Antras geriausas pasirodymas NBA istorijoje – 81 K. Bryanto taškas

Krepšinio naujienų portalas „Tritaškis.lt“ tęsia rubriką „Istorinis įvykis“.

NBA istorijoje yra tik keli skaičiai turintys tikrąją savo vertę ir reikšmę. Žmonėms kalbant apie krepšinį, skaičius „23“ visame pasaulyje atpažįstamas kaip Michaelo Jordano skaičius. Minint skaičių „100“, pirmiausai į galvą šauna legendinis Wilto Chamberlaino pasirodymas, kuomet šis monstras surinko 100 taškų 1962 metais.

Tuo tarpu „81“ asocijuojasi su 2006 metų, sausio 22 dienos vakaru, kuomet vieną pirštą į viršų iškėlęs, nuovargio kupinas Kobe Bryantas paliko aikštę su veide žėrinčia plačia šypsena.

Prieš septynerius metus Bryantas atliko atrodo neįtikimą žygdarbį – pelnė 81 tašką NBA rungtynėse. Tai nebuvo „NBA 2k“ kompiuterinis žaidimas. Tai buvo reguliaraus sezono rungtynės prieš Toronto „Raptors“. Mačas, kuriame „Lakers“ turėjo 16 taškų deficitą.

To, ką tą naktį atliko Kobe, galime daugiau niekada nepamatyti. Niekada.

2005–2006 metų „Lakers“ buvo sukonstruota aplink Bryantą. Žaidėją, iš kurio šis klubas buvo pasiryžęs išsunkti paskutinius energijos syvus. Komandoje starto penketo vietos buvo patikėtos Chrisui Mihmui, Kwame Brownui, Lamarui Odomui ir Smushui Parkeriui. Bryantas, iš esmės, buvo vienintelis žaidėjas ekipoje, galintis vienas susikurti progų metimui.

Tą sezoną „Lakers“ sudėtis buvo gerokai skurdi. Iš tų septyniolikos žaidėjų, kurie tais metais vilkėjo klubo marškinėlius, išskyrus K.Bryantą, tik du – Andrew Bynumas ir L.Odomas – ateityje sėkmingai rungtyniavo NBA lygoje. Likę geriausiu atveju buvo vidutiniokai ar suoliuko šildytojai – Luke'as Waltonas, Sasha Vujačičius, Vonas Waferis, Deveanas George'as ar tas pats starto penkete žaisdavęs K.Brownas.

K.Bryantui nelikdavo nieko kito, tik visą naštą puolime prisiimti sau. Krepšininkas per rungtynes atlikdavo po 27 metimus, vidutiniškai rinkdamas po 35,4 taško.

„Raptors“ nebuvo labai gera komanda, tokia nebuvo ir „Lakers“. Po pirmosios susitikimo dalies svečiai iš Kanados pirmavo 14–kos taškų skirtumu. Nors kiti Los Andželo žaidėjai rungtyniavo prastai, K.Bryantas krepšį atakavo neblogai. Pirmajame kėlinyje atletas pelnė 14, o antrajame – 12 taškų. Iš viso jis buvo surinkęs 26 taškus.

Beveik prieš mėnesį K.Bryantas į Dalaso „Mavericks“ krepšį įmetė 62 taškus. Tai jis padarė per tris kėlinius! Daugelis pyko ant Philo Jacksono, kad šis neleido savo auklėtiniui žaisti lemiamo ketvirčio metu, bet jau tada buvo aišku, kad pergalė jau „Lakers“ kišenėje. Šįkart viskas buvo kitaip, „Lakers“ turėjo 14 taškų deficitą ir jiems reikėjo lyderio.

Viskas pasisuko kita linkme po didžiosios pertraukos. K.Bryantas per kėlinį pelnė 27 taškus, pataikydamas penkis tritaškius iš šešių. Jo sąskaitoje jau buvo 53 taškai. Tai nebuvo tiek daug, kiek rungtynėse su „Mavericks“, tačiau mačą stebėję sirgaliai laukė kažko ypatingo.

Lemiamo ketvirčio metu aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 31–19 ir šventė pergalę 18 taškų skirtumu. Iš visų per kėlinį pelnyto 31 taško, 28 buvo surinkti K.Bryanto. Vieną tritaškį pridėjo L.Odomas. K.Bryantas rungtyniavo tiesiog nesustabdomai. Amerikietis draskė varžovų gynybą, provokavo pražangas ir išdarinėjo, ką tik norėjo.

Paskutinius savo taškus K.Bryantas pelnė likus žaisti 46 sekundes, kuomet pataikė du baudos metimus. Iki finalinės sirenos likus kiek daugiau nei 4 sekundėms, gynėjas buvo pasodintas ant suolo. Keliaudamas krepšininkas iškėlė pirštą į viršų ir sulaukė ovacijų bangos.

Įdomu tai, kad pats K.Bryantas rezultatyviausias savo karjeros rungtynes peržiūrėjo po septynerių metų pertraukos.

„Negaliu patikėti, kad iki šiol nežiūrėjau šių rungtynių. Pelnęs pirmuosius taškus supratau, kad jie nespės manęs uždengti. Tai buvo pirmos ir paskutinės mano, kaip profesionalo, rungtynės, kurias stebėjo močiutė.

Jeigu būčiau anksčiau žiūrėjęs tą mačą, tai būtų mane nuvylę, nes pamatyčiau, jog buvau arti šimto taškų. Nepataikiau tiek lengvų metimų. Būčiau tikrai surinkęs 100 taškų“, – prieš kelis mėnesius sakė gynėjas.

2006 metų sausio 22 dienos rungtynėse K.Bryantas iš viso aikštėje praleido 42 minutes, per kurias surinko 81 tašką (21/33 dvit., 7/13 trit., 18/20 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, padarė 3 klaidas ir sykį prasižengė.

Visų laikų rezultatyvumo rekordas priklauso Wiltui Chamberlainui, kuris, kaip visi žino, buvo įmetęs 100 taškų. Antras rikiuojasi K.Bryantas (81 tšk.), trečioje vietoje - vėl W.Chamberlainas (78 tšk.).