A. Brazys Rusijos klubo vairą paliko dėl asmeninių priežasčių

Saransko „Ruskon-Mordovija“ klubo vyriausias treneris 50-metis Algirdas Brazys palieka šią Rusijos antros pagal pajėgumą Superlygos komandą. Specialistas iš Lietuvos pats kreipėsi į klubo vadovus prašydamas nutraukti jo kontraktą dėl šeimyninių aplinkybių.

Pats A. Brazys plačiai paaiškino priežastis, privertusias jį palikti Rusiją.

„Anksčiau, kai aš dirbdavau užsienyje, mano vaikai gyveno su mumis name Lietuvoje. Dabar sūnus užaugo ir dirba „Žalgiryje“, duktė išvyko tęsti mokslų Šveicarijoje. Ir, žinoma, žmona jaučiasi vieniša. Ji negali atvykti čia (į Rusiją - DELFI), nes namuose liko didelis ūkis, kurį reikia prižiūrėti. Namuose dar turiu pagyvenusią 89-erių metų mamą, todėl mane ir traukia namo.

Taip, Saranske mane viskas tenkino, čia buvo puikios sąlygos, bet kai visi šie momentai susidėjo į vieną krūvą, paaiškėjo, kad svarbiau būti namuose.

Žmonėms, kuriuos aš atsivežiau su savimi - Mariui ir Šarūnui, tai buvo pirmas sezonas užsienyje. Jie nėra buvę tokioje situacijoje, todėl jiems buvo sunku. Skirtingai nuo manęs, kuris užaugo šioje sistemoje, jiems visa tai buvo nauja. Jiems nepavyksta po išvykos grįžti namo pas gimines ir artimuosius ir, žinoma, tai slegia. Aš juos suprantu. Per kurį laiką visa tai susikaupia.

Po rungtynių su Čerepoveco komanda, aš pareiškiau norą grįžti namo ir paprašiau skubos tvarka išspręsti šį reikalą bei nutraukti kontraktą. Klubo vadovybė tam neprieštaravo.

Jei kalbėti apie tai, kas buvo malonu Saranske, galiu pabrėžti, kad palyginus su praėjusiais metais, į mūsų rungtynės ėmė rinktis daugiau žiūrovų. Taip, komanda dar nežaidžia taip, kaip mes norėtume. Nors dabar rezultatas turnyro lentelėje yra neblogas, jis yra ne toks, kokio mes tikėjomės (...). Malonu, kad Saranske krepšinį žmonės pradėjo mylėti labiau (...). Aš nesakau „Sudie“! Aš sakau: Iki pasimatymo“!, - atsisveikindamas kalbėjo A. Brazys.

A. Brazio vadovaujamas „Morodovija“ klubas Rusijos Superlygoje iškovojo 6 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus. A. Brazio auklėtiniai iškrito iš Rusijos taurės turnyro. Bendras komandos balansas šį sezoną - 8 pergalės ir 4 nesėkmės. A. Brazį Saransko ekipoje pakeitė Valerijus Vertinskis.

A. Brazio trenerio karjera:

1995–2000 m. Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) trenerio asistentas;
2000–2002, 2011 m. Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) vyr. treneris;
2002-2004 m. Alytaus „Alita“ (Lietuva) vyr. treneris;
2004–2006 m. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) vyr. treneris;
2006–2007 m. Tartu „Rock“ (Estija) vyr. treneris;
2007 m. Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) vyr. treneris;
2008–2009 m. Krasnojarsko „Jenisej“ (Rusija) vyr. treneris;
2009–2010 m. Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius;
2010–2011 m. Ventspilio „Ventspils“ (Latvija) vyr. treneris;
2011-2012 m. Saransko „Mordovija“ (Rusijos Superlyga) vyr. treneris.

Per savo profesionalo krepšininko karjerą A. Brazys atstovavo tik dviem klubams – Panevėžio „Lietkabeliui“ (1981-1982) ir Kauno „Žalgiriui“ (1982-1999).

Specialistas iš Lietuvos pats kreipėsi į klubo vadovus prašydamas nutraukti jo kontraktą dėl šeimyninių aplinkybių.

Kartu su A. Braziu Rusijos ekipą palieka fizinio rengimo treneris Ričardas Remarys ir du krepšininkai - Marius Valukonis ir Šarūnas Vasiliauskas.

„Ruskon-Mordovija“ klubo vadovai patenkino A. Brazio prašymą. Fizinio rengimo treneris R. Remarys ir M. Valukonis bei Š. Vasiliauskas Saransko komandą paliko „abipusiu susitarimu“.

„Mes nuoširdžiai dėkojame Algirdui už viską, ką jam pavyko nuveikti klube per metus praleistus Saranske. Mes siejome su treneriu dideles viltis, bet, deja, patyręs specialistas dėl asmeninių priežasčių paprašė nutraukti jo kontraktą“, - teigė „Ruskon-Mordovija“ klubo direktorius Aleksandras Jegorovas.
Šiame straipsnyje: BrazysMordovijatreneriai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių