„Žalgiris“ pirmajame kėlinyje nušlavė „Bangą“

Vilniaus „Žalgiris“ nepaliko jokių vilčių Gargždų „Bangai“ XXVI-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture. Pirmoje dvikovos pusėje įmušę penkis įvarčius, čempionato lyderiai visus rungtynių klausimus išsprendė dar iki pertraukos. Prie sostinės komandos pergalės rezultatu 5:0 (5:0) dviem įvarčiais prisidėjęs Kamilis Bilinskis rezultatyviausių lygos futbolininkų sąraše pakilo į antrąją vietą.

Vilniečių gretose šalies čempionate debiutavęs Serge Nyuiadzis pirmosios „Žalgirio“ atakos metu neišnaudojo puikiausios galimybės įmušti įvartį, kai visiškai laisvas baudos aikštelėje sulaukė Manto Kuklio perdavimo, tačiau smūgiavo tiesiai į Rimantą Bogužą.

8-ąją dvikovos minutę legionierius iš Prancūzijos neišnaudojo antrosios galimybės. Po gero Ryčio Leliūgos perdavimo jis dar kartą smūgiavo tiesiai į „Bangos“ vartininką. Pats suskubęs prie atšokusio kamuolio, S.Nyuiadzis antru bandymu pataikė į gynėją.

Braškėjusi svečių gynyba subyrėjo 18-ąją minutę. Išvengęs dirbtinės nuošalės, vienas prieš vartus po M.Kuklio perdavimo iššoko R.Leliūga ir nesunkiai išvedė „Žalgirį“ į priekį.

Antrasis įvartis į „Bangos“ vartus krito po grubios R.Bogužo klaidos. Vartininkas sugavo tolimą M.Kuklios smūgį pažeme, tačiau išleido kamuolį iš rankų. Pirmasis prie jo suskubo K.Bilinskis ir iš kelių metrų padidino vilniečių persvarą 27-ąją minutę.

Vos po penkių minučių legionierius iš Lenkijos pelnė savo antrąjį įvartį. Po pražangos M.Kuklys perdavė kamuolį į baudos aikštelę. Tiek R.Bogužas, tiek „Bangos“ gynėjai tik stebėjo, kaip K.Bilinskis vienu lietimu „uždarė“ perdavimą.

38-ąją minutę Artūras Juchno aikštės viduryje prarado kamuolį. „Žalgiris“ surengė žaibišką kontrataką ir po perdavimo iš gilumos dviese prieš vartus išbėgo R.Leliūga ir K.Bilinskis. Lenkas nesavanaudiškai perdavė kamuolį komandos draugui, kuriame beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Jau kitos atakos metu perėmę kamuolį, žalgiriečiai įmušė penktąjį įvartį. S.Nyuiadzis sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, puikiai suklaidino du gynėjus ir stipriu smūgiu į viršutinį vartų kampą pratęsė „Bangos“ triuškinimą.

Pirmoje dvikovos pusėje tik Artūras Juchno sugebėjo patikrinti Aivaro Bražinsko budrumą. Vartininkui teko gražiu šuoliu į kampinį nukreipti labai tolimą gargždiškio smūgį.

Minimalią intrigą rungtynėse grąžino Egidijus Vaitkūnas. Gynėjas 51-ąją minutę už smūgį varžovui buvo pašalintas aikštės. Nuo šio momento iniciatyvą perėmė „Banga“. Jau po dviejų minučių Žilvinas Banys sužaidė „sienelę“ su komandos draugu ir stipriu smūgiu sudrebino vilniečių vartų skersinį. Dukart į vartus pavojingai smūgiavo Evaldas Grigaitis.

Atlaikęs atakų bangą, „Žalgiris“ apsiprato su vieno žaidėjų trūkumu, išlygino žaidimą. Keletą kartų vartams grasino po pertraukos aikštėje pasirodęs Pavelas Komolovas, tačiau įmušti dar vieno įvarčio vilniečiams nepavyko.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisBangafutbolas