Baidarininkai neužleidžia savo pozicijų ir puošiasi medaliais

Rusijoje besibaigiančiame pasaulio studentų baidarių ir kanojų irklavimo čempionate sėkmingai vyrų 200 m sprinto rungties finale penktadienį pasirodė Lietuvos edukologijos universiteto baidarininkas Ignas Navakauskas.

Lietuvis finale distanciją įveikė per 40,36 sekundės, aplenkė septynis varžovus bei finišavęs antras iškovojo sidabro medalį.

Nugalėjo rusas Kirilas Lypunovas (39,95 sek.), o bronza tenkinosi italas Manfredi Rizza (41,05 sek.).

Porinių dviviečių baidarių varžybose Lietuvos kūno kultūros akademijos auklėtinis Ričardas Nekriošius ir Mykolo Riomerio universitete studijuojantis Andrejus Olijnikas finale 500 m distancijos finale aplenkė brazilus, vengrus, prancūzus, kazachus bei italus ir finišavo ketvirti - 1 minutė 44,950 sekundės.

Nugalėjo Lenkijos sportininkai (1:43,080), antri finišavo rusai (1:44,320), o trečiąja pozicija tenkinosi ukrainiečiai (1:44,830).

Vienviete baidare A. Olijnikas vyrų 500 m distancijos finale aplenkė du varžovus iš Lenkijos bei Vengrijos ir užėmė šeštąją vietą - 2 minutės 09,550 sekundė.

Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo rusas K. Lypunovas (2:02,690), aplenkęs baltarusį Pavelą Medvedevą (2:03,800) ir prancūzą Guillaume'ą Burgerį (2:05,730).

Iš viso keturi lietuviai pasaulio baidarių ir kanojų studentų čempionate Kazanėje iškovojo 3 apdovanojimus - 2 sidabro ir 1 bronzos.