Boksas: naujausių ir nuožmiausių dvikovų apžvalga

Naujųjų metų išvakarėse bokso pasaulis nesiilsėjo laukdamas naujos pradžios 2013-aisiais. Nors didieji bokso vakarai su gausybe titulinių kovų nevyko tradicinėse šios sporto šakos centrinėse vietose, gruodžio 31-ąją galima buvo išvysti net 5 dvikovas dėl pasaulio čempiono diržų. Kaip įprasta, naujųjų metų išvakarėse dideli kovinio sporto renginiai buvo rengiami Japonijoje. Pateikiame svarbiausių pastarųjų dienų  bokso dvikovų apžvalgą.

Tokijuje (Japonija) vietinė žvaigždė Takashi Uchiyama (19-0-1) šeštą kartą gynė WBA 2-ojo puslengvio svorio (iki 59 kg) diržą kovoje su laikinuoju čempionu kostarikiečiu Bryanu Vasquezu (29-1). Dvikovos pradžia  buvo konkurencinga. Šiaurės Amerikos atstovas, nors ir būdamas 7 cm žemesnis ir turėdamas 12 cm trumpesnes rankas, kol buvo šviežias, išnaudojo savo didesnį greitį ir galimai laimėjo vieną kitą raundą.

Visgi kuo toliau, tuo vis labiau T.Uchiyama perėmė iniciatyvą. B.Vasquezas vengė kovoti artimame nuotolyje ir vis stengėsi atakuoti iš distancijos, o jam tai, atsižvelgus į fizines savybes, buvo visiškai nenaudinga. Japonas perkando kostarikiečio ritmą, šis kiek pavargo ir ėmė aiškiai atsilikti. Nuo 5-ojo raundo japono T.Uchiyamos pranašumas buvo akivaizdus.

8-osios atkarpos pabaigoje japonas apie 30 sekundžių pylė stiprius smūgius ant menkai gintis begalinčio B.Vasquezo. Kostarikietis tiesiog bandė įsikibti į azijietį, kad išvengtų atakų liūties. B.Vasquezas pademonstravo įspūdingai tvirtą smakrą. Nepaisant to, kad kostarikietis liko ant kojų, kova buvo sustabdyta, nors tai galėjo būti padaryta ir anksčiau. Teisėjas įsikišo praėjus akimirkai po to, kai pasigirdo raundo pabaigą skelbiantis gongas. Dvikovos baigtis: T.Uchiyama laimėjo techniniu nokautu 8-ajame raunde (3:00).

T.Uchiyamai tai buvo net šešioliktas nokautas per 20 dvikovų. Įdomu tai, kad japonas kovėsi ir 2011 m. paskutiniąją dieną ir taip pat nokautavo oponentą, kuriuo tąkart buvo Jorge Solisas (41-4-2).

(Bryanas Vasquezas (kairėje) ir Takashi Uchiyama | AP/Scanpix nuotr.)

***

Kitoje kovoje Tokijuje japonas Yota Sato (26-2-1) antrą kartą gynė WBC 2-ojo visų lengviausio svorio (iki 52,2 kg) diržą kovoje su tautiečiu Ryo Akaho (19-1-2). Čempionas išnaudojo savo vikrų judėjimą ir greitą smūgiavimą ir iškovojo pergalę atkaklioje dvikovoje vienbalsiu teisėjų sprendimu (118:110, 117:112, 117:111).

(Yota Sato (dešinėje) ir Ryo Akaho | REUTERS/Scanpix nuotr.)

***

Tame pačiame kovų vakare įvyko ir dar viena dvikova dėl pasaulio čempiono vardo 2-ajame visų lengviausiame svoryje. Vietinis boksininkas Kohei‘us Kono (28-7) bandė atimti WBA titulą iš tailandiečio Tepparitho Kokietgymo (21-3). Pastarajam tai buvo ketvirtoji  titulo gynyba ir visos jos vyko prieš Japonijos boksininkus. Savo ruožtu K.Kono po 2 nesėkmingų mėginimų trečią kartą bandė tapti pasaulio čempionu.

1-ajame raunde už varžovą 6 cm aukštesnis japonas daug judėjo aplink T.Kokietgymą, atakavo iš distancijos, nuolat smūgiavo kaire ranka per kepenis. Čempionas kiek užtruko, kol prisitaikė prie K.Kono judėjimo ir per daug užsistovėdavo vietoje. Visgi 2-ajame raunde stipriau smūgiuojantis tailandietis vis dažniau sugebėjo pagauti strykčiojantį oponentą ir privertė šį šiek tiek susirūpinti dėl čempiono galios. Po 3 raundų T.Kokietgymas pirmavo visų teisėjų rezultatų lentelėse.

