Anglijoje - bekompromisiai mūšiai dėl Čempionų lygos (išsami apžvalga)

Dvi savaitės neatrodo labai ilgas laiko tarpas, tačiau užkietėjusiems fanams prailgsta net ir vienas be futbolo praleistas savaitgalis. Atsiradusią tuštumą visada galima pamėginti užpildyti nacionalinių rinktinių varžybomis, tačiau jos retai kada pasiūlo tokią įtampą, kokią galima išvysti „Premier“ lygoje.

Gera žinia ta, kad stipriausi Anglijos klubai vėl stoja į kovą. Šį savaitgalį tradiciškai bus galima pamatyti dešimt puikių dvikovų. Kviečiame susipažinti.

„Sunderland“ (15) – „Manchester United“ (1)
Laikas:
šeštadienis, 14:45 val.

Vargu, ar „Sunderland“ treneris Martinas O‘Neillas leido žaidėjams, kurie neišvyko žaisti už nacionalines rinktines, atsipalaiduoti. Komandai ir toliau barstant tašką po taško, o iškritimo zonai vis artėjant, pastarosios dvi savaitės veikiausiai buvo skirtos rimtam darbui. Mačas su „Manchester United“ gali būti paranki proga nutraukti nesėkmių seriją. Pastarieji pirmadienį žaidžia atsakomąsias FA taurės varžybas su „Chelsea“, tad realu, kad geriausi „ raudonųjų velnių“ žaidėjai šeštadienį gaus poilsio.

Komandų naujienos: „Sunderland“ sulaukė blogų žinių iš Škotijos rinktinės stovyklos. Stevenas Fletcheris gavo traumą ir šį sezoną daugiau nebežais. Tai didžiulė netektis, nes puolėjas buvo vienas geriausių, o gal ir pats geriausias ekipos žaidėjas šį sezoną. Artimiausiame mače komandai taip pat nepadės centro saugas Davidas Vaughanas. Į „Manchester United“ gretas grįžta patyręs veteranas Paulas Scholes‘as.

Ko tikėtis? Aršios kovos. Nors turnyrine prasme šios rungtynės „Manchester United“ lemia nedaug, tačiau egzistuoja emocinė priežastis, dėl kurios „raudonieji velniai“ nebus atsipalaidavę. Pernai paskutinės „Manchester United“ sezono rungtynės vyko būtent prieš „Sunderland“ vienuolikę. Paaiškėjus, kad „Manchester City“ laimėjo titulą, „juodųjų kačių“ fanai neslėpė savo džiaugsmo. „United“ žaidėjai tai neabejotinai atsimena ir norės atkeršyti jų nesėkme besidžiaugusiems sirgaliams.

SportIN.lt prognozė: 0:1

„Swansea“ (9) – „Tottenham Hotspurs“ (4)
Laikas: šeštadienis, 17:00 val.

„Premier“ lygoje klubų situacija dažnai keičiasi labai greitai. Dar prieš keletą turų „Tottenham“ sirgaliai skraidžiojo ant sparnų ir atrodė, kad pergalingo komandos žygio į ketvertuką niekas nesustabdys. Tačiau du pralaimėjimai staiga apsunkino situaciją. Likusi sezono dalis „pentinams“ bus labai įtempta. Gerokai labiau įtempta negu „Swansea“. Nors po laimėto Lygos taurės titulo Michaelis Laudrupas sakė, kad neleis savo auklėtiniams atsipalaiduoti ir kovos dėl penktos vietos lygoje, tačiau suprastėjusi forma liudija, jog išlaikyti koncentracijos nepavyko.

Komandų naujienos: „Swansea“ ekipoje jau turėtų žaisti pasveikęs centro gynėjas Chico Floresas. Abiejų komandų treneriai turi pagrindo džiaugtis – iš nacionalinių rinktinių jų žaidėjai grįžo sveiki ir naujų problemų dėl traumų nėra nei vienoje, nei kitoje ekipoje.

