B. Vyšniauskas apie pasirodymą Europoje: lietuviai buvo fantastiški

Lietuva yra tikra jaunųjų sunkiaatlečių kalvė. Tai mūsų šalies nacionalinė rinktinė įrodė Izraelyje vykusiame Europos jaunių (iki 20 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) sunkiosios atletikos čempionate, rašo „Respublika“.

Namo parvežti net septyni medaliai. Du iš jų - aukso. Geriausiai ant Raudonosios jūros kranto įsikūrusiame Eilato kurorte vykusiose senojo žemyno pirmenybėse sekėsi 19-mečiui Klaipėdos universiteto pirmakursiui Žygimantui Stanuliui. Varžydamasis iki 94 kg svorio kategorijos grupėje jis tapo Europos čempionu.

Iš viso Ž. Stanulis iškovojo net tris medalius ir pagerino iš karto tris asmeninius rekordus. Keldamas štangą rovimo veiksmu jis įveikė 168 kg ir buvo trečias. Tačiau ją stumiant (208 kg) ir dvikovėje (376 kg) lietuviui neprilygo nė vienas varžovas. Europos čempionato prizininku tapo ir klaipėdietis Vitalijus Sudnikas. Jis tris bronzos medalius iškovojo iki 56 kg svorio kategorijos grupėje.

Pasak Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės vyriausiojo trenerio Broniaus Vyšniausko, šis čempionatas - pavykęs. „Rezultatai yra fantastiški. Tuo labiau kad M. Mickevičius ir A. Trajanauskas buvo visai šalia prizininkų pjedestalo. Jie jais ir turėjo tapti, nes abu jau yra sėkmingai kėlę tokius rezultatus. Šį kartą truputį pritrūko sėkmės. Be to, Algimantas startavo po pernai patirtos traumos, kai jam buvo lūžusi ranka“, - sakė B. Vyšniauskas.

Jis neslėpė, jog dar prieš čempionatą buvo įsitikinęs, kad Ž. Stanulis labai rimtai pretenduos į pirmąją vietą.

Gruodžio 13-16 dienomis Azerbaidžano sostinėje Baku vyks Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos (IWF) „Grand Prix“ varžybos, jose dalyvaus ir Lietuvos atletai. Tuo pačiu metu bus surengtas ir IWF kongresas, kuriame, be kita ko, turėtų būti paskelbtas sprendimas dėl patekusio į dopingo skandalą Aurimo Didžbalio.

Šiame straipsnyje: SudnikasStaniulisvyšniauskas