Netikėtumas A lygoje: „Žalgiris“ nesugebėjo palaužti provincijos klubo

Visas 90 minučių atakavęs Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje nesugebėjo pralaužti Pakruojo „Kruojos“ gynybinių užtvarų „SMScredit.lt A lygos“ čempionato septintojo turo rungtynėse. Lygiosiomis 0:0 pasibaigusi turnyrinės lentelės kaimynių dvikova labiausiai turėjo nudžiuginti išvakarėse laimėjusį Klaipėdos „Atlantą“, kuris išlaikė vienvaldžio lyderio statusą.

Atsargų futbolą demonstravusios komandos daug pavojingų momentų pirmajame kėlinyje nekūrė. „Kruoja“ visą dėmesį skyrė vartų saugumui, todėl žaidimas daugiausiai vyko šeimininkų aikštės pusėje.

16-ąją minutę Kamilis Bilinskis, sulaukęs perdavimo iš kairiojo krašto, gražiai smūgiavo galva, tačiau Mariui Eltermaniui pavyko nesunkiai pagauti kamuolį. 23-ąją minutę Mantas Kuklys atliko puikų reidą į baudos aikštelę, bet jo aštraus perdavimo nelaukė nei vienas vicečempionų futbolininkas.

Kėlinio pabaigoje abi komandos galėjo išsiveržti į priekį. 43-ąją minutę Ričardas Beniušis gavo puikią dovaną iš „Žalgirio“ gynėjų. Puolėjas perėmė neatsargiai perduotą kamuolį, atsidurdamas vienas prieš Armantą Vitkauską, tačiau stiprų smūgį vilniečių vartininkas atrėmė.

Atsakomosios atakos metu jau Mariui Eltermaniui teko akrobatiniu šuoliu atmušti kamuolį po tolimo K.Bilinskio šūvio. Algis Jankauskas buvo arčiausiai to, kad svečiai pelnytų įvartį 45-ąją dvikovos minutę, bet galva pasiuntė kamuolį į skersinį po idealaus Jakubo Wilko perdavimo. Aktyviai rungtyniavęs K.Bilinskis jau per pridėtą teisėjo laiką įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau į vartus nepataikė.

54-ąją minutę J.Wilkas, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, po perdavimo iš krašto nesugebėjo pataikyti į vartus iš kelių metrų atstumo ir privertė komandos draugus griebtis už galvų. Eilinę puikią galimybę pelnyti įvartį 61-ąją minutę turėjo K.Bilinskis, tačiau „Kruoją“ dar kartą išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs M.Eltermanis.

Per likusį rungtynių laiką aikštelės šeimininkai toliau gynėsi didžiulėmis pajėgomis ir apie puolimą negalvojo. Nors progų įvarčiui turėjo tiek Artūras Žulpa, tiek Verdanas Gercas, tačiau Pakruojo komandai pavyko išsaugoti savo vartus ir iškovoti lygiąsias.

Pakruojo „Kruoja“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:0 (0:0).

„Kruoja“: M.Eltermanis, V.Pocevičius (46 min. D.Arlauskis), D.Strockis, A.Skroblas, G.Paulauskas, N.Astrauskas, T.Miklinevičius, A.Lipskis, G.Slavickas (89 min. J.Busmič), R.Beniušis, L.Kochanauskas.

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, E.Vaitkūnas (74 min. V.Šilėnas), L.Peričius, A.Švrljuga, M.Kuklys, A.Jankauskas, R.Leliūga (81 min. V.Gercas), P.Komolovas (61 min. R.Radavičius), J.Wilkas, K.Bilinskis, A.Žulpa.

Geltonos kortelės: T.Miklinevičius (28), V.Pocevičius (33); A.Švrljuga (25).

Rungtynių teisėjai: E.Gaigalas, T.Lavrinavičius, V.Gerasimov.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės „Tauras“         6  0  0  6   4:16   0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: G.Alaverdašvili („Šiauliai“) – 8 įvarčiai, E.Razulis („Atlantas“) – 7, N.Valskis („Sūduva“) – 5, U.Umeh, A.Buinickis, V.Kavaliauskas (visi „Ekranas“), M.Kdouh („Sūduva“) ir K.Bilinski („Žalgiris“) – po 3.