Antausis NBA čempionams: „Bulls“ patiesė „Heat“

Nate‘as Robinsonas pelnė 27 taškus ir jo vedama Čikagos „Bulls“ komanda sensacinga pergale pradėjo Rytų konferencijos pusfinalį.

Tomo Thibodeau auklėtiniai svečiuose 93:86 (21:15, 16:22, 21:25, 35:24) įveikė Majamio „Heat“ ekipą ir serijoje išsiveržė į priekį 1–0.

„Bulls“ ekipa laimėjo nepaisant to, jog vertėsi be Luolo Dengo ir Kirko Hinricho.

„Aš esu žaidęs daug kietose komandose, tačiau šioje kažkas yra kitaip. Ši žmonių grupė yra kažkuo ypatinga“, – sakė N.Robinsonas.

Gynėjas pirmoje rungtynių dalyje po susidūrimo su LeBronu Jamesu stipriai kraujavo ir jam prireikė dešimt siūlių, tačiau susitikimo pabaigoje jis vedė komandą į pergalę.

Likus žaisti pustrečios minutės paskutiniuosius „Heat“ taškus pelnė L.Jamesas, po kurių šeimininkai pirmavo 86:83.

Visgi tada Marco Belinelli smeigė tritaškį, likusius 7 taškus įmetė N.Robinsonas ir „Bulls“ ekipa šventė netikėtą pergalę.

„Nesu priblokštas. Tai atkrintamosios ir čia žaidžiame prieš stiprias komandas“, – sakė L.Jamesas, kuriam prieš rungtynes Davidas Sternas įteikė naudingiausio žaidėjo apdovanojimą.

„Bulls“ gretose karjeros atkovotų kamuolių rekordą pakartojo Jimmy Butleris, jų sugriebęs 14. Jis tris mačus iš eilės aikštėje praleido visas 48 minutes.

„Reikia būti kietiems. Mus visada laikys prastesniais ir dėl to jaučiame pasitenkinimą. Daug kas mūsų gali nepastebėti, tačiau patys jaučiame, kad esame pakankamai stiprūs žaisti su geromis komandomis“, – sakė J.Butleris.

Per didžiojo trejeto erą „Heat“ ekipa seriją pralaimėjimu yra pradėjusi dukart. Po to abu kartus ji laimėjo keturis mačus iš eilės. Taip buvo NBA finale su Oklahomos „Thunder“ ir 2011 metų konferencijos finale su „Bulls“.

Kitos rungtynės taip pat bus žaidžiamos Majamyje.

„Bulls“: Nate‘as Robinsonas 27 (5/8 dvit., 3/8 trit., 8/10 baud., 9 rez. perd.), Jimmy Butleris 21 (14 atk. kam.), Joakimas Noah 13 (11 atk. kam.), Tajus Gibsonas 12, Marco Belinelli 10, Carlosas Boozeris 6 (7 atk. kam.).

„Heat“: LeBronas Jamesas 24 (7/14 dvit., 1/3 trit., 7/9 baud., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Dwyane‘as Wade‘as 14, Ray Allenas ir Chrisas Boshas po 9, Norrisas Cole‘as 7, Shane‘as.

Drama San Antonijuje

Manu Ginobili tolimas metimas lėmė dramatišką San Antonijaus „Spurs“ pergalę pirmosiose Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynėse po dviejų pratęsimų.

Greggo Popovičiaus auklėtiniai savo arenoje 129:127 (25:28, 24:25, 31:39, 26:14, 9:9, 14:12) palaužė Oklando „Warriors“ ir serijoje pirmauja 1–0.

Svečius nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir įspūdingas Stepheno Curry pasirodymas, kuris per 58 minutes įmetė 44 taškus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šešis taškus be atsako pelniusi „Warriors“ ekipa įgijo 16 taškų pranašumą (98:82), tačiau „Spurs“ sugrąžino intrigą.

Per likusias 9 pagrindinio laiko minutes svečiai įmetė vos aštuonis taškus, kurie likus žaisti 29 sekundes po Jarretto Jacko pirmavo trimis taškais (106:103). Danny Greenas netrukus tritaškiu rezultatą išlygino, o S.Curry metimas paskutinę sekundę buvo netikslus.

Pratęsimą 5 taškais be atsako pradėjo „Warriors“, tačiau ji ir vėl iniciatyvos neišlaikė. „Spurs“ persvėrė rezultatą, kol J.Jackas likus žaisti 20 sekundžių atstatė pusiausvyrą (115:115). Per likusį laiką šeimininkai rezultatyvios atakos nesurezgė.

Antrajame pratęsime ikus žaisti minutę „Spurs“ po D.Greeno tolimo metimo pirmavo 5 taškais. Tada S.Curry įmetė 4 taškus paeiliui, o greitoje atakoje 2 taškus pelnęs Kentas Bazemore‘as išvedė „Warriors“ į priekį 127:126.

Po to buvo likusios tris sekundės, per kurias tolimą metimą pataikė ir pergalingus taškus pelnė Manu Ginobili.

J.Jackas per 1,2 sekundes dar turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet jo tritaškis buvo netikslus.

„Warriors“ komanda krepšį atakavo 51 proc. taiklumu ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 55:45, tačiau ji prarado 21 kamuolį. „Spurs“ pataikė 50 proc. tritaškių (13/26).

Kitos rungtynės taip pat vyks San Antonijuje.

„Spurs“: Tony Parkeris 28 (11/26 dvit., 6/6 baud., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Danny Greenas 22, Timas Duncanas 19 (11 atk. kam.), Kawhi Leonardas 18 (9 atk. kam.), Manu Ginobili 16 (11 rez. perd.), Gary Nealas 10, Borisas Diaw 7.

„Warriors“: Stephenas Curry 44 (12/21 dvit., 6/14 trit., 2/2 baud., 11 rez. perd.), Harrisonas Barnesas (12 atk. kam.) ir Klay Thompsonas po 19, Jarrettas Jackas 15, Draymondas Greenas ir Andrew Bogutas (15 atk. kam.) po 10.

Šiame straipsnyje: LeBronas JamesasHeatNBA