Ch. Eidsonas apie Vilnių: tai buvo puikūs metai, su puikia komanda

Bene geriausi Chucko Eidsono karjeros metai prabėgo Lietuvoje. 2008-2009 m. su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda puolėjas laimėjo visus įmanomus titulus.

Amerikietis tapo Lietuvos ir Baltijos lygos čempionu, iškovojo LKF taurės turnyro aukso medalį bei triumfavo Europos taurės varžybose.

Eidsonas buvo nuolat renkamas geriausiu įvairių turnyrų žaidėju, tačiau kitą sezoną atsisveikino su sostinės klubu ir sudarė dvejų metų sutartį su Tel Avivo „Maccabi“.

Vieną sezoną krepšininkas atstovavo „Barcelona“ , o nuo rudens gina Kazanės „Uniks“ garbę.

Ch. Eidsonas prisiminė savo kelią į šlovę, metus Lietuvoje ir pasakojo esąs išsiilgęs kovų Eurolygoje.

– Chuckai, tradicinis mūsų rubrikos klausimas. Kaip tapote tokiu nesustabdomu žaidėju?
– (Juokiasi) Žinote, kai krepšinio treniruotes pradedi lankyti toks jaunas, koks buvau aš, ir dar esi kiek talentingas, belieka tik daug treniruotis.

– Gimėte Pietų Karolinoje (JAV). Kodėl sugalvojote krepšinį žaisti Europoje?
– Žaisdamas koledže mėginau patekti į NBA, bet man nepavyko. Agentas surado man mažą Vokietijos komandą. Džiaugiuosi, nes man tai buvo puiki vieta augti kaip žmogui.

– Ar tuomet Europos krepšinį tikėjotės panaudoti kaip tiltą į NBA?
– Taip, pirmuosius kelis metus vis dalyvaudavau vasaros stovyklose įvairiose NBA komandose. Žinau, kad daugelis pastebi, jog esu labiau europietiško stiliaus krepšininkas, nei NBA žaidėjas.

– 2011 m. pasirašėte dvejų metų sutartį su „Barcelona“, bet Ispaniją palikote jau po pirmo sezono. Kodėl?
– Turėjome tikrai neblogą sezoną. Manau ir pats žaidžiau neblogai, bet Karaliaus taurės varžybose su Madrido „Real“ patyriau kelio raiščių traumą ir teko praleisti nemažai rungtynių. Nenorėjau skubinti grįžimo į aikštelę, kad visiškai išsigydyčiau traumą. Vis dėlto mes paskubėjome ir grįžau per anksti. Dėl to likusią sezono dalį tapau kitokiu žaidėju nei visada buvau. Dėl to jaučiausi gana prastai, bet supratau, kad krepšinis taip pat yra verslas. Vėliau tiesiog ieškojau komandos kurioje galėčiau toliau tęsti karjerą.

– Neabejoju, kad tikėjotės su „Uniks“ komanda patekti į šio sezono Eurolygą, bet taip neatsitiko. Ar tokiam talentingam žaidėjui įdomu rungtyniauti Europos taurėje?
– Taip. Tiesą sakant, nesitikėjau, kad dar kada žaisiu Europos taurėje po to, kai palikau „Lietuvos rytą“. Atsitiko taip, kad nelaimėjome kvalifikacinio turnyro. Galiu atvirai pasakyti, man sunku nerungtyniauti Eurolygoje. Vis dėlto mums dabar svarbu iškovoti vietą kito sezono Eurolygoje. Dėl to turime laimėti VTB Vieningąją lygą arba Europos taurės turnyrą.

– Mano manymu, esate vienas geriausių užsieniečių kada nors žaidusių Lietuvoje. Kodėl nusprendėte žaisti mūsų šalyje?
– Kuomet rungtyniavau Prancūzijos komandoje „Strasbourg“, Europos taurėje žaidėme su „Lietuvos rytu“. Pamenu, kai atvykau į Siemens areną žaisti su „Lietuvos rytu“, kuriam atstovavo ir mano geras draugas Marijonas Petravičius. Supratau, kad čia yra vieta, kurioje norėčiau rungtyniauti. Tuo metu bendravau su „Lietuvos ryto“ treneriu Aleksandru Trifunovičiumi. Jis norėjo, kad žaisčiau Vilniaus komandoje. Pajutau, kad tai bus teisingas sprendimas. Toks ir buvo.

– 2009 m. su „Lietuvos rytu“ laimėjote visus 5 titulus, o pats nuolat buvote renkamas naudingiausiu krepšininku. Ar tai buvo geriausi metai jūsų karjeroje?
– Nežinau kitos komandos, kuri tada laimėjo visus turnyrus, kuriuose žaidė. Mes tai padarėme. Tai buvo puikūs metai su puikia komanda. Komandos draugai buvo neįtikėtini vyrukai. Buvo smagu.

– Krepšinio gerbėjai mėgsta lyginti Tel Avivo „Maccabi“ ir Lietuvos sirgalius. Kurie, jūsų manymu, geresni?
– Labai sudėtingas klausimas. Nesu buvęs niekur kitur, kur aistra krepšiniui būtų tokia, kokia yra Izraelyje ir Lietuvoje. Neturiu atsakymo į šitą klausimą. Abiejų komandų sirgaliai neįtikėtinai palaiko savo klubus.

– Ar esate turėjęs NBA komandų pasiūlymų?
– Kaip ir sakiau, būdamas jaunas mėginau prasibrauti į NBA, bet man nepavyko. Per paskutiniuosius kelis metus buvo keli pasiūlymai, bet dabar jaučiuosi per senas būti naujoku. Manęs NBA nebedomina. Esu laimingas Europoje.

– Ar sekate „Lietuvos ryto“ žaidimą šiais metais?
– Su jais mums teko žaisti sezono pradžioje. Domiuosi „Lietuvos ryto“ rezultatais. Žinau kai kuriuos jų žaidėjus, tokius kaip Steponas Babrauskas. Man visada įdomu, kaip jiems sekasi, nes tai komanda, kurioje pats žaidžiau. Žiūriu jų rungtynes, kai turiu laiko. Man labai patinka ši komanda, nes joje daug jaunų krepšininkų. Manau, kad jie dar žais geriau.

– Ar bendraujate su buvusiais komandos draugais?
– Tai nėra labai paprasta. Kaip žinote, juos sunku pasiekti, bet taip, mes pabendraujame. Šį sezoną atvažiuosiu žaisti į Vilnių. Nekantrauju pamatyti miestą ir savo bičiulius iš „Lietuvos ryto“.  Be abejonės, bendrauju ir susitinku su keliais vyrukais.

– Kokie jūsų prisiminimai apie Lietuvą?
– Juokinga, nes vakar su žmona kaip tik apie tai kalbėjome. Nežinau, ar kada nors esu turėjęs geresnę vietą gyventi. Vilniaus senamiestis, kuriame su ja gyvenome, buvo tokia nuostabi vieta. Galėjome tiesiog išeiti pasivaikščioti ir rasti, ką veikti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių