D. Norkus Europos jaunimo paprastų šaškių čempionas

Pirmadienį Rusijoje pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 19 m.), jaunių, jaunučių ir vaikų paprastųjų šaškių čempionatai, kuriuose Lietuvos komanda iškovojo du aukso ir tris sidabro medalius.

Puikiai jaunimas varžybose startavo dukart Senojo žemyno čempionu tapęs šiaulietis Domantas Norkus, nugalėjęs "greitųjų "ir "žaibo" šaškių programose, o pagrindinėse varžybose tenkinosi sidabro medaliu.

Pagrindinėje programoje D. Norkus iškovojo keturias pergales, tris mačus baigė lygiosiomis, du pralaimėjo ir, surinkęs 11 taškų, nusileido tik auksą iškovojusiam rusui Vitalijui Jeloginui. Bronza šioje amžiaus grupėje atiteko kitam Rusijos sportininkui Šamiliui Gajazovui (10 tšk.).

"Greitųjų" ir "žaibo" šaškių programose D.Norkui tapti čempionu pakako ir 11 taškų.

Kita Šiaulių SM "Dubysa" auklėtinė Milda Jocaitė iškovojo du sidabro medalius - ji užėmė antrąsias vietas pagrindiniame turnyre ir "žaibo" programoje.

Pagrindiniame turnyre M.Jocaitė iškovojo dvi pergales, penkis susitikimus baigė lygiosiomis ir, surinkusi 9 taškus iš 14 galimų, tašku nusileido čempione tapusiai baltarusei Verai Chvaščinskajai. Tokia pat tvarka abi sportininkės išsirikiavo ant nugalėtojų pakylos ir "žaibo" programoje.

Abu jaunuosius sportininkus treniruoja Šiaulių SM "Dubysos" trenerė Sandra Laurutienė. Tiek D. Norkus, tiek M. Jocaitė tik antrus metus žaidžia jaunimo (iki 19 m.) grupėje.

Kiti du pirmenybėse dalyvavę jaunieji Lietuvos šaškininkai iš Marijampolės pagrindinėje programoje tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis - Audrius Domarkas su 8 taškais iš 14 galimų buvo šeštas jaunučių (iki 13 metų) grupėje, o Rytis Domarkas su 6 taškais iš 14 galimų liko septintas jaunių (iki 16 metų) varžybose.