A lyga: A. Rimkevičiaus dublis lėmė „Stumbro“ pergalę Šiauliuose

Svarbią pergalę „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo Kauno „Stumbro“ ekipa. Devynioliktojo turo akistatoje kauniečiai, vedami dublį pelniusio Artūro Rimkevičiaus, išvykoje 2:1 (0:1) nugalėjo turnyro autsaiderę „Šiaulių“ komandą.

Dariaus Gvildžio kariauna iškovojo penktą pergalę šiame sezone ir pakilo į šeštą turnyro lentelės poziciją. Savo ruožtu Saulės miesto atstovai patyrė dvyliktąjį pralaimėjimą ir nuo priešpaskutinėje vietoje žengiančio „Klaipėdos granito“ atsilieka šešiais taškais.

Rungtynes abi komandos pradėjo vangiai, o nežymi kamuolio kontrolės persvara priklausė šiauliečiams. Šeimininkų gynėjas Sergejus Kožanas du kartus grasino varžovams standartinių padėčių metu, tačiau latvio smūgiai būdavo nepavojingi.

Visgi 23-ąją minutę Tomo Ražanausko treniruojamai ekipai pavyko pasinaudoti svečių klaida bei pelnyti įvartį. Edvinas Jasaitis perėmė kamuolį, įsiveržė į baudos aikštelę ir puikiai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą. „Stumbro“ vartininkas Giedrius Kvedaras šį kartą neturėjo jokių vilčių.

Netrukus kauniečiai pavojingai suklydo, o šiauliečiai greito išpuolio metu galėjo padvigubinti rezultatą. Atakos smaigalyje atsidūręs Rokas Gedminas mušė dešine koja, bet kamuolys skriejo tiesiai į svečių vartų sargą.

„Stumbro“ futbolininkai pirmame kėlinyje atrodė prastai ir išsiskyrė tik keliais tolimais smūgiais, kurių autorius – Nerijus Mačiulis. Šeimininkų gynėjai užtikrintai tvarkėsi su buvusiu „Šiaulių“ puolėju Artūru Rimkevičiumi.

Kurį laiką po pertraukos Saulės miesto atstovams pavyko gana drausmingai gintis, tačiau vėliau prie jų vartų prasidėjo tikras svečių atakų škvalas. Nors ne visi išpuoliai pasibaigdavo sėkmingai, bet tiek gynėjai, tiek „Šiaulių“ vartininkas Povilas Valinčius turėjo daug darbo.

Ypač išsiskyrė šeimininkų vartų sargas: P.Valinčius parodė savo aukštą meistriškumą, atremdamas pavojingus Eriko Skripkino bei A.Rimkevičiaus smūgius.

Visgi 72-ąją minutę kauniečiams pavyko išlyginti rezultatą. E.Skripkinas baudos aikštelėje išprovokavo Donato Pertrausko pražangą, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo A.Rimkevičius.

Netrukus rezultatyvusis puolėjas galėjo išvesti savo komandą į priekį, kai puikiai suklaidino du varžovus ir mušė į artimąjį vartų kampą. Vis dėlto „Šiaulių“ gerbėjai galėjo lengviau atsikvėpti – jų mylimą komandą išgelbėjo virpstas.

A.Rimkevičius ir toliau šiauliečių baudos aikštelėje sukosi tarsi viesulas bei dar du kartus puikiai smūgiavo galva. Visgi abu kauniečio bandymus atrėmė tiesiog fantastišką reakciją pademonstravęs P.Valinčius.
Kad ir kaip stengėsi „Šiaulių“ vartininkas, 83-ąją minutę jam komandos išgelbėti nepavyko. A.Rimkevičius sulaukė labai daug laisvės baudos aikštelėje ir savo proga pasinaudojo, pelnydamas jau keturioliktąjį įvartį šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone.

Šiauliečiai antro kėlinio metu atrodė pavargę, o aštrumo jų atakose itin trūko. Situaciją mėgino gelbėti po keitimo aikštėje pasirodęs Rolandas Leščius: judrus bei nedidukas saugas smūgiavo iš toli, priversdamas G.Kvedarą nukreipti kamuolį už galinės linijos. Per pridėtą laiką „Stumbras“ užtikrintai gynėsi ir iškovojo svarbią pergalę.

Šiaulių „Šiauliai“ – Kauno „Stumbras“ 1:2 (1:0)

„Šiauliai“: P.Valinčius, V.Gašpuitis, S.Kožanas (85 min. S.Jurgilas), E.Pilypas, R.Radavičius, T.Rapalavičius, R.Gedminas (81 min. R.Leščius), E.Jasaitis, D.Petrauskas, M.Vorobjovas, D.Medžiaušis (75 min. D.Konikas).

„Stumbras”: G.Kvedaras, L.Čerkauskas, A.Račkus, R.Sadauskas, L.Pangonis, V.Armanavičius (53 min. A.Bareikis), M.Dapkus, N.Mačiulis, E.Skripkinas (87 min. R.Blaževičius), K.Upstas (78 min. D.Stradalovas), A.Rimkevičius.

Įvarčiai: E.Jasaitis (23) ; A.Rimkevičius (11 metrų baudiniu – 72, 83)

Geltonos kortelės: D.Petrauskas (71) ; A.Bareikis (63)

Raudonos kortelės:

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      18 1  5  12  13:44  8

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 17, T.Radzinevičius („Sūduva“) – 15, A.Rimkevičius („Stumbras“) – 14, D.Aršakianas („Trakai“) – 11 įvarčių.