė: "Norime į Klaipėdą parvežti nugalėtojų taurę. Trejus pastaruosius metus mums to padaryti nepavyko, tačiau šiemet privalome panašių klaidų nebekartoti".

Jo žodžiai tapo pranašiški, klaipėdiečiai - triumfuoja.

Pirmasis susitikimo kėlinys vyko itin atkakliai ir komandos ilsėtis iškeliavo esant lygiam rezultatui - 11:11. Antrajame kėlinyje taip pat virė nuožmi kova, tačiau iki dvikovos pabaigos likus 10 minučių penkių pastarųjų metų Lietuvos čempionai dragūniečiai po Edvino Vorobjovo 7 m baudinio 3 įvarčiais buvo priekyje - 21:18.

Kauniečiams dar pavyko sumažinti atsilikimą iki minimumo - 22:23, 23:24, tačiau netrukus itin svarbų įvartį įmetė "Dragūno" užsienietis Igoris Kopišinskis, o kitoje atakoje granitiečių pavojingą ataką atrėmė klaipėdiečių vartininkas Aistis Pažemeckas. Iki dvikovos pabaigos likus 1 min. vėl komandas teskyrė 1 įvartis - 25:24 (klaipėdiečių naudai), tačiau iki rungtynių pabaigos likus 37 sek. pergalingą įvartį įmetė Karolis Stropus - 26:24, o dar po kelių sekundžių lemiamą tašką padėjo A.Pažemeckas, atrėmęs granitiečių lyderio Vaido Drevinsko metimą.

"Dragūno" gretose išsiskyrė 6 įvarčius įmetęs Edvinas Vorobjovas, po 4 įvarčius prie pergalės pridėjo Arvydas Bučius ir Igoris Kopišinskis.

"Granito-Gajos-Kario" komandoje rezultatyviausiai žaidė po 6 įvarčius pelnę Vaidas Drevinskas ir Mindaugas Urbonas.

Trečią kartą šalies taurę iškovoję klaipėdiečiai anksčiau ją kėlė (tada dar vadinosi LRT taurė) 2010 ir 2011 metais.

Kita uostamiesčio ekipa - Klaipėdos "Maistas" - LRT taurę iškovojo 1991 ir 19992 metais.

Granitiečiai, rungtyniavę skirtingais pavadinimais ("Granitas", "Granitas-Polita", "Granitas-Kausta"), nuo 1990 metų taurės varžybose yra triumfavę net devynis kartus (1990, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2002 ir 2003 metais).

2012 ir 2013 metais šia taure džiaugėsi Vilniaus VHC "Šviesa", 2014 metais - Varėnos "Ūla".

Šiemet į šio turnyro finalinio ketverto varžybas neprasibrovė nei "Ūla", nei VHC "Šviesa".

Priminsime, kad kauniečiai šeštadienį pusfinalyje 31:30 (15:14) iš tolimesnės kovos eliminavo HC "Vilnius" rankininkus, o "Dragūnas" 30:25 (17:9) nugalėjo Pasvalio "Rankininko-SM" ekipą.