Baltijos treko čempionate dominavo Lietuvos dviratininkai

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų. Mūsų šalies sportininkai asmeninėse ir komandinėse rungtyse pelnė po 9 aukso ir sidabro bei 5 bronzos medalius. Po tris aukso medalius iškovojo Simona Krupeckaitė ir Vasilijus Lendel, du – Miglė Marozaitė, po vieną – Olivija Baleišytė, Viktorija Šumskytė, Svajūnas Jonauskas bei Gedvinas Serafinas. Daugiausiai medalių pelnė M. Marozaitė (2-2-0) ir O. Baleišytė (1-1-2).

Pirmą varžybų dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų, o antrą dieną – sekmadienį – 7 medalius iš 12 galimų. Latviai iškovojo 10 (2-2-6), o estai – 3 (1-1-1) medalius.

Dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, praėjusių metų Europos žaidynių čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvė S. Krupeckaitė laimėjo komandų (su M. Marozaite) ir asmenines sprinto lenktynes bei keirino rungtį. Simona sprinto kvalifikacijoje buvo antra – 11,35 sek. Geriausiai pasirodė M. Marozaitė – 11,22 sek. S. Krupeckaitė pusfinalyje 2-0 įveikė tempo rungčių atstovę O. Baleišytę, o finale taip pat 2-0 nugalėjo M. Marozaitę. Pastaroji pusfinalyje 2-0 įveikė estę Kristel Soonik. Ją kovoje dėl trečios vietos 2-0 įveikė ir O. Baleišytė. Tokia pat buvo ir keirino rungties prizininkių rikiuotė. Vyrų sprinte bei keirine nugalėjo V. Lendel, antras buvo S. Jonauskas, o trečias – Barselonos, Atlantos ir Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis latvis Ainars Kiksis, kuriam pirmadienį sukako 48-eri. Sprinto lenktynių kvalifikacijoje pirmą vietą užėmęs V. Lendel (9,87 sek.) ketvirtfinalyje įveikė estą Erkį Laanemae, pusfinalyje – Latvijos atstovą Cameroną Macleodą, o finale – S. Jonauską.

Moterų daugiakovės varžybose (omniume) savo meistriškumą įrodė O. Baleišytė. Ji laimėjo visas keturias rungtis ir pelnė 143 taškus iš 145 galimų. Antra buvo V. Šumskytė, surinkusi 127 taškus. Trečią vietą užėmė 18-metė lavė Lina Svarinska (108 tšk.), kuri neseniai pasirašė sutartį su Italijos moterų plento dviračių komanda „Eurotarget - Bianchi - Vittoria“.

Vyrų omniume tarp 21-o dalyvio šeštas buvo Mantas Bitinas (88 tšk.), septintas – S. Jonauskas (81 tšk.), o aštuntas – buvęs profesionalus dviratininkas Gediminas Kaupas (77 tšk.). Nugalėjo estas Rait Arm (125 tšk.). S. Jonauskas trečias buvo skreče, o M. Bitinas – tempo rungtyje. Atkrintamosiose lenktynėse ketvirtą vietą iškovojo G. Kaupas.

Baltijos čempionatas Lietuvos treko rinktinės nariams buvo generalinė repeticija prieš pasaulio čempionatą, kuris vyks vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija).

Buvo išdalinti ir Lietuvos, Estijos bei Latvijos čempionatų medaliai. Net penkis Lietuvos pirmenybių apdovanojimus pelnė S. Jonauskas (2-3-0), po keturis – M. Marozaitė (2-2-0) ir O. Baleišytė (1-1-2).

Taip pat vyko ir Panevėžio sporto centro, „El-Eko Sport“ klubo bei Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) organizuotos atvirosios jaunių (17-18 metų), jaunučių (15-16 metų) ir vaikų varžybos. Iš viso renginyje dalyvavo 140 dviratininkų.

„Idėja surengti jungtinį čempionatą kilo skaitant UCI reglamentą. Nesame pirmieji, organizuojantys jungtinius čempionatus, kuriuose paaiškėja skirtingų šalių čempionai. Pasitarę su estais ir latviais, nusprendėme vykdyti varžybas Lietuvoje, – sakė

LDSF generalinė sekretorė - direktorės Rasa Ališauskienė. – Mūsų kaimynai labai džiaugėsi šiuo čempionatu ir sakė, kad šiemet mielai atvyks į tarptautines varžybas Panevėžyje ir į kitų metų Baltijos čempionatą, kurį numatoma surengti ateinantį sausį. Tikimės, kad kitame jungtiniame treko čempionate dalyvaus ir daugiau Lietuvos dviratininkų.

Beje, specialiai į Baltijos čempionatą iš Kanados buvo atvykęs latvijos pilietybę turintis Cameron Macleod. Jis tiek keirine, tiek sprinte buvo ketvirtas, o Latvijos čempionato įskaitoje dukart buvo antras. „Man labai patiko šis čempionatas. Puikiai praleidau laiką ir pasiekiau gerų rezultatų. Esu labai laimingas. Taip pat buvo labai smagu matyti daug jaunų dviratininkų“, – sakė C. Macleod.

39 metų dviratininką į Baltijos čempionatą pakvietė A. Kiksis, kuris latviškų šaknų turintį kanadietį pirmą kartą sutiko pernai spalį pasaulio veteranų treko čempionate Mančesteryje. C. Macleod, kurio senelė – latvė, gimė Kalgaryje. Cameron Latvijos pilietybę gavo prieš penkerius metus, o dviračių sportu užsiima maždaug ketverius metus. Anksčiau jis žaidė ledo ritulį, dalyvavo bobslėjaus ir skeletono varžybose. C. Macleod dirba ugniagesiu.

Šiemet dar trijuose jungtiniuose čempionatuose bus išaiškinti ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos stipriausi dviratininkai. Lietuvos dviračių plento čempionatas birželio 18-21 dienomis vyks Ignalinoje, o jame pajėgiausi Lietuvos dviratininkai kovos kartu su Latvijos atletais. Liepos 4 dieną Ventspilyje (Latvija) vyks Latvijos ir Lietuvos mažųjų dviračių kroso (BMX) čempionatas, o liepos 12 dienomis Siguldoje (Latvija) bus rengiamas Latvijos ir Lietuvos kalnų dviračių (MTB) olimpinio kroso čempionatas.

Birželio 12-14 dienomis „Cido“ arenoje vyks dvejos – Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) I ir II kategorijų – tarptautinės dviračių treko varžybos „Panevėžys Cup 2020“.