Ko tikėtis? Gražaus futbolo. Lengvas, greitas ir dinamiškas „Tottenham“ bei preciziškai tikslus ir darna žavintis „gulbių“ stilius turi potencialo sukurti puikų futbolo spektaklį, kuriuo galės mėgautis ne tik komandų gerbėjai, bet ir neutralūs žiūrovai. Turėtume išvysti daug įvarčių ir puikią futbolo kokybę.

SportIN.lt prognozė: 1:2

„Southampton“ (16) – Londono „Chelsea“ (3)
Laikas: šeštadienis, 17:00 val.

„Southampton“ puolėjas Rickie Lambertas, kuris pradžiugino sirgalius pasirašydamas su klubu naują kontraktą, pareiškė, kad komanda nebijo stipriausių Anglijos klubų ir yra pasirengusi mesti iššūkį bet kam. Tai nėra vien tik tušti žodžiai. Nuo „šventųjų“ šį sezoną jau spėjo nukentėti „Manchester City“ ir „Liverpool“. „Chelsea“ turės pasisaugoti ir kaip reikiant pasistengti, kad netaptų dar vienu klubu, kurių skalpu galės didžiuotis „Premier“ lygos naujokai. Kaimynai iš Londono „Arsenal“ ir „Tottenham“ kvėpuoja „mėlyniesiems“ į nugarą.

Komandų naujienos: „Southampton“ didelių problemų dėl traumuotų komandos narių neturi. Vienintelis žaidėjas, kuris galbūt negalės padėti ekipai savaitgalį yra kairio krašto gynėjas Luke‘as Shaw. Tačiau jo trauma nėra sunki. „Chelsea“ gretose nedidelių problemų turi Gary Cahillas ir Ramiresas. Ar jie galės žaisti, paaiškės prieš pat mačą.

Mačo žaidėjas: Jay Rodriguezas. Tik šį sezoną į komandą atėjęs puolėjas ne iš karto idealiai įsiliejo į ekipą, tačiau antroje sezono pusėje jo žaidimo kreivė kyla tik į viršų. Būtent J.Rodriguezas buvo vienas pagrindinių pergalės prieš „Liverpool“ kalvių. Jo ir R.Lamberto duetas puolimo grandyje gali pridaryti problemų bet kuriai gynybai.

SportIN.lt prognozė: 1:2

Londono „West Ham United“ (14) – „West Bromwich Albion“ (8)
Laikas: šeštadienis, 17:00 val.

Abi komandos šiame sezone jau nebeturi ypatingų tikslų, beliko išsiaiškinti tik galutinę vietą turnyrinėje lentelėje. „West Bromwich Albion“ dar neseniai tikėjosi patekti į Europos lygą, tačiau tam reikėtų pasiekti penktą turnyrinės lentelės vietą, kuri yra kaip reikiant nutolusi. „West Ham“ yra šešiais taškais atitrūkę nuo iškritimo zonos, o tai pakankamai saugi persvara. Ją išvaistyti būtų įmanoma tik patekus į labai didelę krizę.

Komandų naujienos: „West Ham“ treneris Samas Allardyce‘as gali džiaugtis, kad komandai vėl galės padėti traumą išsigydęs kapitonas Kevinas Nolanas, tačiau kitas saugas Markas Noble‘as žaisti vis dar negali. Į „West Brom“ gretas grįžta Stevenas Reidas, tačiau iš rikiuotės bent trumpam iškrito vienas svarbiausių komandos saugų James Morrisonas.

Raktas į pergalę: „West Ham“ ekipos stiprioji pusė neabejotinai yra geras standartinių situacijų išnaudojimas, o „West Brom“ didžiausias ginklas – kontratakos. Nuo to, kaip komandoms seksis neutralizuoti viena kitos stipriąsias puses ir išnaudoti savąsias, didele dalimi priklausys ir mačo baigtis.

SportIN.lt prognozė: 1:1

„Wigan“ (18) – „Norwich City“ (12)
Laikas:
šeštadienis, 17:00 val.

