D. Zubraus klubas sušvelnino Stenlio taurės finalo serijos rezultatą

Penktosiose 2015-2016 metų sezono Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės turnyro finalo rungtynėse Vakarų konferencijos čempionas San Chosė „Sharks“ klubas su Dainiumi Zubrumi ketvirtadienį svečiuose 18,6 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 4:2 (3:2, 0:0, 1:0) nugalėjo Rytų konferencijoje triumfavusius Pitsbergo „Penguins“ ledo ritulininkus, kuriems seriją iki keturių pergalių pralaimi 2–3.

Pirmuosius du finalo serijos mačus išvykoje San Chosė komanda varžovams pralaimėjo 2:3 (0:2, 2:0, 0:1) bei 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1; po pratęsimo) ir tik trečiojoje dvikovoje namuose šventė pergalę 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0, po pratęsimo). Ketvirtosios rungtynės „Sharks“ ekipai savo arenoje nebuvo sėkmingos – 1:3 (0:1, 0:1, 1:1).

Ketvirtadienio mače lietuvis aikštėje praleido 7 minutes ir 15 sekundžių, per kurias nė karto nemetė į šeimininkų vartus, blokavo varžovo metimą bei pirmajame kėlinyje (4:21) gavo dvi baudos minutes.

Per trylika mačų atkrintamosiose varžybose puolėjas iš Lietuvos aikštelėje praleido 2 valandas 18 minučių ir 6 sekundes, per kurias įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 6 varžovų metimus ir gavo 4 baudos minutes.

38-erių metų puolėjas D. Zubrus reguliariajame sezone per 50 mačų savo ekipai pelnė 3 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 baudos minučių.

Po įvartį nugalėtojams penktosiose finalo rungtynėse pelnė Brentas Burnsas (1:04), Loganas Couture'as (2:53; 2 rezultatyvūs perdavimai), Melkeris Karlssonas (14:47) bei Joe Pavelskis (58:40), o „Sharks“ vartininkas Martinas Jonesas atrėmė 44 arenos šeimininkų metimus iš 46.

„Penguins“ klubo, kuris Stenlio taurės savininkus buvo 1991, 1992 ir 2009 metais, gretose įvarčiais pasižymėjo Jevgenijus Malkinas (4:44) ir Carlas Hagelinas (5:06), o vartininko Matto Murray'aus sąskaitoje – 18 atremtų svečių metimų iš 21.

Šeštąsias Stenlio taurės turnyro finalo serijos rungtynes komandos sekmadienį žais San Chosė.