Baltijos ledo ritulio taurės turnyre Lietuvos rinktinė liko trečia

Taline (Estija) pasibaigusiame pirmajame Baltijos šalių ledo ritulio rinktinių Iššūkio taurės turnyre atjauninta Lietuvos rinktinė 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) nusileido Estijos rinktinei ir liko trečia.

Estijos rinktinė dvikovoje pirmoji pasiekė įvartį, kai pasižymėjo Aleksandras Petrovas (07:51, Andrejus Makrovas).

Lietuvos rinktinė dar pirmajame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą, o pasižymėjo Ugnius Čižas (13:09, Ilja Četvertakas).

Antrojo kėlinio viduryje jau lietuviai išsiveržė į priekį, o įvartį pelnė Paulius Gintautas (27:11, Lukas Jonuška, Danielius Bogdziulis). Tuomet jau estai lygino rezultatą po Roberto Roobos metimo (33:02, A. Petrovas).

Trečiajame kėlinyje lietuviai atsilaikė mažumoje ir patys turėjo kelias progas išsiveržti į priekį, nepavyko pasižymėti ir žaidžiant daugumoje. Tačiau įvarčiu atsakė estai, kai patogioje pozicijoje vienas paliktas Aleksejus Sibirtsevas (51:55, Vasilijus Titarenka, Silveris Kerna) vėl išvedė Estiją į priekį.

Netrukus po A.Makrovo smūgio Lietuvos rinktinę išgelbėjo vartininkas Simas Baltrūnas, metimą atmušęs šalmu.

Lietuviai bandė perimti iniciatyvą, tačiau ne vietoje prasižengė P.Gintautas ir lietuviai iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 4:22 min. aikštelėje liko keturiese.

Atsilaikę mažumoje Lietuvos ledo ritulininkai sukūrė puikią progą Povilui Vereniui, tačiau ji liko neišnaudota. Likus 35 sek. Lietuvos rinktinė pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju, tačiau neišnaudojo kiekybinės persvaros.

Geriausiu žaidėju Lietuvos rinktinėje pripažintas S.Baltrūnas.

Estija pirmajame Baltijos iššūkio taurės turnyre užėmę antrą vietą. Pirmąją taurę iškovojo Latvijos rinktinė 4:2 įveikusi Estiją ir 7:2 – Lietuvą.

„Geros rungtynės ir neturiu jokių priekaištų komandai. Žinoma, daugumas reikia realizuoti, tačiau šiame turnyre sprendėme kitas užduotis. Tai buvo gera praktika jaunimui, kuris nusileido stipriausios sudėties Estijos rinktinei. Geras turnyras, kurio metu galėjome išbandyti ir U-20 rinktinės žaidėjus, vyrų rinktinės ateitį“, – po dvikovos sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Berndas Haake.