Lietuvos U-19 futbolo rinktinė sužaidė lygiosiomis su belgais

Lietuvos U-19 (gimę 1996 m. ir jaunesni žaidėjai) vaikinų rinktinė rezultatyviomis lygiosiomis užbaigė savo pasirodymą Europos atrankos elitiniame etape.

Vytauto Vaškūno treniruojami mūsiškiai buvo priversti du kartus vytis varžovus iš Belgijos, tačiau tikslus Tomo Dombrauskio baudos smūgis ir dvikovos pabaigoje Danielio Romanovskio uždirbtas bei realizuotas 11 metrų baudinys leido lietuvaičiams iškovoti lygiąsias.

Dvikovą pavojingiau pradėjo Belgijos atstovai, per pirmas dešimt minučių jų krašto saugas Beni Badibanga turėjo dvi progas įvarčiui pelnyti. Abu kartus lietuvius gelbėjo patikimas Edvino Gertmono žaidimas.

Visgi 16 minutę Belgija sugebėjo išsiveržti į priekį – Tomas Rosenthalis pasižymėjo tiksliu smūgiu. Po pelnyto įvarčio Lietuvos rinktinės varžovai ir toliau nenustojo atakuoti mūsiškių vartų. 21 minutę priešininkai turėjo dar vieną progą, jų smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Sužaidus daugiau nei pusę pirmojo kėlinio savo progos išlaukė Anglijos Barnslio „Barnsley" klubui atstovaujantis Tomas Dombrauskis. Saugo tiksliai atliktas baudos smūgis išlygino rungtynių rezultatą – 1:1.

Iki pertraukos rezultatas dar kelis kartus galėjo pasikeisti lietuvių nenaudai, tačiau vėl patikimai rungtynių mūsiškių vartų sargas.

Antrajame kėlinyje Belgijos atstovai ir toliau buvo dažni svečiai Lietuvos rinktinės baudos aikštelėje. Kurį laiką lietuviams sekėsi patikimai gintis ir išsaugoti savo vartus nuo antrojo varžovų įvarčio, tačiau 75 minutę Belgijos atstovai visgi pasiekė savo. Įvartį jiems pelnė „Genk“ klubui atstovaujantis gynėjas Jarne Vrijsenas.

Po keletos akimirkų mūsiškiai pabandė atsigriebti, tačiau kapitono Domanto Šimkaus smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų, o netrukus Belgijos atstovai galėjo savo persvarą įtvirtinti, tačiau ir vėl savo užtikrintumą pademonstravo E. Gertmonas.

Savo charakterį lietuviai pademonstravo jau per pridėtą teisėjo laiką, kuomet neleistinai baudos aikštelėje buvo sustabdytas Danielis Romanovskis ir į Belgijos atstovų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Jį realizavo pats nukentėjusysis, Netrukus arbitras paskelbė ir apie mačo pabaigą – 2:2.

Šios lygiosios Lietuvai leido grupėje aplenkti šeimininkus švedus, kurie šiandien rezultatu 1:3 nusileido šios grupės favoritams ir jau anksčiau kelialapį į finalinį etapą pelniusiems rusams.

Lietuva U-19 - Belgija U-19 2:2 (1:1)
Otvidabergo Kopparvallen stadionas
Teisėjas - Tiago Martins (Portugalija)

Įvarčiai: 30 min. Tomas Dombrauskis, 90+3 min. Daniel Romanovskij – iš 11 m.b. (Lietuva); 16 min. Tom Rosenthal, 75 min. Jarne Vrijsen (Belgija)

Įspėti: 67 min. Edvinas Baniulis, 89 min. Dominykas Barauskas (Lietuva); 88 min. Jarne Vrijsen, 89 min. Senne Verbiest, 90+2 min. Dion Cools (Belgija)

Lietuvos U-19 rinktinės sudėtis: Edvinas Gertmonas, Benas Spietinis, Aldas Korsakas (46 min. Edvinas Puzara), Dominykas Barauskas, Rimvydas Sadauskas (80 min. Martynas Zaleckis), Domantas Šimkus, Daniel Romanovskij, Justas Lasickas, Skirmantas Rakauskas, Tomas Dombrauskis, Edvinas Baniulis (67 min. Arturas Skuratovičius).