„Wigan“ sezono pabaiga bus labai įtempta. Komanda šiuo metu užima aštuonioliktą vietą lygoje ir kaunasi dėl išlikimo. Praeitame ture iškovota pergalė prieš „Newcastle“ buvo labai svarbi, tačiau taškus reikia rinkti ir toliau. „Norwich“ ekipos situacija gerokai ramesnė. „Wigan“ futbolininkai stengsis tuo pasinaudoti. Dar vienas laimėjimas ne tik pagerintų padėtį turnyrinėje lentelėje bet ir sustiprintų komandinę dvasią, kuri tokiose situacijose yra labai svarbi.

Komandų naujienos: „Wigan“ puolėjas Callumas McMannamas gydosi smulkią traumą, ar jis galės žaisti, paaiškės prieš mačą. „Norwich City“ gali džiaugtis, kad į treniruotes grįžo po traumos atsigaunantis pagrindinis komandos vartininkas Johnas Ruddy, tačiau artimiausiame mače šioje pozicijoje bus problemų, nes negalės žaisti praeitose varžybose raudoną kortelę gavęs Markas Bunnas.

Silpnoji grandis: per pastaruosius septynis mačus „Norwich“ kamuolį į varžovų vartus sugebėjo pasiųsti vos keturis kartus. Tiesa, gera gynyba leido šiai komandai pralaimėti tik vienas iš šių septynių varžybų, tačiau komandos puolėjams Grantui Holtui, Kei Kamara ir Luciano Becchio reikia pasitempti ir geriau išnaudoti progas.

SportIN.lt prognozė: 2:0

Londono „Arsenal“ (5) – „Reading“ (19)
Laikas:
šeštadienis, 17:00 val.

„Reading“ į šį mačą atvyks jau turėdami naują trenerį. Juo tapo sausį iš „Southampton“ atleistas Nigelis Adkinsas. Visgi jam tekusi užduotis yra labai sudėtinga. Kardinaliai pakeisti komandos žaidimą per tokį trumpą laiką yra beveik neįmanoma. Dėl išlikimo kovojantys klubai, kurie antroje sezono pusėje pakeičia trenerius, dažniausia vis vien neišvengia iškritimo iš lygos. Tuo tarpu „Arsenal“ situacija atrodo gerokai prašviesėjusi. Kova dėl vietos ketvertuke bus sunki, tačiau nebloga „kanonierių“ ir prastoka jų varžovų forma sirgaliams leidžia būti optimistiškiems.

Komandų naujienos: traumos ir toliau negailestingai persekioja „Arsenal“ saugą Abou Diaby. Jis treniruotės metu susižeidė kelį ir nežais bent aštuonis mėnesius. Komandai taip pat ir toliau negalės padėti Jackas Whilshere‘as bei treniruodamasis su rinktine susižeidęs Theo Walcottas. Tačiau yra ir gerų žinių – į rikiuotę grįžta Lukasas Podolskis ir Bacary Sagna. „Reading“ vėl galės padėti po diskvalifikacijos grįžtantis Pavelas Pogrebniakas, tačiau traumuoti vis ar lieka saugas Jimmy Kebe ir vartininkas Adamas Federici.

Mačo žaidėjas: Santi Cazorla. Ispanas demonstruoja puikų žaidimą visa sezoną, tačiau pastarąsias kelias savaites atrodo tiesiog nesustabdomas. Bene geriausias to pavyzdys buvo paskutinės „Arsenal“ varžybos su „Swansea“, kai S.Cazorla neįmušė įvarčių ir neatliko rezultatyvių perdavimų, tačiau kėlė didžiulį susirūpinimą varžovams ir taip sukūrė daugiau laisvės komandos draugams.

SportIN.lt prognozė: 3:1

„Manchester City“ (2) – „Newcastle United“ (13)
Laikas:
šeštadienis, 17:00 val.

Prognozuoti tokį mačą kaip šis, kai abi komandos lygoje nebeturi dėl ko kovoti, šiek tiek sudėtinga. Neaišku, ar ekipos bus pilnai susikaupusios ir nusiteikusios kovai. „Manchester City“ teliko ramiai pabaigti sezoną, o „Newcastle“ dėmesys yra sukoncentruotas į Europos lygą, kur ketvirtfinalyje lauks susitikimas su Lisabonos „Benfica“. Tačiau vienas žmogus į šias rungtynes tikrai žiūrės rimtai. Prasta sezono pabaiga gali būti lemiamu faktoriumi sprendžiant, ar Roberto Mancinis kitąmet treniruos komandą. Jeigu italui pavyktų gerai pabaigti sezoną, jo akcijos klubo savininkų akyse pakiltų.

