„Žalgiris“ Europoje žengė didelį žingsnį į priekį

Pirmose Europos lygos antrojo atrankos etapo rungtynėse Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" ekipa savų žiūrovų akivaizdoje įveikė "Pyunik"

Antrajame kėlinyje mačo eigą savo naudai pakreipę vilniečiai įmušė du įvarčius bei dėka puikiai žaidusio Armanto Vitkausko išsaugojo savo vartus sausus.

Ketvirtadienį namuose pergalę prieš Armėnijos Jerevano "Pyunik" klubą rezultatu 2:0 (0:0) iškovojusiems žalgiriečiams įvarčius pelnė Kamilis Bilinskis ir Rytis Leliūga.

Pirmajame kėlinyje Lietuvos sostinės vienuolikės gretose aktyviu žaidimu prie varžovų vartų labiausiai išsiskyrė K. Bilinskis, tačiau geriausią progą pasižymėti turėjo saugai Vaidotas Šilėnas ir Rytis Leliūga.

19-ąją minutę stiprų V. Šilėno smūgį atrėmė "Pyunik" klubo vartininkas, o prie kamuolio pirmasis suskubęs Rytis Leliūga nesugebėjo jo nukreipti į likusius tuščius vartus.

Armėnai netrukus atsakė ne ką mažiau pavojingu išpuoliu. 21 minutę jau "Žalgirio" vartų sargas Armantas Vitkauskas buvo priverstas gelbėti žaliai baltus nuo įvarčio. Vėliau jis tai darė dar ne kartą.

Technišką futbolą žaidę svečiai pirmoje mačo pusėje dažnai išprovokuodavo šeimininkų pražangas bei nuolat stengėsi ieškoti progų kontratakoms, tačiau vilniečiai laiku suspėdavo sugrįžti į gynybą.

Sėkmingai kairiajame aikštės krašte, kuriame armėnai buvo labai aktyvūs, su savo pareigomis tvarkėsi V. Šilėnas ir Egidijus Vaitkūnas.

Po pertraukos dominuoti pradėję "Žalgirio" komandos futbolininkai jau 46 minutę parbloškė varžovus pasiųsdami kamuolį į vartų tinklą.

Atakos smaigalyje eilinį kartą atsidūręs Kamilis Bilinskis galiausiai išnaudojo savo šansą ir pakėlė gausiai LFF stadione susirinkusius žiūrovus iš savo vietų.

Nė neketinę sustoti vilniečiai 66 minutę po taiklaus Ryčio Leliūgos smūgio padvigubino savo persvarą bei iki pat susitikimo pabaigos neleido armėnams sušvelninti atsilikimo.

Atsakomosios rungtynės lygiai po savaitės, liepos 25 d., vyks Armėnijos sostinėje Jerevane.

VMFD "Žalgiris" 2 - 0 (0:0) Jerevano "Pyunik"

46' [1 - 0] K. Bilinskis

66' [2 - 0] R. Leliūga

Geltonos kortelės: Vaidotas Šilėnas (13 min.); Taronas Voskanyanas (41 min.).

VMFD "Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Andrius Skerla, Luka Peričius, Andro Švrljuga, Artūras Žulpa (68' Paulius Janušauskas), Vaidotas Šilėnas, Pavelas Komolovas (83' Georgas Freidgeimas), Mantas Kuklys, Rytis Leliūga (74' Eivinas Zagurskas), Kamilis Bilinskis.

Jerevano "Pyunik": Goras Manukyanas, Taronas Voskanyanas, Varazdatas Haroyanas, Armanas Hovhannisyanas (46' Kamo Hovhannisyanas), Vaspurakas Minasyanas, Gagikas Poghosyanas (69' Viulenas Ayvazyanas), Arturas Yuspashyanas, Davitas Manoyanas, Ghukas Poghosyanas (81' Davitas Zakaryanas), Achotas Sardariamas, Aghvanas Papikyanas.

Šiame straipsnyje: Europos lygaŽalgirisPyunik