„Bangpūčio“ atletams – visų spalvų medaliai

Trakuose surengtame Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate sėkmingai pasirodė Kauno sporto mokyklos "Bangpūtys" auklėtiniai – iškovojo visų spalvų medalius.

Blykstelėjo O.Murza

Net šešis aukso medalius susižėrė "Bangpūčio" atstovas Osvaldas Murza (vienviete kanoja laimėjo 500 m varžybas, dviviete su visaginiečiu Jevgenijumi Kuračionoku – 200, 500 ir 1 000 m bei su keturvietės įgula – 500 ir 1 000 m), po du – Elena Memliukaitė ir Anelė Šakalytė (su keturvietės baidarės įgula – 200 ir ir 1 000 m) bei Rūta Dagytė (vienviete ir dviviete kanoja su Jelizaveta Jermakova – 200 m).

Lietuvos čempionais taip pat tapo kanojininkai Povilas Dambrauskas ir Rytis Romeika, baidarininkai Elvis Sutkus, Egidijus Stepšys, Tomas Jusevičius, Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas, vicečempionais – baidarininkai Austėja Bložytė, Gabrielė Macijauskaitė, Viktorija Petravičiūtė ir Kasparas Giniūnas, bronzos medalius laimėjo baidarininkė Kamilė Jakubelskaitė ir kanojininkas Martynas Obelienius.

Sportininkus parengė treneriai Kęstutis Janušauskas, Algirdas Liaudanskas, Alfredas Kaminskas, Egidijus Gustas, Aleksandras Alekrinskis.

Naujas duetas

Tris rungtis laimėjo vienas Lietuvos rinktinės lyderių Europos čempionas kanojininkas plungiškis Henrikas Žustautas, tarp jų – ir 200 m finalą (39,86 sek.), aplenkęs šios distancijos pasaulio rekordininką visaginietį Vadimą Korobovą (40,88 sek.).

"Daugiausia treniruojamės ir ruošiamės būsimiems olimpiniams 1 000 m startams, tačiau 200 m lenktyniausiu pasaulio jaunimo bei suaugusiųjų čempionatuose. Jaunimo varžybose sieksiu susigrąžinti čempiono titulą, kurį esu iškovojęs dukart, o suaugusiųjų pirmenybėse irgi sieksiu medalio", – teigė H.Žustautas.

Jis dviviete kanoja 1 000 m finalą laimėjo būtent su kauniečiu O.Murza – nuotolį įveikė per 3 min. 41,904 sek., artimiausius varžovus J.Kuračionoką ir Ilją Davidovskį aplenkę net 4,837 sek.

"Henriko ir Osvaldo rezultatas – geras. Duetų sėkmę labai daug lemia tarpusavio supratimas: arba viskas aišku be žodžių ir iškart pasiekiami geri rezultatai, arba galima treniruotis kiek nori, bet rezultatų nebus. Kol kas sunku spręsti, ar susilipdys naujas pajėgus duetas, vyksta bandymai", – svarstė H.Žustauto treneris Kazimieras Rėksnys.

Buvo ir staigmenų

Labai atkaklus buvo baidarininkų sprinto finalas: greičiausiai 200 m (per 35,820 sek.) įveikė Artūras Seja (Visaginas), antrą vietą užėmė latvis Aleksejus Runjancevas, trečias finišavo olimpinis prizininkas šiaulietis Aurimas Lankas (36,220 sek.).

Staigmena keturviečių baidarių 200 m varžybose: pergalę iškovojo Šiaulių gimnazijos atstovai Karolis Eidėjus, Tomas Jurkevičius, Emilis Buivdas ir Julius Petrauskas, vos 0,02 sek. aplenkę labiau patyrusius A.Lanką, Edviną Ramanauską, Kęstutį Bartkų ir Tomą Kavieckį.

Liepos 27–30 d. Piteštyje (Rumunija) vyks pasaulio jaunių bei jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės (jose startuos 19 mūsų šalies sportininkų), rugpjūčio 24–27 d. Rašicėje (Čekija) –  suaugusiųjų čempionatas (jėgas išmėgins 14 Lietuvos atletų).