Komandų naujienos: „Manchester City“ vis dar negali padėti saugas Jackas Rodwellas, tačiau po traumos atsigavo Sergio Aguero. Tuo tarpu „Newcastle“ traumos išretino kaip niekad gausiai. Prie seniau iš rikiuotės iškritusių Timo Krulo ir Fabricio Coloccini prisijungė Mathieu Debuchy, Cheickas Tiote, Davidas Santonas ir Massadio Haidara.

Silpnoji grandis: apie „Newcastle“ nesugebėjimą apsiginti nuo kontratakų ir ypač nuo greitų krašto žaidėjų jau esame rašę, tačiau prieš mačą su „Manchester City“ tai būtina pakartoti. Realu, kad būtent čia gali išsispręsti rungtynių baigtis. „Žydrieji“ mėgsta ir gali greitai pasileisti į puolimą bei neabejotinai tokiu būdu terorizuos išretintą „šarkų“ gynybą.

SportIN.lt prognozė: 2:0

Liverpulio „Everton“ (6) – „Stoke City“ (11)
Laikas:
šeštadienis 19:30

Vakarinis šeštadienio mačas nėra labai svarbus turnyrinės lentelės prasme, tačiau klubai turi nesuvestų sąskaitų iš pirmojo varžybų rato. Komandų susitikime gruodį Marouanne‘as Fellaini neatlaikė nuolatinių „Stoke“ gynėjo Ryano Shawcrosso provokacijų ir galva smogė jam į veidą. Nors „Everton“ kapitonas Philas Jagielka teigė, kad ekipa nesiruošia keršyti, o pats belgas žaisti negalės, tačiau gali užtekti vieno aistras sukelsiančio epizodo ir rungtynės virs kieta bei bekompromise dvikova.

Komandų naujienos: „Everton“ turės apsieiti be diskvalifikuotų M.Fellaini ir Steveno Pienaaro bei traumuoto vartininko Timo Howardo, tačiau yra šansų, kad iki mačo spės pasveikti gynėjas P.Jagielka. „Stoke“ gretose traumuotų žaidėjų nėra.

Raktas į pergalę: jeigu „Stoke“ nori iškovoti pergalę, jiems reikia sukurti daugiau progų ir geriau jas išnaudoti. Tony Pullisas ilgą laiką buvo ištikimas savo taktikai, kuri yra paremta ilgais perdavimais į priekį ir kietu žaidimu, tačiau komandą persekiojant nesėkmėms, stiliaus pakeitimas galėtų išeiti į naudą. Pozityvesnis žaidimas labiau patiktų sirgaliams ir galėtų tapti atrama taktikos pakeitimams kitame sezone.

SportIN.lt prognozė: 1:0

Birmingemo „Aston Villa“ (17) – „Liverpool“ (7)
Laikas:
sekmadienis, 15:30 val.

Sekmadienį „Premier“ lygos gerbėjų laukia tik vienas, tačiau potencialiai intriguojantis mačas. Klausimų dėl „Aston Villa“ motyvacijos nekyla – ši komanda kovoja dėl išlikimo, tačiau „Liverpool“ futbolininkai irgi neturėtų būti atsipalaidavę. Nors pastarųjų metų rezultatai to ir neatspindi, tačiau šios komandos žaidėjai ir gerbėjai vis dar laiko savo komandą Anglijos futbolo grandu. Klubo istorija ir vardas įpareigoja žaidėjus kautis dėl pergalės kiekvienose varžybose. Ypač, kai pergalės nėra visiškai kasdienis reiškinys.

