Pirmojoje lygoje neklumpa tik “Nevėžio" futbolininkai

Trečiasis LFF I lygos turas padovanojo 33 įvarčius, pirmąją transliaciją iš Telšių, magnetinę audrą Vilniuje bei meniškas akimirkas Gargžduose. Šis spalvingas turas įsimins Kėdainių „Nevėžiui”, iškovojusiam trečią pergalę iš eilės.

„Lokomotyvas” pastatytas ant vėžių. III turą pradėjo ir pirmąjį tašką sezone iškovojo Radviliškio komanda, kurios penktadienį laukė nelengva išvyka į Tauragę. Edgaras Stankevičius pelnė pirmą svečių įvartį, į kurį „Tauro” futbolininkai atsakė dviem bei sėkmingai saugojo persvarą iki 83 minutės. Visgi Tomas Bielickas rado kelią link Algirdo Šveikausko vartų ir išplėšė lygiąsias 2:2.

Lyderio tėkmėje – „Nevėžis”. Centrinė III turo dvikova penktadienį įvyko Kėdainiuose, kur šeimininkai pajėgė sustabdyti rezultatyviausią pirmenybių komandą iš Palangos. Pirmas įvartis į „Palangos” vartus krito 14 minutę, pasižymėjus Mandinho. Aivaras Lyberis įtvirtino rezultatą 2:0 bei, regis, dar vienam sezonui įsitraukė į lygos snaiperių lenktynes.

LFF stadione – 15 įvarčių. Ir visa tai per III turo rungtynes sostinėje. MRU 4:1 „Kražantė”, „Trakai-2″ 5:0 „Auska”, galop „Žalgiris B” 4:1 „Minija”. LFF stadionas tiesiog magnetizuoja kamuolius skrieti į vartus.

Kelmiškių tradicija gyva. MRU klubas šiemet sėkmingiau nei pernai pradėjo pirmenybes ir su „Nevėžiu” bei „Šilute” išlieka dar nepralaimėjusiomis komandomis. Šeštadienio rungtynėse prieš „Kražantę” MRU pateisino favoritų etiketę, tiesa, pirmajame kėlinyje pasižymėjo tik Aivydas Ruškys. Svečių situacija susikomplikavo teisėjui pašalinus Giedrių Viktoravičių ir apsiginti nuo papildomų 3 įvarčių nepavyko. Kelmės klubas nors ir demonstruoja kol kas prasčiausią gynybą, lieka ištikimas tradicijai pelnyti garbės įvartį.

„Šaltas dušas” – tokia pastaba alytiškiai apibūdino savo pirmąjį pralaimėjimą. A lygos patirties turintys „Trakų” dubleriai įtikinamu rezultatu įrodė savo meistriškumą prieš Dzūkijos atstovus, o Povilas Malinauskas išsiskyrė rungtynėse dubliu. Sunkesne dvikova neabejotinai „riterių” laukia balandžio 15 dieną, kai teks susikauti su optimizmo nestokojančiu „Žalgiriu B”.

Fenomenalus jaunimas. Būtent „žalgiriečiai” pateikė vieną įdomiausių staigmenų I lygoje, III ture dešimtyje užtikrintai įveikę kretingiškius. Justas Lasickas ir Edvinas Baniulis pelnė ankstyvus vilniečių įvarčius, tačiau E. Baniuliui parodyta raudona kortelė įžiebė „Minijai” vilties paspausti ir palaužti jaunuolių pasipriešinimą. Nutiko priešingai – antrajame kėlinyje fenomenaliai sužaidę vilniečiai uždirbo du 11 metrų baudinius, iš kurių antrą realizavo Danielis Romanovskij, o Juliaus Momkaus tikslus smūgis rezultatą pavertė 4:0. Tik 90 minutę kretingiškiai pelnė garbės įvartį.

