Ar NKL triumfavę „Mažeikiai“ pasinaudos kelialapiu į LKL? (komentarai)

Mažeikių „Mažeikiai“ finalinėse 2012-2013 metų NKL rungtynėse nugalėjo aikštės šeimininkę Alytaus „Dzūkiją“ ir iškovojo lygos čempionų vardą. „Dzūkija“ per pirmuosius du kėlinius buvo susikrovusi 16 taškų pranašumą, tačiau kitoje rungtynių pusėje pranašesni buvo Mažeikių miesto krepšininkai. Pergalę rezultatu 65:78 šventė raudonai-balti.

„Dzūkija“ rungtynes pradėjo spurtu 9:0. Pirmuosius taškus „Mažeikiams“ trečią rungtynių minutę pelnė Osvaldas Mačernis. Praėjus pusei kėlinio rezultatu 15:7 priekyje buvo Alytaus komanda. Iki kėlinio pabaigos likus minutei po Luko Brazdauskio dvitaškio „Dzūkija“ į priekį įsiveržė 13 taškų (26:13).  Per likusį ketvirčio laiką Mažeikių krepšininkai atotrūkį sumažino iki 10 (26:16).

Antrojo kėlinio pirma pusė vyko apylygiai. Praėjus keturioms kėlinio minutėms komandos buvo pelniusios po 6 taškus (32:22). Penktą rungtynių minutę po L. Brazdauskio dvitaškio ir baudos metimo aikštės šeimininkai įgijo 14 taškų pranašumą (38:24). Po Eigirdo Žukausko tritaškio ir Vytauto Edvardo Pikalavičiaus taiklaus baudos metimo „Mažeikiai“ atotrūkį sumažino iki 10 taškų (38:28). Iki kėlinio pabaigos „Dzūkija“ varžovams daugiau neleido priartėti. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi 47:31 alytiškių naudai.

Per pirmąsias tris kėlinio minutes Mažeikių krepšininkams pavyko sumažinti atotrūkį iki 9 taškų (49:40). Ketvirtą minutę po Arvydo Gydros („Mažeikiai“) taiklaus tritaškio iš „Dzūkijos“ susikrauto pranašumo beliko 6 taškai (49:43). Šeštą kėlinio minutę Rokas Giedraitis pelnė du taškus, vėliau O. Mačernis pridėjo du baudos metimus, po kurių komandas skyrė minimalus taškų skirtumas – 52:51. Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms A. Gydra baudos metimais išvedė „Mažeikių“ komandą į priekį – 52:53. Per likusį laiką žemaičiai išlaikė pranašumą ir po trijų kėlinių priekyje buvo 3 taškais (56:59).

Trečią paskutinio kėlinio minutę O. Mačerniui pelnius tris taškus „Mažeikiai“ įgijo 8 taškų pranašumą (58:66), šeštą – „Dzūkija“ turėjo 10 taškų deficitą (60:70).  Iki rungtynių pabaigos Alytaus ekipai nepavyko priartėti prie varžovų ir pralaimėjo finalinę kovą rezultatu 65:78.

R. Giedraitis buvo pripažintas naudingiausiu finalinio turnyro žaidėju. Jis „Mažeikių“ komandai pelnė 26 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. 15 taškų nugalėtojams pridėjo O. Mačernis (8 atk. kam), E. Žukauskas – 14 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

Vicečempionams 19 taškų pelnė Povilas Šakinis (7 atk. kam.), 12 – Žydrūnas Kelys, po 9 – Bryanas Harrisonas (10 atk. kam.) ir Cezary Trybanskis (4 atk. kam.).

Vyriausiasis naujųjų čempionų treneris Aloyzas Rudys negalėjo pasakyti, ar „Mažeikiai“ pasinaudos iškovotu kelialapiu į Lietuvos krepšinio lygą (LKL), nes neturi reikalavimus atitinkančios arenos, rašo krepsinis.net.

„Pradžia nebuvo sėkminga, nes nepavyko padaryti tai, ką ruošiamės. Džiaugiuosi, kad turėjome pakankamai medžiagos pasiruošti prieš visas komandas. Pirmiausia galvojome apie „Dzūkiją“, bet aišku nepamiršome ir pusfinalio susitikimo. Dvikovos pradžia nepasiteisino, galbūt jaudulys nepasiteisino, o varžovai pirmus du kėlinius žaidė galingai. Mūsų gynyba traškėjo, todėl praleidome net 47 taškus. Vyriškai pakalbėjome rūbinėje ir vyrai suprato, kad po dviejų kėlinių pasibaigs mūsų gražus sezonas. Čia buvo komanda iš didžiosios raidės, nes pavyko mums suburti labai darnų kolektyvą. Finalas parodė, jog esame tikra komanda, nes pralaimėdami 16 taškų skirtumu sugebėjimo atsitiesti ir laimėti aukso medalius. Tai yra penkerių metų darbas, kai žingsnis po žingsnio siekėme titulo.

Ar žaisime LKL? Šis klausimas turėtų būti užduotas ne man. Treneriai ir žaidėjai padarėme savo darbą. Visi žino, kad Mažeikiai turi salės problemą, bet klausimas yra išjudintas iš mirties taško. Kiek greitai pavyks sutvarkyti reikalus, klausimas ne man. Ir dėl finansavimo, ir dėl salės reikia klausti vadovų“, – krepsinis.net kalbėjo strategas.

Dvidešimtmetis „Mažeikių“ klubo puolėjas Rokas Giedraitis tapo naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto krepšininku.

Jo atstovaujamas klubas vakar dienos mače pusfinalyje įveikė Jonavos „Triobet“ krepšininkų pasipriešinimą - 70:67, o šiandien finalo rungtynėse „Mažeikių“ ekipa nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ - 78:65.

„Pačioje pradžioje jaudulys padarė savo. Netikėjome, jog galime. Nuėję į rūbinę, pasišnekėjome ir po to labai gerai sekėsi. Tiesiog fantastika“, - ekipos pasirodymą finale apibūdino Rokas Giedraitis.

Jaunasis krepšininkas pusfinalio mače pelnė 14 taškų, o finale R. Giedraitis pasirodė dar geriau - įmetė 26. Toks pasirodymas buvo verčiausias tapti  naudingiausiu finalo ketverto krepšininku.

„Man šis apdovanojimas reiškia labai daug. Jį vertinu taip pat kaip iškovotus titulus pasaulio ir Europos čempionatuose kartu su Lietuvos jaunimo rinktinėmis“, - Sportotv.lt teigė vienas geriausių NKL krepšininkų.