Bėgikas Silvestras Guogis tapo Lietuvos rekordininku

Norvegijoje šeštadienį prasidėjo Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionatas.

Lietuviai tokiose varžybose pirmą kartą dalyvavo 2008 metais Tamperėje. Tuomet čempione tapo 800 m bėgikė Eglė Balčiūnaitė. Po dviejų metų Söderhamne aukso medalį laimėjo Andrius Gudžius. Šių metų čempionate dalyvauja 12 mūsų lengvaatlečių.

Jau pirmąją varžybų dieną iškovotos dvi pirmosios vietos. Silvestras Guogis ne tik tapo čempionu, bet ir pagerino 28 metus gyvavusį Lietuvos 400 m barjerinio bėgimo rekordą, priklausiusį Rimantui Jurevičiui - 50,39 sek.

Ernestas Raudys laimėjo šuolius į aukštį (2,08 m).

Sidabro medaliais apdovanoti Šarūnas Banevičius (rutulio stūmimas, 17,89 m) ir asmeninį rekordą pagerinusi Irma Mačiukaitė (400 m barjerinis bėgimas, 1:00,30 sek.).

Martynas Stanys (5000 m, 15:04,26 sek.) ir Kostas Skrabulis (100 m, 10,87 sek.) užėmė septintąsias vietas.

Juozas Gliebus 800 m bėgime buvo devintas (1:53,49 sek,), o Eva Misiūnaitė nebaigė 400 m distancijos.