Baltijos šalių irklavimo čempionate – lygi lietuvių ir latvių kova

Trakuose įvyko 2017 metų Baltijos šalių irklavimo čempionatas. Lietuvos ir Latvijos rinktinės varžybas baigė surinkusios po 44 medalius, pranešė Lietuvos irklavimo federacija.

Tiesa, komandinėje įskaitoje aukščiau atsidūrė Lietuvos irkluotojai, pelnę 21 aukso medalį. Kaimynai pelnė 13 aukščiausios prabos apdovanojimų.

Estijos irkluotojai iškovojo 22 medalius, o auksinių tarp jų buvo 6.

Varžybose jėgas taip pat išbandė keletas Izraelio įgulų, kurioms atiteko du bronzos medaliai.

Iš garsiausių Lietuvos irkluotojų varžybose šį kartą dalyvavo olimpinė prizininkė Milda Valčiukaitė ir jos porininke neseniai vėl tapusi Ieva Adomavičiūtė. Šios sportininkės ir penktadienį, ir šeštadienį tvirtai laimėjo porinių dviviečių varžybas.

Be to, vyrų vienviečių varžybose abi dienas geriausiai pasirodė nuolatinis Lietuvos rinktinės narys Dominykas Jančionis.

Baltijos šalių čempionatas kai kuriems Lietuvos irkluotojams buvo generalinė repeticija prieš kitą savaitę Plovdive vyksiantį 2017 metų pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionatą. Į Bulgariją vyksiančios Viktorija Vareikaitė ir Ieva Medelinskaitė Trakuose tvirtai laimėjo jaunimo amžiaus grupės porinių dviviečių varžybas, o vienvietę irkluotjantis Artūras Muravjovas dukart nusileido tik D. Jančioniui,

Savo ruožtu, Lietuvos irklavimo federacijai Baltijos šalių varžybos buvo paskutinė repeticija prieš rugpjūčio 2-6 dienomis Trakuose vyksiantį 2017 metų pasaulio jaunių (iki 19 metų) čempionatą.

Šiame straipsnyje: irklavimasirkluotojai