Praėjus kiek mažiau nei 1 minutei 4-ajame raunde, K.Kono įspūdingai pasiuntė oponentą į nokdauną. Tailandietis visą kovą atakuodamas per žemai nuleisdavo rankas ir minėtame epizode tai pagaliau buvo išnaudota. T.Kokietgymas smūgiavo kaire ir buvo pagautas galingo kairiojo kablio, po kurio krito ant pilvo. Sėkmės įkvėptas K.Kono po nokdauno agresyviai puolė oponentą. Šis bandė atsakyti smūgiais, bet nuolat praleisdavo atakas ir vėl susmigo po dešiniojo šoninio smūgio. Tailandietis vėl atsistojo, bet, vis dar būdamas apsvaigęs, dar kartą pateko po smūgių lietumi ir, trečiąkart atsidūręs ant grindų, automatiškai pralaimėjo. Dvikovos baigtis: K.Kono laimėjo nokautu 4-ajame raunde (2:08).

(Kohei'us Kono (dešinėje) ir Tepparithas Kokietgymas | AFP/Scanpix nuotr.)

***

Gruodžio 31-ąją Japonijoje kaunamasi buvo ne tik Tokijuje. Osakoje taip pat buvo proga išvysti 2 kovas dėl pasaulio čempiono titulų. Vienoje jų buvęs WBA ir WBC minimalaus svorio (iki 47,6 kg) čempionas japonas Kazuto Ioka (11-0) kovoje dėl laisvo WBA 1-ojo visų legviausio svorio (iki 49 kg) diržo susitiko su meksikiečiu Jose Alfredo Rodriguezu (28-2).

K.Ioka nuo pat dvikovos pradžios ėmė išnaudoti savo kelių centimetrų ūgio prsvarą. Smūgiuodamas iš distancijos, japonas atakavo greitomis rankų kombinacijomis ir puikiai vengė daugelio J.A.Rodriguezo atakų. Jau 1-ojo raundo viduryje K.Ioka pasiuntė oponentą į nokdauną po kairiojo kablio į kepenis, atlikto prispaudus varžovą prie virvių.

Japonas šioje kovoje demonstravo rankų greičio pranašumą, o meksikiečiui vis nepavykdavo patekti į trumpą distanciją, kurioje jis turėtų daugiau šansų. K.Ioka puikiai atlikdavo tiesų smūgį priekine ranka į korpusą, kas vertė J.A.Rodriguezą visą laiką būti įsitempusį, dažnai lenktis ir saugoti savo vidurinąją kūno dalį.

6-ajam raundui artėjant į pabaigą, K.Ioka pasiuntė varžovą ant žemės tradiciniu „dvejetuku“. Vos meksikiečiui atsistojus, jis tuoj pat buvo pribaigtas tiesiu smūgiu dešine. Jau šeštojoje savo profesionalioje kovoje pirmąjį čempiono diržą pelnęs japonas, būdamas 23 metų amžiaus, iškovoja auksą antroje svorio kategorijoje. Dvikovos baigtis: K.Ioka laimėjo techniniu nokautu 6-ajame raunde (2:50).

***

Dar vienas japonas Ryo Miyazaki (18-0-3) Osakoje dėl laisvo WBA minimalaus svorio diržo susikovė su buvusiu čempionu tailandiečiu Pornsawanu Porpramooku (27-5-1). Japonijos boksininkas iškovojo pergalę nevienbalsiu teisėjų sprendimu (116:111, 113:114, 116:112).

***

Po 3 metų pertraukos į ringą sugrįžo buvęs WBC sunkiasvorių (nuo 90,7 kg) čempionas rusasOlegas Maskajevas (37-7). 43 metų boksininkas susitiko su daugiau nei prieš 6 metus dėl WBA titulo kovojusiu, o prieš kovą su O.Maskajevu net 8 įtikinamus pralaimėjimus iš eilės patyrusiu jamaikiečiu Owenu Becku (29-12).

36 metų O.Beckas į Maskvą (Rusija) aiškiai atvyko tiesiog pasiimti atlyginimo. Jamaikietis mažai stengėsi atakuoti, prisibojojo varžovo ir nuolat kabinosi į jį. Jau pirmajame raunde O.Beckas pabuvojo nokdaune, nors tai veikiausiai buvo teisėjo klaida. O.Maskajevas atliko keletą smūgių prie ringo virvių prispaustam varžovui, bet šis apsigynė ir krito ant žemės užkliuvęs arba tiesiog gudraudamas.

2-ajame raunde po susidūrimo galvomis O.Maskajevui buvo prakirstas antakis. Nors rusas šioje kovoje taip pat atrodė blankiai, buvo lėtas stokojo judėjimo ir, kaip minėta, patyrė sužeidimą, jam pirmauti dvikovoje nesutrukdė net ir tai. 3-iajame raunde O.Beckas vėl atsidūrė ant grindų po kairiojo kontratakuojančio kablio, kuris vėl nežinia, kiek stipriai pasiekė tikslą, o kiek buvo tiesiog jamaikičio noras pasivolioti ar jo nerangumo padarinys.

Netrukus O.Beckas buvo nokautuotas. O.Maskajevas apipylė varžovą smūgiais, o pačioje raundo pabaigoje, nukreipęs jamaikiečio gynybos dėmesį kairiuoju tiesiu smūgiu, nokautavo oponentą tiesia ataka dešine. O.Beckas neskubėjo stotis, o tai padaręs, neparodė noro tęsti kovą. Dvikovos baigtis: O.Maskajevas laimėjo techniniu nokautu 3-iajame raunde (2:59).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių