B. Vanagas Dakare šiemet pasiekė geriausią rezultatą

Pietų Amerikoje septintą kartą vykstančiame XXXVI Dakaro ralyje ketvirtadienį reido dalyviai tęsė maratoną ir, be technikų pagalbos turėję išsiversti antrą etapą, iš Argentinos į Boliviją įveikė 642 km, iš kurių 327 km sudarė greičio ruožai.

Greičiausiai iš lietuvių penktą etapą baigė „Toyota Hilux“ važiuojantis Benedikto Vanago ekipažas, kuris sugaišo 3 valandas 57 minutes 51 sekundę ir užėmė 21-ą vietą.

Taip pat su „Toyota Hilux“ lenktynėse dalyvaujantis Antano Juknevičiaus ekipažas ketvirtadienio greičio ruožą įveikė per 5 valandas 26 minutes 51 sekundę ir užėmė 72-ą vietą tarp 74-ių 23-ą valandą (Lietuvos laiku) finišavusiųjų ekipažų.

Nesiseka „Seat'u“ važiuojančiam Vaidoto Žalos ekipažui, kuris antrą kontrolinį punktą baigė 50-tas ir užgeso.

"Nepasitvirtino žinios, kad ekologiškus NEXBTL dyzelinius degalus naudojantis variklis gavo hidrosmūgį – esą dėl patekusio į variklį vandens sportininkai buvo priversti sustoti. Pasak trumpos iš sportininkų gautos informacijos, gedimo priežastis dar nėra atrasta. Variklis neužsiveda, tačiau sportininkams nepavyksta nustatyti, kodėl. Komanda tikrino oro tiekimo sistemą – ten sausa, drėgmės negauta. Kol kas Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas telefonu konsultuojasi su jau Bolivijoje jų laukiančiais savo mechanikais ir nenuleidžia rankų: komanda tikisi rasti keisto gedimo priežastį, ją pašalinti ir tęsti lenktynes. Lietuvių ekipažą, jau bemaž tris valandas tvarkantį automobilį, pralenkė visi lenktynes dar tęsiantys varžovai, tačiau „Agrorodeo“ komanda nepasiduoda ir tikisi finišuoti“, – skelbiama komandos išplatintame pranešime.

Penktąjį etapą laimėjo ir lyderio poziciją bendroje įskaitoje sustiprino jau trečią pergalę šiemet iškovojęs devyniskart pasaulio autoralio (WRC) čempionas prancūzas Sebastienas Loebas („Peugeot“). Jis greičio ruože sugaišo 3 valandas 32 minutes 34 sekundes ir 22 sekundėmis aplenkė antroje vietoje likusį ispaną Carlosą Sainzą („Peugeot“) bei 3 minutėmis, trečiojoje pozicijoje likusį vienuolika kartų Dakare triumfavusį (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu) legendinį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį:

1. Sebastien Loeb (Prancūzija), „Peugeot“          3 val. 32 min. 34 sek.

2. Carlos Sainz (Ispanija), „Peugeot“                    atsiliko 22 sek.

...

Bendroje lenktynių įskaitoje aukščiausiai iš lietuvių esantis Benediktas Vanagas pakilo į 30-ą vietą, o Antanas Juknevičius nukrito į 49-ąją poziciją tarp kol kas 74-ių klasifikuotų ekipažų.

Automobilių įskaitoje pirmaujantis Sebastienas Loebas po penktojo etapo jau beveik 8 minutėmis lenkia antrą vietą išsaugojusį Stephane'ą Peterhanselį.

Ketvirtą vietą etape užėmęs nugalėtojo titulą ginantis Nasserą Al-Attiyah'ą („Mini“) iš Kataro bendroje įskaitoje smuktelėjo į ketvirtąją poziciją ir nuo pirmaujančio prancūzo atsilieka jau 14 minučių:

1. Sebastien Loeb (Prancūzija), „Peugeot“         13 val. 17 min. 25 sek.

2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Peugeot“  atsilieka 7 min. 48 sek.

...

Motociklininkų klasėje penktąjį etapą laimėjo australas Toby's Price'as (KTM), nuotolį įveikęs per 4 valandas 3 minutes ir 44 sekundes. Tai buvo jau antrasis šiemet ir trečiasis karjeroje laimėtas australo etapas.

2 minutes 21 sekundę nuo T. Price'o atsilikęs antrą vietą užėmė prancūzas Antoine'as Meo (KTV), o dar po 12 sekundžių trečiojoje pozicijoje liko slovakas Stefanas Svitko (KTM):

1. Toby Price (Australija), KTM                    4 val. 03 min. 44 sek.

2. Antoine Meo (Prancūzija), KTM                  atsiliko 2 min. 21 sek.

3. Stefan Svitko (Slovakija), KTM                               2:33

4. Matthias Walkner (Austrija), KTM                             2:40

5. Joan Barreda Bort (Ispanija), „Honda“                        2:57

...

12.Paulo Goncalves (Portugalija), „Honda“                       8:56

Bendroje įskaitoje lyderio poziciją išsaugojo dvyliktą vietą etape užėmęs portugalas Paulo Goncalvesas („Honda“), tačiau jo pranašumas prieš artimiausią persekiotoją į antrą vietą pakilusį slovaką Stefaną Svitko (KTM) sumažėjo iki 1 minutės ir 45 sekundžių:

1. Paulo Goncalves (Portugalija), „Honda“         14 val. 30 min. 07 sek.

2. Stefan Svitko (Slovakija), KTM                atsilieka 1 min. 45 sek.

3. Toby Price (Australija), KTM                                 1:47

4. Joan Barreda Bort (Ispanija), „Honda“                        2:27

5. Matthias Walkner (Austrija), KTM                             2:57

Penktadienį reido dalyviams aplink Ujūnį Bolivijoje teks įveikti vieną ilgiausių šio Dakaro ralio etapų - 723 km ir ilgiausią – 542 km – greičio ruožą.