Devyni lietuviai tapo R.Tamulio bokso turnyro nugalėtojais

Šeštadienį Kaune pasibaigusiame IV-ame tarptautiniame tris kartus Europos čempiono ir Tokijo olimpiados vicečempiono Ričardo Tamulio vardo jaunių ir jaunimo bokso turnyre net devyni Lietuvos kovotojai iškovojo aukso medalius.

Dėl pernelyg gausaus dalyvių skaičiaus jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijos iki 48 kg ir 70 kg buvo suskirstytos į dvi grupes.

Pirmąjį aukso medalį Lietuvai iškovojo pasvalietis, trenerių Stasio Balčiausko ir Virgilijaus Stapulionio auklėtinis Edvardas Strelčiūnas (48 kg, A grupė). Lietuvis finale taškais 9:4 privertė pasiduoti šių metų Čekijos čempionato nugalėtoją Danieli Gaborą.

Toje pačioje svorio kategorijoje, tik B grupėje, triumfavo kitas lietuvis Emilis Storpirštis. Marijampolietis, treniruojamas trenerio Kazio Daknio, lygioje kovoje rezultatu 11:10 įveikė penkiolikmetį kaimyninės Estijos atstovą Aleksandrą Veslovą.

Lietuviškąjame svorio kategorijos iki 57 kg finale pirštines surėmė kretingiškis Edvinas Puplauskas ir Kauno miesto bokso klubo „Gongas“ auklėtinis Remigijus Krasnickas. Kaunietis, du kartus Lietuvos bokso čempionatų nugalėtojas, visos dvikovos metu sėkmingai kontratakavo ir pelnė įtikinamą pergalę 10:5.

Prieš tai įvairiose varžybose jau dukart tarpusavyje kovoję Mantas Kliučiakas ir Lukas Valys - 60 kg, susirungė vėl, tik jau R. Tamulio vardo bokso turnyro finale. Atkaklios kovos pabaigoje, lemiamą sėkmingą ataką atliko ir pergalę taškais 5:4 išplėšė bokso klubo „Daugirdas Gym“ sportininkas Lukas Valys.

Svorio kategorijoje iki 66 kg kaunietis Lukas Bislys nusileido didesnę patirtį turinčiam Čekijos bokso mokyklos atstovui Bohuslavui Kockai ir iškovojo garbingą antrąją vietą.

Dar vieną sidabro medalį iškovojo kitas bokso klubo „Gongas“ auklėtinis Karolis Urbonas (70 kg, A grupė), kuris taškais 9:5 pripažino pernai metų Europos bokso čempionato antros vietos nugalėtojo latvio Artiomo Hanevičiaus pranašumą.

Penktuoju Lietuvos boksininku, iškovojusiu aukso medalį, tapo kaunietis Laurynas Čeponis (70 kg, B grupė). Lietuvis visus tris raundus diktavo kovos sąlygas ir rezultatu 12:7 privertė pasiduoti Bahtijarą Masimovą iš Švedijos bei pelnytai tapo čempionu.

Paskutinėje kovoje jaunių amžiaus grupėje susitiko prestižinės - sunkiasvorių (+80 kg) kategorijos boksininkai. Ringe susigrūmė 2010 metų Europos moksleivių pirmenybių finalistas Vytautas Tamošiūnas iš Kauno ir pasvalietis, daugkartinis šalies čempionatų prizininkas Dovydas Šernas. Nuo pat pirmojo gongo dūžio užvirė įnirtinga kova, kurios metu nei vienas kovotojas nesiteikė užleisti lyderiaujančios pozicijos. Vis dėlto didesnę patirtį aukščiausio rango varžybose turintis sporto mokyklos „Gaja“ atstovas Vytautas Tamošiūnas sugebėjo nukreipti kovos eigą savo naudai ir rezultatu 5:2 pelnė čempiono titulą.

Jaunimo amžiaus grupėje lietuviai iškovojo tris aukso, vieną sidabro ir keturis bronzos medalius.

Trenerio Vytauto Sinkevičiaus auklėtinis Tomas Stankevičius (60 kg) be kovos finale buvo pripažintas nugalėtoju, jo varžovui Jevgenijui Žukovui iš Estijos atsisakius kovoti ringe.

Evaldas Necelis (64 kg) nepaliko jokių vilčių lenkui Krystianui Kulakui, kuris jau pirmojo raundo pabaigoje atsisakė kovoti prieš kur kas stipresnį trenerio Vido Bičiulaičio auklėtinį.

Devintąjį aukso medalį pelnė kaunietis Irmantas Čistovas (69kg), kuris vienoje atkakliausioje finalo dvikovoje taškais 11:7 įveikė tituluotą varžovą iš Garliavos Rolaną Baltrimavičių.

Jaunimo amžiaus grupėje sunkaus svorio (+81 kg) čempiono titulas atiteko Lenkijos kovotojui Pawelui Werzbickiui.

„Esame patenkinti varžybų kokybe, susirinko gana pajėgūs kovotojai iš Europos. Teigiamai vertinu ir lietuvių pasirodymus - iškovoti devyni aukso medaliai. Manau turnyras įgauna gražias tradicijas ir ateityje mes išvysime vis aukštesnio meistriškumo dvikovas“,- kalbėjo Kauno miesto bokso klubo „Gongas“ prezidentas ir varžybų organizatorius Vidas Bičiulaitis.

Iš viso IV-ame tarptautiniame Ričardo Tamulio vardo bokso turnyre dalyvavo 69 kovotojai iš devynių valstybių.