Džiugi transliacija. Pirmąkart futbolo.tv per internetą parodė rungtynes iš Telšių dirbtinės aikštės stadiono, sutraukiusio nemažą sirgalių ratą. Visi 3 įvarčiai krito pirmajame kėlinyje. Andrius Urbšys išvedė „Šilo” vyrus, tačiau netrukus legionierius iš Kanados Cazzas Warrenas smeigė įvartį ir sulaukė žemaičių aplodismentų. Visgi A. Urbšio dublio užteko svečiams, kad iškovoti antrą pergalę pirmenybėse.

„Šilutė” darsyk atsilaikė dešimtyje. Panevėžyje vykusi lygos debiutantų ir Pamario klubo akistata pasibaigė 2:2. Rungtynės klostėsi dinamiškai, komandos anksti apsikeitė po įvartį. 43 minutę iš aikštės buvo išvarytas Aldas Žernys, o „Panevėžio” puolėjas Povilas Lukšys nerealizavo pelnyto baudinio. 62 minutę veteranas visgi pelnė įvartį, tačiau šilutiškiai išsigelbėjo po Pavel Belanovskij tiklaus smūgio nuo 11 metrų atžymos.

Tango pamoka Gargžduose. Smagių akimirkų ir nuotraukų netrūko lankomiausiame I lygos stadione, kur žiūrovai gerėjosi „Bangos” žaidėjų valia nugalėti. Ligtol nepralaimėjusi „Kruoja-2″ ilgai pirmavo po Edelino Miguelio Ié įvarčio. Susitikimo pabaigoje prabilo Karolis Kelpšas ir Aurelijus Staponka, pakeitę rezultatą į 2:1.

Ketvirtas kartas bus sėkmingas? FBK „Kauno” ir „Lietavos” rungtynės įprastai klostosi apylygiai, tačiau ir trečioje šių klubų dvikovoje kauniečių ultros nesulaukė pergalės. Kauniečiai spaudė svečius ir įmušė įvartį, kurio teisėjas nutarė neįskaityti. Po keitimo pasirodęs Augustinas Montvydas tapo „Lietavos” pergalės kalviu – jo vieno smūgio užteko pergalei 1:0.

III turo rungtynių statistika

Tauras (Tauragė) – Lokomotyvas (Radviliškis) 2:2 (1:1)

Tauragės dirbt. dangos stadionas, 110 žiūrovų

Teisėjas – E. Citavičius (Kaunas)

Įvarčiai: 45 min. (iš 11 m. baudinio) L. Ankudinovas, 47 min. I. Dementev (Tauras); 12 min. E. Stankevičius, 83 min. T. Bielickas (Lokomotyvas)

Įspėti: 76 min. I. Dementev, 90+1 V. Kurmis (Tauras); 44 min. R. Grižas, 85 min. E. Mučinis, 89 min. A. Šteinas (Lokomotyvas)

Nevėžis (Kėdainiai) – Palanga (Palanga) 2:0 (1:0)

Kėdainių m. stadionas, 300 žiūrovai

Teisėjas – N. Vasiliauskas (Vilnius)

Įvarčiai: 14 min. A. Vieira Dos Santos Tarlazis, 63 min. A. Lyberis (Nevėžis)

Įspėti: 13 min. R. Slepakovas, 76 min. D. P. Werling (Nevėžis); 36 min. R. Šveikauskas, 51 min. E. Ditmonas, 56 min. M. Bitinas, 70 min. L. Baranauskas (Palanga)

Džiugas (Telšiai) – Šilas (Kazlų Rūda) 1:2 (1:2)

Telšių dirbt. dangos stadionas, 500 žiūrovai

Teisėjas – S. Karka (Kaunas)

Įvarčiai: 26 min. F. C. A. Warren (Džiugas); 22 ir 38 A. Urbšys (Šilas)

Įspėti: 17 min. L. Anderson, 64 min. T. Vyšniauskas, 89 min. K. Jankauskas (Džiugas); 27 min. A. Urbšys, 34 min. D, Cibulskas, 59 min. R. Simanavičius (Šilas)

MRU (Vilnius) – Kražantė (Kelmė) 4:1 (1:0)

LFF stadionas, 54 žiūrovai

Teisėjas – J. Butkus (Ukmergė)

Įvarčiai: 13 min. A. Ruškys, 48 min. (iš 11 m baudinio) N. Misiuk, 61 min. J. Baltrimavičius, 74 min. D. Sadovski (MRU); 63 min. A. Renusas (Kražantė)

Įspėti: 54 min. P. Osauskas (MRU); 20 min. A. Juozapaitis, 26 min. G. Viktoravičius, 48 min. E. Milašauskas (Kražantė)

Pašalintas: 31 min. G. Viktoravičius (Kražantė)

Panevėžys (Panevėžys) – Šilutė (Šilutė) 2:2 (1:1)

Panevėžio FA stadionas, 380 žiūrovų

Teisėjas – D. Šimėnas (Panevėžys)

Įvarčiai: 17 min. A. Ribokas 62 min. P. Lukšys (Panevėžys); 4 min. L. Trakšelis, 65 min. (iš 11 m baudinio) P. Belanovskij (Šilutė)

Įspėtas: 41 min. S. Pilypas (Šilutė)

Pašalintas: 43 min. A. Žernys (Šilutė)

44 min. P. Lukšys (Panevėžys) nerealizavo 11 m baudinio

Trakai-2 (Trakai) – Auska (Alytus) 5:0 (1:0)

LFF stadionas, 50 žiūrovų

Teisėja – J. Lavreniovaitė (Vilnius)

Įvarčiai: 16 min. R. Staniulevičius, 55 ir 63 min. P. Malinauskas, 66 min. M. Sičinskis, 88 min. R. Kliukoit (Trakai-2)

Įspėti: 25 min. G. Narmontas, 28 min. A. Botyrius (Trakai)

Kaunas (Kaunas) – Lietava (Jonava) 0:1 (0:0)

NFA stadionas, 110 žiūrovų

Teisėjas – A. Gutovskij (Vilnius)

Įvartis: 60 min. A. Montvydas (Lietava)

Įspėti: 54 min. A. Lipnevičius, 56 min. R. Lipnevičius, 85 min. A. Petraška (Kaunas); 30 min. R. Suslavičius (Lietava)

Žalgiris B (Vilnius) – Minija (Kretinga) 4:1 (2:0)

LFF stadionas, 115 žiūrovų

Teisėjas – D. Ramanauskas (Vilnius)

Įvarčiai: 3 min. J. Lasickas, 23 min. E. Baniulis, 64 min. D. Romanovskij, 89 min. J. Momkus (Žalgirietis); 90 min. J. Koršakovs (Minija)

Įspėtas: 25 min. V. Jefremovs (Minija)

Pašalintas: 41 min. E. Baniulis (Žalgiris B)

57 min. D. Romanovskij (Žalgiris B) nerealizavo 11 m baudinio

Banga (Gargždai) – Kruoja-2 (Pakruojis) 2:1 (0:1)

Gargždų m. stadionas, 600 žiūrovų

Teisėjas – O. Abramavičius (Klaipėda)

Įvarčiai: 74 min. K. Kelpšas, 81 min. A. Staponka (Banga); 32 min. E. M. Ie (Kruoja-2)

Įspėti: 40 min. S. Urbys, 57 min. S. Jurkus, 61 min. A. Kelpšas (Banga); 69 min. E. M. Ie (Kruoja-2)

Rezultatyviausi žaidėjai:

1-4. Evaldas Grigaitis („Šilas”), Edelino Miguel Ié („Kruoja-2″), Povilas Malinauskas („Trakai-2″), Laurynas Stonkus („Lietava”) – 3 įvarčiai