„Barcelona“ triumfavo Atėnuose, serijoje prireiks penktųjų rungtynių

Eurolygos ketvirtfinalio tarp Barselonos „Regal Barcelona“ ir Atėnų „Panathinaikos“ nugalėtojas paaiškės lemiamose rungtynėse. Šarūno Jasikevičiaus atstovaujamas Katalonijos klubas svečiuose 70:60 (20:10, 11:17, 20:11, 19:22) įveikė „Panathinaikos“ su Jonu Mačiuliu ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2:2.

Aktyviai rungtynes pradėję svečiai pirmavo nuo pat pirmųjų minučių (6:4). Gynyboje „Regal Barcelona“ neleido varžovams atakuoti iš patogių pozicijų ir tuo pačiu sėkmingai žaidė puolime – po spurto 5:0 jie pabėgo 11:4. Po ilgesnės pertraukos aikštės šeimininkai surengė kelias tikslias atakas, tačiau dar vienas ispanų spurtas 7:1 leido jiems įgyti dviženklį pranašumą – 20:10.

Antrajame ketvirtyje „Regal Barcelona“ stengėsi susikrauti vis didesnį pranašumą, puikiai į aikštę išbėgęs Š.Jasikevičius pelnė 5 taškus (27:16). Tačiau tada Xaviero Pasqualio auklėtinių puolimas užstrigo. Vieną po kito metimus iš po krepšio pataikė „Panathinaikos“ priekinės linijos žaidėjai, o J.Mačiulio sudėtingas dvitaškios kėlinio pabaigoje dar labiau ištirpdė aikštės šeimininkų atsilikimą. Įpusėjus mačui „Panathinaikos“ atsilieka 27:31.

Po didžiosios pertraukos aikštėje kurį laiką vyravo gynybinis krepšinis, po Sofoklio Schortsaničio baudos metimų sumažino skirtumą iki 2 taškų (31:33), tačiau tada katalonai įjungė aukštesnę pavarą – pusketvirtos minutės atkarpą 12:0 laimėję svečiai įgijo dviženklį pranašumą (45:31). „Regal Barcelona“ geležine gynyba sukaustė varžovus, kurie tik retkarčiais rasdavo laisvų spragų. Sužaidus 30 minučių Ispanijos klubas priekyje 51:38.

Dviem tritaškiais paskutinį ketvirtį pradėję Barselonos krepšininkai įgijo rekordinę persvarą (57:40). Nors po J.Mačiulio inicijuoto spurto „Panathinaikos“ ekipai buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki vienženklio (52:60), tačiau Juano Carloso Navarro tolimi šūviai nubraukė visas varžovų pastangas (68:55). Finalinė sirena skelbė „Regal Barcelona“ pergalę rezultatu 70:60.

Nugalėtojams Š.Jasikevičius per 19 minučių surinko 5 taškus (1/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atkovojo 3 atšokusius kamuolius, sykį suklydo ir dukart prasižengė.

J.Mačiulis ant parketo praleido 28 minutes ir per jas pelnė 11 taškų (4/5 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), po krepšiu sugriebė 4 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po 4 kartus suklydo bei pažeidė taisykles ir surinko 6 naudingumo balus.

„Regal Barcelona“: J.C.Navarro (3/4 dvitaškiai, 4 atk. kam., 4 rez. perd.) 17, A.Tomičius (7/11 dvitaškiai) 16, M.Huertas (6 atk. kam., 6 rez. perd.) 10, E.Lorbekas 8, N.Jawai‘us (3/4 dvitaškiai) 7.

„Panathinaikos“: M.Bramosas (4/8 tritaškiai) 15, S.Schortsanitis 13, S.Lasme (6/10 dvitaškiai, 12 atk. kam.) 12, J.Mačiulis 11, J.Gistas ir R.L.Ukičius po 4.

Šiame straipsnyje: BarcelonaPanathinaikosEurolyga