Paskutinėse D. Šembero rungtynėse „Žalgiris“ nepaliko vilčių vicečempionams

Jau anksčiau čempiono titulą užsitikrinęs Vilniaus „Žalgiris“ sezoną užbaigė aukšta nata. Nieko nelemiančiose rungtynėse sostinės komanda nepaiko jokių vilčių sidabro medalius iškovojusiai „Trakų“ ekipai – 3:0 (1:0). Šia pergale čempionai atsisveikino su vienu geriausiu visų laikų Lietuvos futbolininku Deividu Šemberu, paskelbusiu apie profesionalo karjeros pabaigą.

Darvydo Šerno įvartis „į rūbinę“ nuspalvino blankų pirmąjį kėlinį, kuriame abi komandos daug momentų nesukūrė. 7-ą minutę riteriai prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir vos nebuvo nubausti. „Žalgirio“ ataka baigėsi pavojingu Jurijaus Kendyšo smūgiu, po kurio kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių, apmaudžiai rungtynės pasibaigė Vaidotui Šilėnui. Trakiškis sužaidė labai pasiaukojančiai ir spėjo išmušti kamuolį iš po D.Šerno kojų, bet susidūrė su į pagalbą atskubėjusiu Linu Klimavičiumi. „Trakams“ teko atlikti priverstinį keitimą ir į aikštę išleisti Jurijų Mamajevą.

Kėliniui artėjant prie pabaigos, „Trakai“ surengė pavojingą ataką. Nerijus Valskis baudos aikštelėje surado Davidą Aršakianą. Rezultatyviausias svečių futbolininkas pavojingai mušė pažeme, tačiau Saulius Klevinskas tam buvo pasiruošęs.

Jau per teisėjo pridėtą laiką čempionai surengė puikų išpuolį. Mantas Kuklys idealiu perdavimu prieš vartus išvedė D.Šerną. „Žalgirio“ atakų lyderis meistriškai susistabdė kamuolį ir puikiu smūgiu į tolimą vartų kampą išvedė Vilniaus komandą į priekį.

Antrą mačo pusę vilniečiai pradėjo labai aktyviai. 62-ą minutę įmušti galėjo Donovanas Slijngardas, bet iššokusio prieš vartus olando smūgį atrėmė jam po kojomis kritęs Marius Rapalis.

Tačiau jau po minutės sostinės komandos persvara padvigubėjo. Justo Lasicko perdavimą riterių vartininkas atmušė be priežiūros paliktam Elivelto. Po pertraukos į žaidimą įsijungęs brazilas tuo iškart pasinaudojo ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

78-ą minutę ovacijomis iš aikštės buvo palydėtas paskutines rungtynes žaidęs komandos kapitonas D.Šemberas. Vienam tituluočiausių visų laikų Lietuvos futbolininkų žiūrovai plojo stovėdami, jį sveikino ne tik žalgiriečiai, bet ir „Trakų“ komandos žaidėjai.

Rungtynėms baigiantis „Žalgirio“ pergalę įtvirtino M.Kuklys. Apsigynę nuo labai pavojingos svečių kontratakos, vilniečiai surengė savo išpuolį. Lucasas Gaucho efektingai kulnu baudos aikštelėje surado Elivelto, kuris atliko perdavimą visiškai laisvam M.Kukliui. Saugas savo progą išnaudojo ir savo statistikoje prie rezultatyvaus perdavimo pridėjo įvartį.

Jau per pridėtą laiką į „Trakų“ vartus galėjo kristi ir ketvirtasis įvartis, tačiau po puikaus Danielio Romanovskio perdavimo į vartus nepataikė L.Gaucho.

Vilniaus „Žalgiris“ – Trakų „Trakai“ 3:0 (1:0)

„Žalgiris“: S. Klevinskas, A. Jankauskas, S. Kerla, D. Slijngardas, E. Vaitkūnas, J. Kendyšas, D. Šemberas (78 min. D. Romanovskis), M. Kuklys, V. Lukša (46 min. Elivelto), J. Lasickas (64 min. L. Gaucho), D. Šernas.

„Trakai“: M. Rapalis, D. Česnauskis, L. Klimavičius, J. Januševskis, V. Šilėnas (16 min. J. Mamajevas), R. Stanulevičius (75 min. R. Solominas), A. Gurenka (62 min. S. Ševčiukas), J. Zasavickis, N. Valskis, A. Byčenokas, D. Aršakianas.

Įvarčiai: D.Šernas (45+1), Elivelto (63), M.Kuklys (85).

Geltonos kortelės: S.Kerla (32), D.Šernas (44); J.Zasavitskis (24).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Pakruojo „Kruoja"       36 4  8  24  23:72  20

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: T. Radzinevičius („Sūduva“) – 28, D. Aršakianas („Trakai“) – 25, A. Paniukovas („Atlantas“) ir A. Rimkevičius („Stumbras“) – po 20 įvarčių.