Tautų lygoje – apmaudus Lietuvos futbolininkų pralaimėjimas Rumunijai

Lietuvos futbolo rinktinei toliau nepavyksta iškovoti taškų UEFA Tautų lygos C diviziono 4 grupėje.

Ketvirtadienį Vilniuje vykusiose rungtynėse su Rumunija Edgaro Jankausko vadovaujama komanda buvo arti pirmojo taško, bet per pridėtą laiką praleistas įvartis leido varžovams išsivežti pergalę 1:2.

Susitikimo pradžioje abi komandos bandė primesti savo žaidimą aikštėje.

9 minutę pirmą kartą rimtai teko padirbėti Lietuvos vartininkui Ernestui Šetkui. Alexandre Chipciu smūgiavo į dešinį vartų kampą baudos aikštelėje, bet vartų sargas sureagavo į smūgį nepriekaištingai.

Po poros minučių Lietuvos rinktinė susikūrė pirmą puikią galimybę įmušti – po Arvydo Novikovo perdavimo iš krašto, Fedoras Černychas atliko stiprų smūgį iš arti, bet vartininkas kojomis atrėmė kamuolį.

13 minutę Rumunija išsiveržė į priekį. Po sumaišties baudos aikštelėje, A. Chipciu iš baudos aikštelės vidurio slysdamas pataikė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Po keturių minučių E. Šetkus dar kartą pademonstravo meistriškumą ir blokavo prie baudos aikštelės erdvę susikūrusio Ionuto Mitritos šūvį į viršutinį dešinį kampą.

Lietuviai bandė atsakyti varžovams savo išpuoliais, bet dažnai jie baigdavosi nevaisingai. Rumunai pradėjo žaisti atsargiau, o Edgaro Jankausko auklėtiniai kėlinio gale vis daugiau kontroliavo kamuolį.

42 minutę Vykintas Slivka tolimu smūgiu išbandė vartininko budrumą, bet Ciprianas Tatarusanu sureagavo į tai užtikrintai. Po pirmojo kėlinio rezultatas švieslentėje degė 0:1 Rumunijos naudai.

Po pertraukos rumunai laikinai užspaudė šeimininkų vartus. Vėl sėkmingai žaidė E. Šetkus, kai puikiai sureagavo į akrobatišką I. Mitritos smūgį baudos aikštelėje.

Vėliau Darvydą Šerną puolime pakeitė Nerijus Valskis. 66 minutę pastarasis puolėjas turėjo galimybę įmušti baudos aikštelės dešinėje, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo pro šalį.

80 minutę arti išlyginamojo įvarčio buvo Lietuvos rinktinė. Po puikaus A. Novikovo prasiveržimo, N. Valskis iš arti atliko šūvį į vartus, bet smūgį blokavo varžovas ir kamuolys vos nepasiekė tikslo.

Per paskutinę pagrindinio laiko minutę Lietuvos rinktinei pavyko išlyginti rezultatą. Gražioje komandinėje atakoje perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs Artūras Žulpas tiksliai pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Tačiau netrukus visą lietuvių darbą nubraukė rezultatyvi svečių ataka. Ketvirtą pridėto laiko minutę techniškai sužaidęs Alexandru Maximas  smūgiavo tiksliai į tolimąjį vartų kampą.

Rungtynės baigėsi Rumunijos pergale 1:2.. Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais spalio 14 d. (sekmadienį), kai bandys mesti iššūkį Juodkalnijos komandai.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Rumunija 1:2 (0:1)

LFF stadionas, 2279 žiūrovai

Teisėjas – Francois Letexier (Prancūzija)

Įvarčiai: 13 min. A. Chipciu (0:1), 90 min. A. Žulpa (1:1), 90+4 Alexandru Maxim.

Įspėti: 32 min. P. Anton (Rumunija), 45 min. A. Chipciu (Rumunija), 69 min. V. Slivka (Lietuva).

Lietuvos sudėtis: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Vaidas Slavickas, Algis Jankauskas, Artūras Žulpa, Darvydas Šernas (63 min. Nerijus Valskis), Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka, Modestas Vorobjovas (63 min. Mantas Kuklys), Fedor Černych (87 min. Deimantas Petravičius), Rolandas Baravykas.

Atsargoje: Emilijus Zubas, Džiugas Bartkus,  Justinas Januševskij, Povilas Leimonas, Donatas Kazlauskas, Domantas Šimkus, Valdemar Borovskij, Vaidotas Šilėnas.

vvv

vvv portretas
Jau ne pirmą kartą yra prarandami taškai pačioje rungtynių pabaigoje, tai jau komandos liga. Visada norim palaikyti savo komandą, bet dabar... Lūzeriai