Čempionų lyga: dar vienas tragiškas vakaras „Barcelonai“

Barselonos „Camp Nou“ stadione vyko atsakomasis Čempionų lygos pusfinalio mačas tarp „Barcelona“ ir Miuncheno „Bayern“ klubų. Pirmąjį mačą „Barca“ buvo pralaimėjusi net 0-4. Laimėti katalonams nepavyko ir namuose, kadangi pergalę rezultatu 3-0 iškovojo ir užtikrintai į finalą pateko „Bayern“ klubas.

Rungtynių aprašymas

Pirmasis kėlinys. Rungtynių pradžioje „Barcelona“ klubui nepavyko primesti savo žaidimo ir abi komandos žaidė apylygiai. „Bayern“ netgi žaidė kiek pavojingiau, o po jų spaudimo Victoras Valdesas rizikuodamas paėmė kamuolį į rankas po savo komandos draugo perdavimo, tačiau teisėjas šioje situacijoje nieko blogo nematė.

12 minutę Arjenas Robbenas buvo atitrūkęs nuo gynėjų, tačiau kol olandas tvarkėsi kamuolį, Barselonos ekipos gynėjai spėjo grįžti ir išmušė jį. Kitoje aikštės pusėje taip pat buvo panaši situacija, tik ten Davidas Alaba išmušė kamuolį iš po Davido Villos kojų.

Miuncheno klubas ir toliau žaidė geriau bei spaudė namų ekipą. „Bayern“ sukūrė ne vieną pavojingą ataką, bet be Lionelio Messi žaidę katalonai sugebėdavo apsiginti.

27 minutę pavojus kilo ir prie „Bayern“ vartų, tačiau „Barcos“ ataka užsibaigė netiksliu Xavi smūgiu virš vartų. Kita „Barcelona“ ataka užsibaigė tuo, kad kamuolį sugavo Manuelis Neueris.

„Bayern“ klube pasireikšti ir vėl bandė A.Robbenas, bet saugo smūgį blokavo gynėjai. Verta paminėti, kad olandas šiame mače gavo pirmąją geltoną kortelę, kuomet prasižengė prieš Alexą Songą.

Kėliniui artėjant link pabaigos, „Barcos“ gynėjas Adriano pabandė iš toli nuginkluoti M.Neuerį, tačiau brazilo smūgis buvo per silpnas, kad sukurtų kokių nors problemų Vokietijos rinktinės vartininkui.

Mačo teisėjas prie pirmojo kėlinio nepridėjo nei vienos minutės, o pačioje kėlinio pabaigoje geltoną kortelę užsidirbo ir Dani Alvesas.

Antrasis kėlinys. Antrą mačo dalį puikiai pradėjo Vokietijos klubas. 48 minutę savo firminį smūgį kairia koja atliko A.Robbenas, kuris ir išvedė bavarus į priekį.

Po šio įvarčio „Bayern“ neketino lėtinti žaidimo tempo. Vokietijos čempionai toliau atakavo varžovų vartus, tačiau šį kartą jiems pritrūkdavo tikslumo.

„Barcelona“ žaidimo nesuaktyvino ir į aikštę po keitimo išleisti Alexisas Sanchezas ir Thiago Alcantara. Jie aikštėje pakeitė patyrusius saugus Xavi ir Andresą Iniesta.

72 minutę į „Barcelona“ vartus buvo įmuštas antrasis įvartis. Po Francko Ribery perdavimo iš krašto nesėkmingai sužaidė Gerardas Pique, kuris pasiuntė kamuolį į savus vartus. Į tai „Barca“ atsakė pavojingu D.Villa smūgiu galva, bet kamuolys skriejo greta vartų.

Po trijų minučių „Bayern“ pelnė dar vieną įvartį ir taip pradėjo „Barcelona“ triuškinimą. Po F.Ribery perdavimo įvartį galva pelnė Thomasas Mulleris. Po šio įvarčio „Barca“ atrodė galutinai palūžusi.

Nors kėlinio pabaigoje „Barcelona“ dar pabandė įmušti garbės įvartį, tačiau M.Neueris žaidė labai gerai ir „Barcelona“ turėjo pripažinti triuškinantį svečių pranašumą, kuris galėjo būti dar didesnis, bet „Bayern“ neišnaudojo kelių gerų progų.

Taigi „Bayern“ bendru rezultatu net 7-0 laimėjo prieš „Barcą“ ir pateko į finalą, o tai reiškia, kad gegužės 25 dieną Londono „Wembley“ stadione įvyks vokiškas Čempionų lygos finalas, kuriame susigrums „Bayern“ ir Dortmundo „Borussia“ klubai.