„Trakams“ įveikti „Kruojos“ nepavyko antrą kartą

Senosios sostinės riteriai antrą kartą sezone atsimušė į Pakruojo „Kruojos“ barjerą. Nesugebėję namuose įveikti ne pačius geriausius laikus išgyvenančių šalies vicečempionų pirmajame „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rate, „Trakai“ darsyk nesugebėjo padovanoti pergalės savo žiūrovams – 0:0.

Atidavusi persvarą riteriams ir atsitraukusi prie savo vartų „Kruoja“ kantriai laukė progos ir jau 13-ą minutę galėjo išsiveržti į priekį standartinės situacijos metu, kai Ričardui Beniušiui galva numetus kamuolį visiškai laisvam Vadimui Barbai, tik laiku vartus palikęs Marius Rapalis išgelbėjo riterius nuo didelių nemalonumų.

Kėlinio viduryje baudos aikštelėje slystelėjęs Donatas Strockis suteikė progą gauti kamuolį Davidui Aršakianui, tačiau rezultatyviausias „Trakų“ futbolininkas tokios varžovų dovanos nesitikėjo ir galimybe smūgiuoti nepasinaudojo. Po kelių minučių rusas kampinio metu iššoko labai aukštai, bet galva kamuolį pasiuntė aukštai virš vartų.

Vėliau gražios „Kruojos“ atakos metu po kelių perdavimų vienu lietimu V.Barba galėjo labai pavojingai prieš vartus išvesti R.Beniušį, tačiau šiuos ketinimus niekais pavertė Justinas Januševskis, kažkokiu būdu sugebėjęs pasiekti kamuolį.

„Trakų“ futbolininkų pozicinis žaidimas strigo svečių gynybinėse užtvarose. Po netikslių perdavimų kamuolį perėmę pakruojiškiai stengėsi surengti greitas atakas. Vienos jų metu, kėliniui baigiantis, Donatas Navikas galėjo atiduoti kamuolį R.Beniušiui, tačiau nusprendė smūgiuoti iš toli ir į vartus nepataikė.

Prieš pat pertrauką pavojingiausią savo ataką sukūrė riteriai. Perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs Ronaldas Solominas parideno kamuolį Vaidotui Šilėnui. „Trakų“ naujokas smūgiu pažeme į vartus nepataikė, bet privertė M.Matuzą apsidrausti ir šuoliu uždengti vartų kampą.

Antrasis kėlinys prasidėjo neįskaitytu įvarčiu į svečių vartus. Po klaidos aikštės viduryje, kamuolį perėmęs Deividas Česnauskis prieš vartus išvedė D.Aršakianą, kuris smūgiavo tiksliai, bet tuo pasidžiaugti nesuspėjo – arbitro asistentas užfiksavo nuošalę.

Netrukus Aleksandras Byčianokas įsiveržė į baudos aikštelę ir tarsi ant lėkštutės padėjo kamuolį puolėjui iš Rusijos, tačiau šio smūgį sugebėjo už galinės linijos nukreipti paskutinę akimirką atskubėjęs varžovų gynėjas.

64-ą minutę dar vienos idealios progos neišnaudojo V.Barba. Po grubios riterių klaidos perduodant kamuolį Tautvydas Eliošius išvedė komandos draugą prieš vartus, bet šiam antrą sykį nepavyko pergudrauti M.Rapalio. Pakartotinį Sigito Olberkio bandymą blokavo po kojomis kritęs Linas Klimavičius.

Vėliau svečiai nesitikėjo, kad Nikolazas Apakidze gali taip toli numesti kamuolį iš užribio ir leido pavojingai prieš vartus atsidurti Aleksandrui Byčianokui, tačiau šis šuolyje nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

82-ą minutę M.Matuzui pirmą kartą teko gelbėti komandą, šuoliu viena ranka nukreipiant  kamuolį virš skersinio po nestipraus, bet labai pavojingo D.Aršakiano smūgio. Dar po kelių minučių rusas griebėsi už galvos, kai nepataikė į kamuolį po idealaus D.Česnauskio perdavimo.

Jau per arbitro pridėtą laiką į baudos aikštelę įsiveržęs D.Česnauskis griuvo po dvikovos su Valdu Pocevičiumi. Tiek „Trakų“ futbolininkai, tiek žiūrovai ėmė reikalauti baudinio, tačiau jis nebuvo skirtas.

Trakų „Trakai“ – Pakruojo „Kruoja“ 0:0 (0:0)

„Trakai”: M.Rapalis, L.Klimavičius, D.Česnauskis, E.Gaurilovas (46 min. N.Apakidze), J.Januševskis, J.Zasavitskis (80 min. R.Stanulevičius), J.Mamajevas, A.Byčianokas, V.Šilėnas, R.Solominas (73 min. D.Šėgžda), D.Aršakianas.

„Kruoja“: M.Matuzas, T.Michailiukas, A.Skroblas, V.Pocevičius, D.Strockis, A.Tarasenka, V.Barba (90 min. T.Salamanavičius), D.Navikas, Taut.Eliošius (85 min. D.Jankauskas), A.Bagočius, R.Beniušis (62 min. S.Olberkis).

Geltonos kortelės: A.Byčianokas (76); V.Pocevičius (57), M.Matuzas (88).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė
(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

10. Šiaulių „Šiauliai"      19 1  5  13  14:46  8

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 17, A.Rimkevičius („Stumbras“) – 14, D.Aršakianas („Trakai“) – 11.