A.Gomelskio taurės pusfinalyje „Žalgiris“ apmaudžiai nusileido CSKA

„Žalgiris“ didžiąją rungtynių su CSKA dalį pirmavo, tačiau nesėkmingai sužaidęs pabaigą turėjo pripažinti maskviečių pranašumą - 87:89. Sekmadienį, 16 val., kauniečiai dėl trečiosios vietos kovos su Pirėjo „Olympiacos“.

Pirmajame pusfinalyje Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipa, kurioje rungtyniauja Simas Jasaitis, 82:79 įveikė Martyno Gecevičiaus atstovaujamą Olympiacos“ komandą. Nugalėtojams S.Jasaitis pelnė penkis taškus, pralaimėjusiems M.Gecevičius - du.

„Žalgiris“ laimėjo pirmąjį A.Gomelskio turnyrą, vykusį 2008 metais. Pernai kauniečiai turėjo pripažinti ir CSKA ir Atėnų „Panathinaikos“ pranašumą. 2011-aisiais trofėjų laimėjo Rusijos čempionų komanda, ji finale nugalėjo Stambulo „Fenerbahce Ulker“ krepšininkus.

Netektys. Po praėjusio sezono Rusijos čempionų klubą paliko septyni krepšininkai: Ramūnas Šiškauskas (baigė karjerą), Aleksejus Švedas, Andrejus Kirilenka (perėjo į „Minnesota Timberwolves“, NBA), Darjušas Lavrinovičius (į „Žalgirį“), Niktita Kurbanovas (į Sankt Peterburgo „Spartak“, Rusija), Sammy Mejia (į Bandirmos „Banvit“, Turkija), Jamontas Gordonas (į Stambulo „Galatasaray“, Turkija).

Vertinimas. „Pastarąsias dvi savaites mūsų komanda treniruojasi pajėgiausios sudėties. Esu patenkintas nuveiktu darbu. Žinoma, krepšininkams dar reikia geriau suprasti vienas kitą, būtina pagerinti komandinį žaidimą. Šiuo turnyru CSKA ekipa, galima sakyti, pradeda sezoną. Todėl jis mums labai svarbus. Turėsime puikią galimybę surengti šventę garsiojo Aleksandro Gomelskio garbei“, - prieš turnyrą kalbėjo CSKA strategas Ettore Messina.

Rungtynių įvykiai

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokios sudėties: Mantas Kalnietis, Marko Popovičius, Paulius Jankūnas, Mindaugas Kuzminskas, Jeffas Foote'as.

1-asis kėlinys. Mačą sėkmingiau pradėjo maskviečiai. Po Sonny Weemso tritaškio jie pirmavo 5:0. Netrukus P.Jankūnas baudų metimais sušvelnino skirtumą. Vėliau sėkmingiau rungtyniavo svečiai, 4-ąją minutę  po J.Foote'o baudų metimų jie įgijo keturių taškų persvarą - 12:8.

CSKA sunkiai sekėsi stabdyti kauniečių atakas, maskviečiai prasižengdavo, o LKL čempionai baudas mėtė taikliai. Sužaidus pusę kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 19:10, o po R.Kaukėno greitos atakos komandas skyrė 10 taškų (23:13).

Aikštės šeimininkai netrukus atsakė dviem tolimais šūviais ir priartėjo - 23:19. Vėliau vyko apylygė kova, o pirmąjį ketvirtį kauniečiai laimėjo 28:23.

2-asis kėlinys. Antrąjį kėlinuką sėkmingiau pradėjo Kauno krepšininkai, po Tremmelo Dardeno metimo 13 min. jie vėl nutolo - 32:23. Tačiau E.Messinos auklėtiniai surengė spurtą, ir laimėję atkarpą 9:0, išlygino rezultatą - 32:32.

Nuo šio momento vyko labai atkakli kova, minimalią persvarą turėjo tai viena, tai kita komanda. 17 min. Darjušas Lavrinovičių žalgiriečių pranašumą padidino iki trijų taškų (39:36). Netrukus CSKA gynėjas Milošas Teodosičius išvedė į priekį maskviečius, tačiau Mindaugas Kuzminskas dėjimu atstatė „Žalgirio“ persvarą, ir komandos išėjo ilsėtis 43:42 pirmaujant Joano Plazos kariaunai.

3-asis kėlinys. Po pertraukos žalgiriečiai žaidė pagirtinai. Pataikę du tritaškius, 23 min. jie nutolo - 54:45. Trečiojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ įgijo rekordinę persvarą - 62:49.

Maskviečiams niekaip nepavykdavo perimti iniciatyvos, „Žalgiris“ jiems leisdavo tik truputį aptirpdyti persvarą. 29 min. CSKA priartėjo (68:61), bet tuoj pat Tadas Klimavičius įmetė dvitaškį ir baudą.

Vis dėlto trečiojo kėlinio pabaigą aikštės šeimininkai sužaidė galingai. Jie laimėjo atkarpą 7:0 ir po Andrejaus Voroncevičiaus tritaškio pavojingai priartėjo - 71:68.

4-asis kėlinys. Pirmąsias tris minutes svečiai žaidė sėkmingai, po M.Popovičiaus baudų metimų jie pirmavo 77:72. Tačiau CSKA pradėjo kur kas agresyviau gintis ir kauniečių atakos ėmė strigti.Maskviečiai pelnė aštuonis taškus be atsako ir po Aarono Jacksono tritaškio įgijo 3 taškų persvarą - 80:77.

Paskutinę rungtynių minutę kauniečiai po dviejų taiklių Kšištofo Lavrinovičiaus baudos metimų pirmavo 87:85, tačiau likus 8 sek. Viktoras Chriapa rezultatą išlygino. Žalgiriečiai per penkias sekundes nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio, o maskviečių ataka buvo sėkminga - A.Jacksonas pataikė dvitaškį ir CSKA iškopė į turnyro finalą - 89:87.

„Žalgiriui“ taškų pelnė: Marko Popovičius 12, Tremmelas Dardenas 11, Paulius Jankūnas 9, Darjušas Lavrinovičius, Kšištofas Lavrinovičius, Mantas Kalnietis  ir Oliveris Lafayette'as po 8, Rimantas Kaukėnas ir Adas Juškevičius po 6, Tadas Klimavičius 5, Mindaugas Kuzminskas 4, Jeffas Foote'as 2.

CSKA: Saša Kaunas 19, Sonny Weemsas 15, Aaronas Jacksonas 14, Milošas Teodosičius 9, Viktoras Chriapa 8, Drew Nicholasas 6, Vladimiras Micovas ir Nenadas Krstičius po  5, Antonas Ponkrašovas ir Andrejus Voroncevičius po 3, Zoranas Ercegas 2.

Šiame straipsnyje: CSKAŽalgiris ,Gomelskis

rokas

rokas portretas
geros rungtynes,geras zaidimas,galas tik sudinas,butum laimeja,jai neteisejai visa maca,nesamones svilpe.. ka padarysi cska turnyras...