Komandų naujienos: „Liverpool“ šį sezoną nebegalės padėti dar vienas žaidėjas – Joe Allenas, kuriam šią savaitę buvo atlikta peties operacija. Gera žinia, kad į vartus turėtų grįžti pagrindinis komandos vartininkas Pepe Reina. „Aston Villa“ ekipą sustiprins po traumos pasveikęs puolėjas Darrenas Bentas. Tiesa, neaišku ar savaitgalį žais nesunkius sužeidimus gavę Ciaranas Clarkas ir Brettas Holmanas.

Mačo žaidėjas: keletą metų persekiojusios traumos ir bendras klubo lygio smukimas lėmė tai, kad Stevenas Gerrardas buvo šiek tiek primirštas ir vis rečiau pasirodydavo diskusijose apie geriausius „Premier“ lygos saugus. Tačiau šį sezoną anglas tyliai susigrąžino puikią formą ir neabejotinai yra vienas svarbiausių „Liverpool“ žaidėjų. „Aston Villa“ nepasižymi stipria vidurio saugų grandimi taigi S.Gerrardas turėtų gauti nemažai laisvės.

SportIN.lt prognozė: 1:1

„Fulham“ (10) – Londono „Queens Park Rangers“ (20)
Laikas:
pirmadienis, 22:00 val.

„Queens Park  Rangers“ treneris Harry Redknappas šią savaitę kalbėdamas su žurnalistais pareiškė, kad norėdama išlikti lygoje jo komanda turi kopijuoti „Barcelona“ ekipą. Kaip svarbiausią šios komandos savybę jis išskyrė nepriekaištingą darbo etiką. Tačiau įdiegti panašų požiūrį Londono ekipoje  bus nelengva. Kai kurie žaidėjai, surinkti į QPR klubą, nepasižymi ypatingu darbštumu ir, vargu, ar tai staiga pasikeis. Visgi, nuvertinti noro išlikti „Premier“ lygoje taip pat nereikėtų, o konkrečiai šioms varžyboms motyvacijos gali pridėti ir tai, kad reiks varžytis su kaimynais iš Londono.

Komandų naujienos: Bobby Zamora pasveiko po traumos ir vėl galės padėti QPR. Tačiau yra ir blogesnių žinių – neaišku, ar žais kairio krašto gynėjas Armandas Traore ir saugas Samba Diakite. „Fulham“ gretose naujai traumuotų žaidėjų nėra.

Raktas į pergalę: kova aikštės kraštuose. „Fulham“ pasižymi tuo, kad didžiąją dalį savo įvarčių įmuša po atakų, išsivysčiusių būtent per aikštės kraštus. Dvikova tarp šios komandos krašto saugų ir QPR krašto gynėjų gali tapti galutinį dvikovos rezultatą nulemsiančiu faktoriumi.

SportIN.lt prognozė: 1:1

Turnyrinė lentelė

Vieta

Klubas

Rung.

Perg.

Lyg.

Pral.

Įmušta

Praleista

Įv. sant.

Taškai

1

Manchester United

29

24

2

3

69

31

38

74

2

Manchester City

29

17

8

4

51

26

25

59

3

Chelsea

29

16

7

6

58

30

28

55

4

Tottenham Hotspur

30

16

6

8

51

37

14

54

5

Arsenal

29

14

8

7

55

32

23

50

6

Everton

29

12

12

5

46

35

11

48

7

Liverpool

30

12

9

9

57

39

18

45

8

West Bromwich Albion

30

13

5

12

40

38

2

44

9

Swansea City

30

10

10

10

40

38

2

40

10

Fulham

29

9

9

11

40

44

−4

36

11

Stoke City

30

7

13

10

27

35

−8

34

12

Norwich City

30

7

13

10

28

46

−18

34

13

Newcastle United

30

9

6

15

41

52

−11

33

14

West Ham United

29

9

6

14

32

43

−11

33

15

Sunderland

30

7

10

13

33

42

−9

31

16

Southampton

30

7

10

13

42

52

−10

31

17

Aston Villa

30

7

9

14

31

56

−25

30

18

Wigan Athletic

29

7

6

16

35

56

−21

27

19

Reading

30

5

8

17

35

57

−22

23

20

Queens Park Rangers

30

4

11

15

26

48

−22

23NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių