Oficialu: J. Mourinho tapo „Manchester United“ klubo vyriausiuoju treneriu

„Manchester United“ futbolo klubo vadovybė penktadienį paskelbė, kad Jose Mourinho tapo vyriausiuoju komandos treneriu.

53-jų metų Portugalijos futbolo specialistas šiame poste pakeis pirmadienį atleistą olandą Louisą van Gaalą.

J. Mourinho su naujuoju klubu pasirašė trejų metų sutartį su galimybe likti komandoje „mažiausiai iki 2020 metų“.

Pagal žiniasklaidoje skelbiamą informaciją portugalas per metus uždirbs iki 15 milijonų svarų (apie 19,6 milijonų eurų) ir galės į žaidėjus investuoti apie 200 milijonų svarų.

Su L. van Gaalu buvo atsisveikina po to, kai „Manchester United“ futbolininkai Anglijos čempionate liko penktoje vietoje ir nepateko į kito sezono UEFA Čempionų lygos turnyrą.

J. Mourinho praėjusių metų gruodžio mėnesį buvo atleistas iš Londono „Chelsea“ klubo, tačiau laikomas vienu geriausiu visų laikų futbolo treneriu.

Portugalas su skirtingomis komandomis – „Porto“, „Chelsea“, Milano „Inter“ bei Madrido „Real“ – laimėjo keturių šalių – Portugalijos, Anglijos, Italijos bei Ispanijos – čempionų titulus bei šalių taures, o su „Porto“ ir Milano „Inter“ komandomis laimėjo ir UEVA Čempionų lygos turnyrus. Beje, 2004-aisiais portugalo treniruojamoje komandoje žaidė ir dabartinis Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.