Dėl aukso kovėsi dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros

Pajėgiausios Lietuvos paplūdimio tinklininkės įspūdingai pradėjo tarptautinį sezoną.

Ukrainoje vykstančiame Rytų Europos zoninės paplūdimio tinklinio asociacijos (EEVZA) turnyro etape pirmą kartą dvi Lietuvos poros iškopė į finalą, o intriguojančią mūsų šalies sportininkių akistatą laimėjo Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė.

22-ejų metų I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė finale sekmadienį po atkaklios kiek daugiau nei 30 min. trukusios kovos 2-0 (21:18, 24:22) nugalėjo Urtę Andriukaitytę ir Iriną Zobniną.

Dramatiškame antrajame sete U. Andriukaitytė ir I. Zobnina turėjo galimybę vienu tašku laimėti setą, bet stebuklus išdarinėjusi M. Povilaitytė išlygino rezultatą, o vėliau su I. Dumbauskaite laimėjo ir įtemptą pabaigą.

Pakeliui link finalo Lietuvos duetai iškovojo po tris pergales. I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė (2 reitingas turnyre) aštuntfinalyje 2-0 (21:18, 21:18) nugalėjo ukrainietes Anastasiją Lysenko ir Vladyslavą Fenko (14), ketvirtfinalyje po 44 min. trukusios kovos 2-1 (15:21, 21:15, 15:11) įveikė lenkes Katarzyną Kociolek bei Aleksandrą Gromadowską (10), o pusfinalyje per 46 min. 2-1 (20:22, 21:18, 15:10) įveikė latves Tiną Graudiną bei Anastasiją Kravčenoką (4).

20-metės U. Adriukaitytė bei I. Zobnina (3) aštuntfinalyje po labai atkaklios 48 min. trukusios kovos 2-1 (20:22, 21:13, 15:12) įveikė ukrainietes Myloslavą Bezpalko bei Dianą Luniną (11), ketvirtfinalyje 2-0 (21:15, 25:23) įrodė pranašumą prieš lenkes Dorotą Strag bei Martyną Klodą (6), o pusfinalyje 2-0 (21:17, 21:18) nugalėjo pirmąjį reitingą turėjusias ukrainietes Iryną bei Inną Machno.

Antrasis EEVZA moterų etapas planuojamas liepos 21-23 dienomis Vilniuje.

Šiame straipsnyje: paplūdimio tinklinis