Antroje mačo pusėje išsikvėpęs „Lietuvos rytas“ sudorotas Ispanijoje

„Lietuvos rytas“ patyrė jau šeštąją nesėkmę septintajame Eurolygos ture.  Pakrikę antroje rungtynių pusėje vilniečiai pripažino„Barcelona“ pranašumą - 66:90 (18:27, 27:15, 15:26, 6:22)

Komentarai. Darius Maskoliūnas. Sveikinu „Regal Barcelona“ komandą su pergale. 20 minučių demonstruojant gerą krepšinį negalima tikėtis nugalėti tokią komandą kaip „Regal Barcelona“. Pritrūkome jėgų išlaikyti tokį patį tempą antroje rungtynių pusėje. Sveikinu Juaną Carlosą Navarro su 15-ojo sezonu atstovajuant šį klulbą.  Po didžiosios pertraukos pataikęs kelis neįtikėtinus metimus jis mus tiesiog nužudė.

Juanas Carlosas Navarro. Esu labai laimingas. Pradėjau žaisti Barselonoje prieš 15 metų ir šios rungtynės sukėlė man daug prisiminimų. Ši savaitė buvo puiki ir aš labai jaudinausi prieš dvikovą. Esu labai laimingas dėl visko: komanda pasirodė gerai ir aš rungtyniavau sėkmingai. Džiaugiuosi būdamas „Barcelona“ klubo dalimi ir viliuosi. Dar dvejus metus tikrai ketinu žaisti, tiesiog reikia labai rūpintis savo kūnu ir sunkiai dirbti. Šie metai man yra sudėtingi, bet aš toliau stengiuosi dirbti sunkiai,

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“: Leonas Radoševičius 14, Nemanja Nedovičius 12, Dejanas Ivanovas 11, Predragas Samardžiskis 10.„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 24, Ante Tomičius 17 (7/7 dvitaškių), Pete'as Mickealis 15, Erazemas Lorbekas 11.

Rungtynių eiga

I-asis kėlinys. „Lietuvos rytas“ mačą pradeda tokios sudėties: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis. Per pirmąsias dvi minutes komandos apsikeitė taikliais metimais iš dviejų taškų zonos. P. Samardžiskis puolime užsidirba pirmąją pražangą, Ante Tomičius pelno jau 4 katalonų tašką (4:2).

S. Buterlevičius atsako dvitaškiu, čia pat J. C. Navarro taikliai atakuoja iš toli. N. Nedovičius pelno 4 taškus iš eilės, tačiau J. C. Navarro tęsia sėkmingą pasirodymą - įpusėjus kėliniui vilniečiai atsilieka 14:10. Kroatas A. Tomičius pelno jau 9 savo tašką.

„Lietuvos rytas“ sužingsniuoja puolime, „Barcelona“ didina persvarą iki dešimties taškų - 20:10 (7 min.). Dejanas Ivanovas atsilikimą švelnina  4 taškais. Deividas Dulkys vagia kamuolį ir krauna jį iš viršaus į varžovų krepšį, Leonas Radoševičius kėlinį užbaigia taikliu metimu. Vilniečiai vejasi - 27:18.

II-asis kėl. Vilniečiai laimi atkarpą 6:0 -  L. Radoševičiaus ir D. Dulkio pastangomis skirtumas sumažėja iki 3 taškų (13 min.). Š. Jasikevičius kelis kartus suklysta, ispanų puolimas buksuoja. D. Ivanovas pataikydamas tritaškį „Lietuvos rytą“ prie varžovų priartina iki minimumo. Tačiau lietuviams koją kiša klaidos ir katalonai baudų metimais vėl tolsta - 34:27 (16 min.)

N. Nedovičius veržliu reidu išmaudo V. Sadą, J. C. Navarro pelno 10-ąjį savo tašką. Tuo tarpu P, Samardžiskis lyderiauja vilniečių gretose, Jo sąskaitoje jau 8 taškai. L. Radoševičius deda iš viršaus ir priverčia prasižengti savo varžovą. Priekyje jau sostinės ekipa - 39:41. Baudų metimus sumeta R. Seibutis, dvitaškį prideda N. Nedovičius. Po dviejų kėlinių pirmauja „Lietuvos rytas“ - 42:45.

Iki pertraukos lietuvių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo L. Radoševičius, kuris pelnė 9 taškus. N. Nedovičius pridėjo 8, D. Ivanovas 7, M. Katelynas 5, D. Dulkys 4, R. Seibutis ir S. Buterlevičius po 2.

III-iasis kėl. Vilniečiai sėkmingai ginasi, dvi sėkmingos R, Seibučio atakos leidžia „Lietuvos rytui“ išlaikyti pranašumą - 46:49 (23 min.). A. Tomičius išlygina rezultatą, tačiau paskutinę atakos sekundę antrajį tritaškį smeigia D. Ivanovas. R. Seibutis atlieka rezultatyvų perdavimą N, Nedovičiui, katalonai du kart iš eilės klysta puldami. A. Tomičius deda iš viršaus, Pete'as Mickaelis sugrąžina pranašumą ispanams - 55:54 (27 min.).

Vilniečiai priversti vis dažniau pažeisti taisykles, kai „Barcelonos“ aukštaūgiai kamuolį gauna arčiau krepšio. Varžovai klysta jau 15-ąjį kartą. „Lietuvos rytas“ ko kas suklydo 9 kartus. N. Jawai didina vilniečių deficitą iki 6 taškų. Paskutiniąją kėlinio sekundę M, Huertas pataiko iš toli - 68:60.

IV-asis kėl. D. Ivanovas prasižengia 3-iąjį kartą. Komandos keičiasi pražangomis puolime. „Lietuvos rytas“ sunkiai randa kelių prie varžovų krepšį. Skirtumas didėja iki 12 taškų. N. Jawai monstriškai sugrūda kamuolį į krepšį, Lietuvių laivas ir vėl skęsta - 77:62 (35 min.).

J. C. Navarro tolima bomba pelno savo 22-ąjį tašką. S. Babrauskas prasižengia 5-ąjį kartą ir baigia pasirodymą šiandienos rungtynėse. „Lietuvos ryto“ deficitas išauga iki 20 taškų. Galutinis rezultatas - 90:66.

Situacija. Dvikovos dalyvių situacija prieš rungtynes yra visiškai skirtinga – ispanai su šešiomis pergalėmis yra vienvaldė D grupės lyderę, tuo tarpu vos vieną pergalę iškovojęs „Lietuvos rytas“ rikiuojasi 5-oje vietoje. Vilniečiai kitą savaitę Belgrade žais su lentelės kaimyne „Partizan“ ekipa, o ten laimėti taip pat bus sunku. Kiekvienas iš likusių mačų vilniečiams yra lyg aukso vertės, jei jie nori išsaugoti realius šansus kovoti dėl kelialapio į „Top16”.

Trenerių požiūris. “Lietuvos ryto” strategas Darius Maskoliūnas teigė, kad šiose rungtynėse favoritas yra labai aiškus, tačiau pabrėžė jaunųjų vilniečių užsidegimo ir veržlumo svarbą. „Barcelona“ vyriausiasis treneris Xavieras Pascualis minėjo prisibijantis lietuvių klubo, nors jo ekipa jau užsitikrino vietą kitame etape. Pasak ispano, vilniečiai taškų lengvai nedalija niekam, todėl didžiausia klaida būtų manyti, kad „Lietuvos rytas“ pasiduos be kovos.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasEurolygaBarcelona