Daugiausia plaukimo čempionų – Kaune

Atvirame Lietuvos plaukimo čempionate triumfavo Kauno miesto sporto mokyklų auklėtiniai, iškovoję 66 medalius, iš jų 22 – aukso.

Kauno plaukimo mokyklos (PM) atstovai pelnė 43 medalius (18 aukso, 11 sidabro, 14 bronzos), sporto mokyklos "Startas" atletai – 23 (4 aukso, 9 sidabro, 23 bronzos).

Kitų šalies miestų (Panevėžio, Vilniaus, Alytaus, Klaipėdos, Šiaulių, Ignalinos, Anykščių, Kėdainių) sportininkai iškovojo 48 medalius (iš jų aukso – 16).

Geriausiais plaukikais pagal Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) taškų skaičiavimo sistemą pripažinti kaunietė Rūta Meilutytė (2 217 taškų) ir panevėžietis Danas Rapšys (2 556 tšk.).

Į trejetukus taip pat pateko baltarusė Nastasija Karakovskaja (2 215 tšk.) ir kaunietė Meda Kulbačiauskaitė (2 100 tšk.) bei panevėžietis Andrius Šidlauskas (2 438 tšk.) ir kaunietis Gytis Stankevičius (2 394 tšk.).

R.Meilutytė, laimėjusi 50 m plaukimo krūtine varžybas, pateko ir į 100 bei 200 m finalus, tačiau dėl pablogėjusios savijautos nestartavo. Olimpinė čempionė kreipėsi į Kauno medikus – pasitikrinti, ar tik peršalo, ar jos neužklupo rimtesnis virusas. Lemiamą 100 m plaukimą krūtine laimėjo Kauno PM auklėtinė Agnė Šeleikaitė (1 min. 10,45 sek.), 200 m – panevėžietė Viktė Labanauskaitė (2 min. 37,68 sek.).

Po 5 medalius iškovojo kaunietės Diana Jaruševičiūtė (5 aukso) ir M.Kulbačiauskaitė (1 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos).

Tiesiai iš JAV, kur mokosi, į Lietuvos čempionatą atvykusi kaunietė Ugnė Mažutaitytė laimėjo dvi rungtis – 50 m nugara (29,84 sek.) ir 200 m laisvu stiliumi (2 min. 08,42 sek., asmeninis rekordas).

Ilgiausią vyrų varžybų nuotolį – 1 500 m laisvu stiliumi pirmasis įveikė kaunietis Grantas Dapkus ("Startas", 16 min. 34,61 sek.), moterų 800 m laisvu stiliumi – alytiškė Greta Gataveckaitė (9 min. 23,23 sek.).