„Žalgiris“ įveikė „Ekraną“ ir sumažino atsilikimą (papildyta)

Iki „General Financing A lygos“ sezono pabaigos likus keturiems turams, intriga pasiekė epogėjų.

Sekmadienį sostinėje vykusiose Lietuvos čempionato XXXII turo rungtynėse Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ ekipa rezultatu 2:1 įveikė pirmenybių lyderį Panevėžio „Ekraną“, kuriam tai buvo tik antrasis pralaimėjimas A lygoje, rašo zalgiris-vilnius.lt.

Turnyro lentelėje komandas dabar skiria vos vienas taškas.

Vilniečiams pergalę atnešė legionieriaus iš Lenkijos Kamilio Bilinskio įvarčiai 63 ir 82 minutėmis. „Ekrano“ gretose vienintelį kartą pasižymėjo prieš pat pertrauką 45 minutę kamuolį į vartus pasiuntęs puolėjas Uchenna Calistus Umehas.

Susitikimas prasidėjo aktyviu abiejų ekipų žaidimu. Komandos iškart apsikeitė aštriomis atakomis. Vėliau pagrindinis veiksmas persikėlė į aikštės vidurį.

„Žalgiriui“ ilgai nepavyko varžovams primesti savo taisyklių. Svečiai užtikrintai kontroliavo kamuolį, neretai atakas užbaigdavo smūgiais iš baudos aikštelės.

Šeimininkai rodė daug pastangų, noro, tačiau suregzti pavojingus išpuolius prie „Ekrano“ vartų jiems pavykdavo retai.

Pirmajame kėlinyje nepriekaištingai savo užduotis vykdę panevėžiečiai prieš pat pertrauką sugebėjo įmušti įvartį. Nepriekaištingai surengtos atakos metu 45 minutę pasižymėjo puolėjas Uchenna Calistus Umeh.

Prieš prasidedant antrajam kėliniui VMFD „Žalgiris“ komandos treneris Marekas Zubas atliko du keitimus.

Po pertraukos rungtynės iš pradžių klostėsi panašiai, kaip ir pirmoje susitikimo pusėje. Žalgiriečiai nepailsdami stengėsi atrasti skylių „Ekrano“ gynyboje, o panevėžiečiai jų neatverė.

Vis tik 56 minutę svečiai pagaliau suklydo. Vienas prieš vartininką atsidūręs Andro Švrljuga galėjo išlyginti rezultatą, tačiau jo smūgį Emilijus Zubas atrėmė.

Sėkmingą šeimininkų atkarpą pratęsė Georgas Freidgeimas, pavojingai smūgiavęs iš krašto.

Galiausiai 63 minutę Kamilis Bilinskis užbaigė komandos draugų pradėtą darbą, meistriškai pasiųsdamas kamuolį į vartus bei išlygindamas rezultatą.

Iniciatyvą perėmę žalgiriečiai spaudė Lietuvos čempionus, dažnai atakavo. „Ekrano“ treneris Valdas Urbonas padėtį bandė taisyti į aikštę nuo atsarginių žaidėjų suolelio išleisdamas naujus futbolininkus. Šie sprendimai nepasiteisino.

Spaudimo neatlaikę ekraniečiai dar kartą palūžo 82 minutę. Vienos iš „Žalgirio“ atakos metu kamuolys peršoko per neapdairiai sužaidusį čempionų vartininką Emilijų Zubą, o laiku ir vietoje atsidūręs Kamilis Bilinskis tiksliu smūgiu paskandino „Ekrano“ viltis šiame susitikime iškovoti bent tašką.

Itin svarbią pergalę iškovoję žalgiriečiai atsilikimą nuo Panevėžio ekipos sumažino iki minimumo.

Po „General Financing A lygos“ XXXII turo rungtynių vis dar pirmaujantis „Ekranas“ savo sąskaitoje turi 76 taškus, antroje vietoje žengiantis „Žalgiris“ 75.

VMFD „Žalgiris“ 2:1 Panevėžio „Ekranas“

Įvarčiai: Kamilis Bilinskis (63 ir 82 min.); Uchenna Umeh (45 min.)

Įspėjimai: Andro Švrljuga (37 min.), Georgas Freidgeimas (73 min.); Ignas Dedura (25 min.), Uchenna Umeh (33 min.), Aurimas Kučys (80 min.)

VMFD „Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Luka Peričius, Andrius Skerla, Karolis Urbaitis (46' Vaidotas Šilėnas), Georgas Freidgeimas, Ramūnas Radavičius (46' Egidijus Vaitkūnas), Pavelas Komolovas, Paulius Janušauskas, Andro Švrljuga, Andrejus Nagumanovas (75' Calumas Elliotas), Kamilis Bilinskis.

Panevėžio „Ekranas“: Emilijus Zubas, Yani Urdinovas, Mantas Samusiovas, Ignas Dedura, Giedrius Tomkevičius, Aurimas Kučys, Marko Andelkovičius (70' Arsenijus Buinickis), Uchenna Umeh (77' Egidijus Varnas), Aurimas Vertelis, Vytautas Lukša, Vitalijus Kavaliauskas (87' Tadas Markevičius).