Briuselyje pasiektas geriausias rezultatas Lietuvos boulingo istorijoje

Belgijos sostinėje vykusiame 2016 metų Europos boulingo vyrų čempionate Lietuvos rinktinė bendrojoje įskaitoje tarp 37 šalių užėmė 19-ąją vietą, tačiau asmeninėse varžybose Lino Sasnausko užimta 5-oji vieta yra geriausias rezultatas šalies boulingo istorijoje.

Lietuvos rinktinės žaidžiantysis treneris L. Sasnauskas per 6 partijas surinko 1419 taškų ir užėmė 5-ąją vietą tarp 218 žaidėjų. Iki 4-ąją vietą užėmusio švedo Pontuso Anderssono ir pirmojo istorijoje kelialaio į pusfinalį lietuviui pritrūko 7 taškų.

Labai aukštą vietą užėmė ir Kristijonas Sergejevas, surinkęs 1376 taškus ir pakilęs iki 11-osios pozicijos.

Kitų lietuvių rezultatai buvo kuklesni: pastaruoju metu komerciniuose turnyruose Europoje itin sėkmingai žaidęs Aidas Daniūnas (1263) liko 69-as, Andrius Gasparavičius (1238) - 89-as, Paulius Bagdonas (1173) - 146-as, o Kęstutis Gudauskas (1116) - 180-as.

Dvejetų varžybose aukščiausiai iš lietuvių pakilo A. Daniūno ir A. Gasparavičiaus duetas. Šie žaidėjai surinko 2558 taškus ir tarp 109 komandų užėmė 32-ąją vietą. P. Bagdonas ir K. Gudauskas (2308) šioje rungtyje liko 87-ti, o L. Sasnauskas ir K. Sergejevas (2254) - 97-ti.

Trijulių varžybose A. Gasparavičius, K. Sergejevas ir A. Daniūnas pelnė 3719 taškų ir tarp 72 komandų buvo 26-ti, o K. Gudausko, L. Sasnausko ir P. Bagdono (3629) komanda užėmė 36-ąją vietą.

Komandų varžybose kolegų pasirodymą iš šalies stebėjo K. Gudauskas, o likęs penketukas surinko 6063 taškus ir tarp 36 šalių užėmė 23-ąją vietą.

Asmeninėje įskaitoje pagal bendrus pasirodymų visose rungtyse rezultatus iš lietuvių aukščiausiai pakilo K. Sergejevas. Pelnyti 5086 taškai jam leido užimti 61-ąją vietą tarp 218 čempionato dalyvių.

A. Daniūnas (5025) užėmė 73-ąją vietą, L. Sasnauskas (4882) - 105-ąją, A. Gasparavičius (4847) - 111-ąją, P. Bagdonas (4782) - 124-ąją, o K. Gudauskas (4575) - 178-ąją.

Neprilygstamas Europos čempionate buvo danas Jesperas Agerbo, bendrojoje visų rungčių įskaitoje pelnęs net 5604 taškus. Kartu su juo į prizininkų trejetą pateko suomis Joonas Jahi (5536) ir švedas Martinas Larsenas (5500).

Europos čempionatas tuo pačiu buvo ir atranka į vyrų pasaulio čempionatą, kuris vyks Katare. Deja, prasimušti į planetos pirmenybes mūsų komandai nepavyko.

Lietuviai Briuselyje pelnė 87 įskaitinius taškus (50 ir 27 už geriausius pasirodymus asmeninėje įskaitoje ir 10 už komandines varžybas) ir pagal šį rodiklį tarp sportininkus į varžybas atsiuntusių 37 šalių užėmė 19-ąją vietą. Kelialapius į pasaulio čempionatą pelnė 15 geriausių komandų.

L. Sasnausko užimtą 5-ąją vietą asmeninėse varžybose Lietuvos boulingo pasaulio žmonės apibūdina itin skambiais žodžiais - kosmosas, fantastika, neįtikėtina. Pats žaidėjas, girdėdamas tokius palyginimus, šypsosi, bet sutinka, kad tai tikrai yra kažkas panašaus. Prieš čempionatą lietuviai net minčių neturėjo apie tokias aukštumas.