D. Zubrui nepavyko iškovoti NHL Stenlio taurės

Šeštosiose 2015-2016 metų sezono Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės turnyro finalo rungtynėse Rytų konferencijos čempionas Pitsbergo „Penguins“ klubas sekmadienį svečiuose 17,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) nugalėjo Vakarų konferencijoje triumfavusius San Chosė „Sharks“ ledo ritulininkus su Dainiumi Zubrumi, laimėjo seriją 4–2 bei ketvirtą kartą komandos istorijoje tapo šio garbingo trofėjaus savininku.

Pirmuosius du finalo serijos mačus išvykoje San Chosė komanda varžovams pralaimėjo 2:3 (0:2, 2:0, 0:1) bei 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1; po pratęsimo) ir tik trečiojoje dvikovoje namuose šventė pergalę 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0; po pratęsimo). Ketvirtosios rungtynės „Sharks“ ekipai savo arenoje nebuvo sėkmingos – 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), tačiau pavyko iškovoti pergalę 4:2 (3:2, 0:0, 1:0) penktajame susitikime išvykoje.

Sekmadienio mače lietuvis rungtyniavo 8 minutes (7:58), per kurias kartą metė į svečių ir pirmajame kėlinyje (7:50) gavo dvi baudos minutes.

Per 14 mačų atkrintamosiose varžybose puolėjas iš Lietuvos aikštelėje praleido 2 valandas 25 minutes ir 4 sekundes, per kurias įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 6 varžovų metimus ir gavo 6 baudos minutes.

Puolėjas D. Zubrus, kuriam ketvirtadienį sukaks 39–eri, reguliariajame sezone per 50 mačų savo ekipai pelnė 3 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 baudos minučių.

Vienintelį įvartį arenos šeimininkams, kurie Stenlio taurės turnyro finale žaidė pirmą kartą ekipos istorijoje, pelnė Loganas Couture'as (26:27), o „Sharks“ vartininkas Martinas Jonesas atrėmė 24 svečių metimus iš 26.

Įvarčiais nugalėtojų, kurie anksčiau Stenlio taurės savininkais buvo 1991, 1992 ir 2009 metais, gretose pasižymėjo Brianas Dumoulinas (8:16), Krisas Letangas (27:46) bei Patricas Hornqvistas (58:58), dviem rezultatyviais perdavimais pasižymėjo naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas Sidney'is Crosby'is, o „Penguins“ vartininko Matto Murray'aus sąskaitoje – 18 atremtų arenos šeimininkų metimų iš 19.