Neregėtų potvynių zonoje atsidūręs V. Ivanauskas žavisi rusų atsparumu

 • Teksto dydis:

Dėl Amūro upės potvynio Rusijoje smarkiai kenčia ir lietuvio Valdo Ivanausko treniruojamas Chabarovsko „SKA-Energija“ klubas. Lenino vardu pavadintas šios komandos stadionas yra visiškai užlietas, ir šiuo metu yra tinkamas nebent vandens sporto šakoms, o ne futbolui.

Ir išties – burlenčių sporto entuziastai jau išbandė stadiono vėją ir bangas. Kaip pastebėjo oficialus „SKA-Energija“ tinklalapis, Chabarovsko stadionas ko gero tapo pirmuoju pasaulyje, kuriame buvo praktikuojamas burlenčių sportas.

Pranešama, kad toks didelis potvynis Amūro srityje nebuvo užfiksuotas jau 120 metų. Dėl liūčių vandens lygis pakilo daugiau nei 8 metrais. Potvynis sugadino miesto šildymo sistemą, padarė milžinišką žalą regiono anglies ir aukso kasybos pramonei, žemės ūkiui, dėl potvynio evakuota apie 20 tūkst. gyventojų.

Valdas Ivanauskas: žaviuosi rusų žmonėmis

V.Ivanauskas portalą sports.ru patikino, kad jo šeima dėl potvynio nenukentėjo. Klube nepaisant stadiono būklės, darbas taip pat eina sena vaga.

„Dabar pas mus puikus oras. Saulė šviečia, 22 laipsniai šilumos. Net neįsivaizduoju iš kur to vandens tiek. Miestas paminėjo rugsėjo 1-osios šventę, žmonių nuotaika puiki, buvo koncertas. Tačiau gali nutikti visko. Amūro upės vandens lygis jau dabar viršija 8 metrus“, – pasakojo V.Ivanauskas.

„Aš žaviuosi rusų žmonėmis. Nežinau, kaip viskas baigtųsi, jei tai būtų įvykę Austrijoje, Vokietijoje ar Lietuvoje, kur man yra tekę gyventi. Jūsų tokia liaudis – kentėjo ir kentės. Daugelis prarado savo namus, bet mieste nėra panikos. Tai džiugina. Tiesa, baisiausia laukia lapkritį, kai prasidės šalčiai, mat vanduo neatslūgs dar kelis mėnesius“.

„Man ir daugeliui žaidėjų klubas išnuomavo butus tame pačiame pastate miesto centre. Namas ant kalvos, mes gyvename 7 aukšte, todėl jaučiamės saugūs. Žmona kasdien leidžiasi žemyn ir matuoja vandens lygį. Labiausiai nukentėjusių rajonų savo akimis nemačiau, nes ten be kariškių ir spec. tarnybų nepateksi, mačiau tik vaizdus per televiziją“, – pasakojo treneris.

„Stadionas labai smarkiai nukentėjo. Klubas prarado savo namus. Stadiono danga buvo šildoma, neaišku, kokios būklės dabar visos sistemos. Aplietos buvo netgi administracinės patalpos. Kai rugpjūčio pabaigoje išvykome į Jaroslavlį žaisti su „Saturn“, vanduo buvo šalia stadiono, o po keturių dienų jau visas skendėjo. Buvau šoke tai pamatęs“.

V.Ivanauskas teigė, kad komandai leista žaisti kitame stadione. Treneris tikino, kad žaidėjai didelių nepatogumų treniruotėse nejaučia, darbas vyksta kaip vykęs.

Vienintelis nepatogumas, kad iki „Jaunystės“ stadiono reikia vykti valandą, kai anksčiau tai užtrukdavo 10 minučių.

V.Ivanauskas tikino, kad nė vienam žaidėjui nė mintis nešovė į galvą dėl sticihijos palikti komandą.

„Bet suprasime, jei kas norės su šeimomis palikti miestą. Klubas netgi apmokės išlaidas. Mūsų komandoje – penki vietiniai žaidėjai, bet nė vieno iš jų šeimos nenukentėjo“.

„Artimieji nuolat skambina ir teiraujasi, kaip mes. Iš Miuncheno skambina dukra. Visiems atrodo, kad mes čia be elektros ir dujų likome, bet mums tai negresia. Žinoma, labai gaila kitų žmonių. Kelių kaimų aplink miestą išvis nebeliko. Net nesitiki, kad tai nutiko“.NAUJAUSI KOMENTARAI

vaje

vaje portretas
lyg nežinotume tų ruskių atsparumo - jie atsparūs viskam, įskaitant badą, marą ir karą. Negana, kad patys sukelia badmečius, karus ir visokias nelaimes, tai dar viską pasėja kitose šalyse.

:)

:) portretas
Kaip tik reportažus iš Chabarovsko žiūrėdamas vis pagalvodavau,kaip ten Ivanauskui ir Miceikai sekasi? :) Sėkmės jiems,linkiu nesušlapti!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių