Apie olimpines žaidynes svajojančios lietuvaitės neslepia nuovargio

Šį savaitgalį, gegužės 11-12 dienomis, Vilniuje prie Baltojo tilto vyksiančiu Rytų Europos moterų paplūdimio tinklinio čempionato etapu startuoja naujas paplūdimio tinklinio sezonas. Šiose „Lithuanian Open“ varžybose kartu su dar penkiomis komandomis iš Lietuvos dalyvaus ir gegužės 4-ąją iš turnyro Kinijoje grįžusios pajėgiausios Lietuvos paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė.

Tiesa, Pasaulio (iki 19 metų) ir Europos (iki 18 metų) jaunių paplūdimio tinklinio čempionės I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė sezoną pradėjo kiek anksčiau – balandžio pradžioje jos dalyvavo Europos moterų čempionato etapo varžybose Antalijoje (Turkija), kur užėmė 13-ąją vietą, o balandžio pabaigoje jėgas išbandė turnyre Hanoveryje (Vokietija) bei prestižiniame „Grand Slam“ turnyre Šanchajuje (Kinija).

Tačiau 18-metėms lietuvėms šie turnyrai susiklostė nesėkmingai – joms nepavyko patekti į pagrindines varžybas. Iš aštuonių šiais metais žaistų mačų tinklininkės laimėjo tris.

„Varžybose Vokietijoje ir Kinijoje sekės blogai. Žinoma, galima suversti visą kaltę aplinkybėms, galima save kaltinti. Pačios nesuprantame, kas nutiko. Kalbėsimės su treneriais ir šį savaitgalį bandysime taisyti padėtį“, – ketvirtadienį Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) surengtoje spaudos konferencijoje Vilniuje sakė I.Dumbauskaitė.

LTF prezidento, Ievos ir Monikos trenerio Mariaus Vasiliausko teigimu, Lietuvos tinklininkės šiuo metu išgyvena pereinamąjį laikotarpį, tad iš anksto tikėtis pergalių – sunku. „Iki šiol merginos žaidė jaunių čempionatuose. O dabar jos bando žaisti su stipriausiomis moterų komandomis. Puikiai žinome, kad šiame sezone daug pergalių nebus. O tai, kad Turkijoje merginos sugebėjo užimti 13-ąją vietą iš 35 stipriausių moterų komandų, sveikintina. Norėtumėme, kad vasaros pabaigoje Ieva ir Monika pasaulio taurės varžybose jau sugebėtų iškovoti po vieną-dvi pergales“, – pažymėjo M.Vasiliauskas.

Pasak trenerio, nepaisant to, jog kelionė į Šanchajų buvo tolima ir varginanti, o sužaistos tik vienerios varžybos, išvyka tinklininkėms išėjo į naudą. „Norėjome, kad sezono pradžioje jos žaistų, turėtų streso ir išmėgintų jėgas su stipriausiomis komandomis“, – sakė jis.

I.Dumbauskaitė pripažino, jog Kinijoje iš tiesų patyrė streso. „Lietuvos laiku žaidėme antrą nakties, taigi iš ryto jausmas buvo tikrai prastas. Tačiau išvydome aukščiausio lygio varžybas ir supratome, kiek mums dar reikia dirbti“, – pasakojo tinklininkė.

Anot M.Vasiliausko, pagrindinis merginų tikslas – per artimiausius dvejus metus patekti tarp 50 stipriausių pasaulio komandų, o vėliau prasibrauti tarp 24 duetų, dalyvausiančių Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Šiais metais I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė dalyvaus keturiuose jaunimo čempionatuose: birželio 5-9 d. pasaulio jaunimo (iki 23 metų) pirmenybėse Myslovicėse (Lenkija), birželio 19-23 d. – pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionate Umage (Kroatija), rugpjūčio 8-11 d. – Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate Vilniuje, o rugpjūčio 15-18 d. – Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionate Varnoje (Bulgarija).

M.Vasiliausko teigimu, Ieva ir Monika šiuose čempionatuose yra pajėgios kovoti dėl aukščiausių vietų. Pagrindiniu šių metų startu stipriausioms šalies paplūdimio tinklininkėms bus Europos jaunimo čempionatas Vilniuje.

Vilniuje savaitgalį vyksiančiose varžybose dalyvaus penkios komandos iš Lietuvos, šešios iš Rusijos, keturios iš Latvijos ir viena iš Baltarusijos. Pernai 5-ąją vietą šiame Rytų Europos moterų paplūdimio tinklinio čempionato etape užėmusios I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė nebuvo linkusios prognozuoti, į kokią vietą taikysis šiais metais.

„Nesame pačios geriausios formos. Po Kinijos jaučiame nuovargį, todėl neaišku, kaip viskas susiklostys“, – teigė M.Povilaitytė.

„Pernai buvome geros formos, o šiemet taip pat bandysime kandžiotis“, – pridūrė I.Dumbauskaitė.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Kurčiųjų olimpinėms žaidynėms besiruošianti paplūdimio tinklininkė Birutė Aleknavičiūtė ir atrankai į 2014-ų metų jaunių olimpines žaidynes Kinijoje besiruošianti Simona Vaičiukynaitė.

„Merginos iš Kauno atsikraustė į Vilnių ir jau nuo vasario mėn. ruošiasi šiems svarbiems startams. Kurčiųjų olimpiadoje tikimės aukso medalių“, – vylėsi M.Vasiliauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių