Be lyderių žaidęs „Žalgiris“ išsigelbėjo Rygoje

Be Traviso Watsono, Aleksandro Čapino, Martyno Pociaus ir Marcuso Browno rungtyniavę Kauno "Žalgirio" krepšininkai prieš lemiamą Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynių su Rygos VEF komanda ketvirtį turėjo dešimties taškų deficitą, tačiau sugebėjo atsitiesti ir iškovojo pergalę 77:72 (20:18, 22:18, 12:28, 23:8).

"Žalgirio" klubas po Mirzos Begičiaus ir Šarūno Vasiliausko tikslių metimų sužaidus dvi minutes pirmavo 4:2, tačiau Ivanas Nelyubovas ketvirčio viduryje persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai (11:9), o likus žaisti tris minutes latviai jau turėjo penkių taškų pranašumą - 16:11. Visgi kėlinį "Žalgiris" baigė spurtu 9:2 ir po pirmųjų dešimties minučių vėl buvo priekyje - 20:18, rašo krepsinis.net.

Antrąjį ketvirtį latviai pradėjo trijų minučių spurtu 9:2 ir po dviejų tolimų metimų iš eilės VEF komanda susigrąžino penkių taškų persvarą - 27:22. Mario Delašo bei Manto Kalniečio dvitaškiai padėjo "Žalgiriui" sumažinti deficitą iki minimumo (26:27), o M.Begičius įpusėjus kėliniui vėl išvedė kauniečius į priekį - 31:30. Likus žaisti tris minutes penkis taškus iš eilės pelnė Dainius Šalenga, o Lietuvos vicečempionų persvara pirmą kartą pasiekė šešis taškus - 38:32. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepakito ir įpusėjus susitikimui kauniečiai turėjo tą pačią šešių taškų persvarą - 42:36.

Trečiąjį ketvirtį VEF komanda pradėjo atkarpa 6:0 ir po Arno Labucko tolimo metimo išlygino rezultatą - 42:42. Nors dar keturis taškus iš eilės pelniusio D.Šalengos dėka "Žalgiris" vėl kiek nutolo (46:42), po dar vieno spurto 7:0 jau VEF komanda įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą savo naudai - 49:46. Likus žaisti pusantros minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos Ingusas Bankevicas padidino VEF pranašumą iki aštuonių taškų (62:54), o paskutinėmis sekundėmis įgijo ir dviženklę persvarą - 64:54.

Lemiamą ketvirtį "Žalgiris" pradėjo spurtu 10:0 ir po D.Šalengos baudos metimo sužaidus keturiais minutes kauniečiai išlygino rezultatą - 64:64. Likus žaisti tris minutes Adas Juškevičius pataikė du baudų metimus iš keturių ir išvedė "Žalgirį" į priekį (70:68), o Artūras Milaknis tolimu metimu leido kauniečiams dar labiau atitrūkti - 73:68. Nors aikštės šeimininkai bandė gelbėtis tolimais metimais, "Žalgiris" išliko priekyje ir iškovojo pergalę rezultatu 77:72.

"Žalgiris": M.Kalnietis 19, D.Šalenga 14, A.Juškevičius ir M.Delašas - po 10, A.Milaknis ir M.Begičiu - po 8, S.Vene 3, P.Butkevičius ir Š.Vasiliauskas - po 2, T.Klimavičius 1.

VEF: T.McCulloughas 15, S.Valteris 14, I.Bankevicas 13, A.Renfroe (13 atk. kam.) ir A.Labuckas - po 10